1/48 ölçekli Hurricane Ödüllü Mini Yarışma

İlgi Alanı
Uçak
Haftasonu model üzerindeki çalışmalarım çoğunlukla iniş takımlarının ve iniş takımı yuvasının detaylandırılması üzerine yoğunlaştı... Fotoğraf ve açıklamaları birazdan paylaşırım, ama önce yine bir mini yarışma yapalım mı ne dersiniz? :halay: :halay: :halay:

Önce kurallar:

* Az sonra bir fotoğraf paylaşacağım, bu fotoğraftaki objenin modelde ne için kullanılacağını doğru tahmin eden ilk kişi ödüle hak kazanacak. Ödül bir adetle sınırlıdır.

* Herkesin sadece 1 (yazıyla "bir") tahmin hakkı olacak, ona göre iyi düşünüp taşınıp cevabınızı yazın :coolxf:

* Yarışma bu cuma (17 Kasım 2017) saat 23:59 (TSI) a kadar sürecektir. Eğer bu saatte hala doğru bilen çıkmaz ise ödül bana kalacak :D

* Ödül 1/48 ölçekli Hurricane plastik modeli olup yarışmayı kazanana sunulacak olan 3 boyama/bitirme alternatifinden seçilen halde bitirilecek ve teslime edilecektir. Yarışma düzenleyicisi ödül modelin tamamlanma tarihi hakkında hiçbir taahhütte bulunmamaktadır :coolxf:

:RCKolik: :RCKolik: :RCKolik:

Düzenleme: Yarışma süresi bittiğinde hala hiçkimse tam doğru cevabı verememiş olursa, ancak eğer yeterince yakın cevap verdiğine kanaat getirdiğim bir yarışmacı olursa, ödülü ona verebilirim.

Doğru bir cevap verilmediği sürece verilen cevaplara herhangi bir yorum yapmayacağımı da bildiririm :RCKolik: :RCKolik: :RCKolik:

Evet, yarışmanın konusu olan obje budur:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ve yarışma resmi olarak başlamıştır :)

Unutmayın, sadece tek bir tahmin hakkınız var ona göre kullanın :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Moderatör tarafında düzenlendi:

kokpit üzerinden çıkan anten çubuğu benzeri çubuktan arka rudderin olduğu yere uzanan kablo niyetine bunu gerecek olabilirmisin :D

Hafta başı için güzel bir süpriz oldu Evren Hcaom :bravo: :thumbup: Benzer şeyleri helicilerden de bekliyoruz ama tık yok onlardan :lollol: :lol:

Neyse konumuza dönecek olursak, tek tahmin hakkım olduğuna göre iyi değerlendirmem lazım :laugh: :D

bu arada ilk mesaja yarışma heycanı ile yazmayı unutmuşum, gerçekten güzel ve eğlenceli bir etkinlik olmuş bunun içinde ayrıca sizi tebrik ediyorum Özgür bey.. kazanana da şimdiden hayırlı olsun diyelim.

Doğru cevap erken gelmiş gibi sanki ;)
Güzel bir atraksiyon olmuş, yüreğine sağlık diyelim :D :D

Maksat alternatif cevap olsun, retract yuvalarındaki hortumlara kablolara da kullanacak olabilirsiniz.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Hafta başı için güzel bir süpriz oldu Evren Hcaom :bravo: :thumbup: Benzer şeyleri helicilerden de bekliyoruz ama tık yok onlardan :lollol: :lol:

Volkan Güneş' Alıntı:
bu arada ilk mesaja yarışma heycanı ile yazmayı unutmuşum, gerçekten güzel ve eğlenceli bir etkinlik olmuş bunun içinde ayrıca sizi tebrik ediyorum Özgür bey.. kazanana da şimdiden hayırlı olsun diyelim.

Burak Küçükerol' Alıntı:
Güzel bir atraksiyon olmuş, yüreğine sağlık diyelim :D :D

Teşekkürler, maksat muhabbet olsun dedim... Erkek adamın nakış ipiyle işi olmaz diyenlere de kapak olsun deriz yarışma sonlanıp nerede kullanacağımızı görünce :D

Bir tane de ben sallayayım :laugh: ;D

Ön tarafta bulunan kaplama birleşme bölgeleri arasında kullanarak gerçek uçaktaki şu görüntüyü vermek amaçlı diyelim.

Bundan kolay ne var. Kesin Sümer abi " Kalite Kontrol Mühendisini " yolladı işleri kontrol etsin diye. Evren hocamda ne yapsın dikkatini dağıtıp iş kaçırmaya çalışıyor. :lol: :lol: :lol:

Not : Tahmin hakkım hala bakidir umarım. :laugh:

Türker Akgün' Alıntı:
Bundan kolay ne var. Kesin Sümer abi " Kalite Kontrol Mühendisini " yolladı işleri kontrol etsin diye. Evren hocamda ne yapsın dikkatini dağıtıp iş kaçırmaya çalışıyor. :lol: :lol: :lol:

Not : Tahmin hakkım hala bakidir umarım. :laugh:

Gelen cevaplara yorum yapmayacağım dedim ama buna sessiz kalamam :lol: :lol: :lol:

Mansiyon ödülünü garantiledin abi :)

Bir önceki yarışmada sayın Adminimizin kazandığı 72'lik Hurricane'inden bir tane de sana mı yapsam :D

Özgür Evren Varol' Alıntı:
.... Bir önceki yarışmada sayın Adminimizin kazandığı 72'lik Hurricane'inden bir tane de sana mı yapsam :D
:yuppi: :yuppi: :hoppa:

Bu arada tahminimi de paylaşayım. Sarıya boyadığım borulardan fena halde şüpheleniyorum. :laugh:

Ben de su kablolar diyorum

Valla planör yapsa D-Box (umarım yanlış hatırlamıyorumdur) kuvvetlendirmesi derdim ama sanırım pilota kazak örecek. :p :D

Sümer Yamaner' Alıntı:
Valla planör yapsa D-Box (umarım yanlış hatırlamıyorumdur) kuvvetlendirmesi derdim ama sanırım pilota kazak örecek. :p :D

I, ıh! Bu dantel ipi. Eşi kokpitin içinde gösterge panelinin üzerinden köşesi aşağıya doğru gelecek şekilde örtmek için dantel örecek! :-\

Yarışmanın ilk günü geçti gitti, hala doğru yanıt yok :)

Doğru cevaba en çok yaklaşanlar Ömer ve Türker Bey (kedili yanıt) :p :p :p

Buarada bu helikopterci tayfasına uçak resimleri aratıp taratıp sarıya boyatıp kafa yordurdum ya pes yani :D