1/48 ölçekli Hurricane Ödüllü Mini Yarışma

Allahtan bu aralar nöbet yazdılar da gidemedim Hezarfen'e. Ben gidesiye kadar unutulmuş olur bu konu....

:rolleyes: :islik:

Deniz Tanrıverdi' Alıntı:
Allahtan bu aralar nöbet yazdılar da gidemedim Hezarfen'e. Ben gidesiye kadar unutulmuş olur bu konu....

:rolleyes: :islik:
Zor. Bende deve kini var. :)

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Denizzz lövye dedin birkerem Sümer abim bunu asla unutmaz :laugh: ;D

Deniz Tanrıverdi' Alıntı:
Toplum içine çıkmaya yüzüm kalmadı.

Neyse yağmurdu fırtınaydı derken belki unutulur canını sıkma ;) :)

Evveeeet, vakit geldi çattı bu yarışmanın ödülünün yapımına başlıyorum :)
Adminim ve Türker Beyler merak etmesinler, aynı anda onların modelleri de yapılacak (Mansiyon ödülü olarak yapılan modelin fotoğrafları paylaşılmayacak, o sürpriz :evil::evil::evil:

Hakan Bey,

Modeli bitirebileceğimiz seçenekleri paylaşayım:

1. Kitin orjinalinde olan yarışçı versiyon:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu uçak aynı zamanda üretilen son Hurricane olup savaş sonrasında "King's Cup" yarışmalarına katılmış. Kitte iki farklı model için (99 ve 41 numaralı) çıkartmalar verilmiş. Herhangi birisini seçebilirsiniz.

2. Elimdeki decal setlerindeki seçenekler:

Bunlar içerisindeki seçeneklerin detayları:
1 numaralı profil:
Kraliyet hava kuvvetleri 1 numaralı filoda Mayıs 1942 de uçan model. Üst taraflar o zamanlar standart olan gri-yeşil olarak boyanmış, alt yüzeyler ise tamamen siyah.

2 numaralı profil:
Uçak Seri numarası BP588
İngiliz Kraliyet Hava Kuvvetlerinin, 33. filosunda Libya'da Kasım 1942 yılında uçan uçak. Klasik ingiliz çöz kamuflajı renklerinde boyanmış.

3 numaralı profil:
Uçak seri numarası BP592
Yine Libya yine 1942, bu sefer 213. filo. Standart çöl kamuflajına ilave olarak uçağın burun kısmına yeşil "spagetti" kamuflajı eklenmiş.

4 numaralı profil:
Uçak seri numarası HV608, fazla söze gerek yok :) bizim tayyare :)

5 Numaralı profil:
Uçak seri numarası LF363
1944 yılında kraliyet hava kuvvetlerinin Polonyalı pilotlardan oluşan avcı-keşif filosuna ait tayyare (no 309).

Evet toplamda 7 farklı seçenekten herhangi birisini seçebilirsiniz, elimde hepsini yapabilecek boya var. Gönlünüzden hangisi geçerse onu seçin :)

Sayın Admin'im, sizin küçük Hurricane için Türk Hava Kuvvetleri olacak dedik ama yukarıdaki 2 ve 3 numaralı profilleri de seçme şansınız olacağını söyleyeyim :)

:saygilar::saygilar::saygilar:

Forumun ve RCKolik ailesinin yeni uyelerinden biri olarak bu konuyu ilk defa goruyorum. Zira bugunki ilk mesajdan bir onceki mesaj Kasim 2017 den, benim katilmamdan cok once. Konunun 5 sayfasindaki hemen hemen butun mesajlari ilgi ile okudum. Tekrar okuyasim var :)

Forum icinde odullu bir yarisma! Ne guzel fikir.

Ve bence, bu yarismada kazanamayan yok. Yarismaya katilmamis Ben dahil...

Her gecen gun, telefonu elime alip bir iki sene oncedeki Hakan'i arayip " . Bir dost." diyesim var :)