1 Kumanda Kac Model

Evrim Sutel

Tecrübeli Uye
Web sitesi
www.mrsutel.com
İlgi Alanı
Uçak
Selamlar,

6 kanal Futaba 2.4ghz bir kumandam var, model ile birlikte aldigim,
Simdi 1 model daha alsam onuda ayri bir model olarak ayni kumandada kullanabilirim/miyim ?
Modelin uzerinde Futaba bir alicimi olmasi gerekir ? Her heliye futaba alici olurmu ?
Kumanda uzerinden yeni bir model ismi verip yeni model eklenince eski modele birsey olmaz degilmi ?

Nede soruyorum,

Bir 6 kanal model almak istiyorum ama uzerinde alicisi ve kumandasi yok,
Bendede 6 kanal futaba kumanda var,
1 kumanda daha almadan sadece futaba aliciyi bu modele koyup esletirip kullabilirmiyim ?

Kumandadaki ilk modelim olan titan X50 ye zeval vermeden ?

Tesekkurler,

1 Kumanda Kac Model

Evet kullanabilirsiniz. Kumanda modelini de yazarsanız daha net cevap verebiliriz.

1 Kumanda Kac Model

Pek bildiğim bir kumanda değil ama, Fasst sistemmiş. Futabanın Fasst serisi alıcılarını kullanmanız gerekiyor. FRsky marka fasst özellikli alıcılarla da kullanabilirsiniz.

1 Kumanda Kac Model

Rica ederim, ne demek :)

1 Kumanda Kac Model

Merhabalar. Bendede ayni kumandadan oldugu icin yeni konu acmadan bu konuyu hortlatiyim dedim. Bende futaba6ex kullanicisiyim. Reciever olarak 606fs tarihi eser reciever mevcut. Helimi yilbasina kadar flybarless a donusturmeyi planliyorum. Fakat nekadar arastirsamda kesin olarak kumandam uyumlu yada degil diyemiyorum. Bazilari kullanabilirsin demis bazilari kullanilamaz demis. Acaba bu konu hakkinda bilgisi olan biri varmidir. Kesin olrak kullanabilirsin yada kullanamazsin denildigi taktirde ya yeni kumanda arayisina girisicem yada Fbl parcaparini yavas yavas toplamaya baslicam. Simdiden tesekkurler [emoji4]

Engin can yentur' Alıntı:
Merhabalar. Bendede ayni kumandadan oldugu icin yeni konu acmadan bu konuyu hortlatiyim dedim. Bende futaba6ex kullanicisiyim. Reciever olarak 606fs tarihi eser reciever mevcut. Helimi yilbasina kadar flybarless a donusturmeyi planliyorum.
Tüm kumandaları normal alıcı FBL kablo bağlantısı ile kullanabilirsin. Ama çok fazla kablo karşaması olur. Kaldı ki elindeki kumandanın en büyük sıkıntısı küçük ve tek satırlık ekranı. Bu nedenle destek bulmakta ve kendin ayar yapmakta zorlanırsın. Yoksa kullanılmasına kullanılır.

Örneğin FBL unitesi olarak 3GX şu şekilde bağlayabilirsin :

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

1 Kumanda Kac Model

Cevabin icin cok tesekkur ederim Mehmet abi. Kablo karmasasi dedigin reciever-unite-servo olucak sanirim. Kumandami degistirene kadar kalabaligi kabullenicek gibiyim Kumandamin menulerini hatim etmis durumdayim oyuzden bi sorun cikacagini zannetmiyorum.
Tekrardan cevap icin cok tesekkur ederim.

1 Kumanda Kac Model

İyi günler. Ben yeni bir kumanda almayı düşünüyorum. Yeni bir konu açmak yerine buraya yazmak daha uygun göründü.
Almayı düşündüğüm kumanda futaba 6ex linkteki ürün. Alıcısız olarak 200 tl fiyatı. Alıcı ile yaklaşık 400 lirayı buluyor fiyatı.
Benim merak ettiğim konuları ise şu şekilde sıralayabilirim:
1- bu kumanda eski bir model olduğu için bana beş yıl çeşitli uçakları uçurmam için yeterli olurmu. Fpv düşünmüyorum. Belki helikopter e başlangıç olarak başlayabilirim bir kaç yıl sonra.
2. Bu kumanda uçak konusunda hangi ayar imkanlarına sahip.
3. Yedek alıcı tedarikinde sıkıntı olur mu.
Şimdilik bu kumanda hakkında merak ettiklerim bu kadar. Bu kumandayı almaya meyletmemin nedeni uygun, güvenilir ve ucuz bir kumanda almak. Elimde şu anda hobykingin ucuz bir kumandası var. Artık daha iyi bir kumandanın vakti geldi. Benim için en önemlisi kumandaya güvenmek diğer kumanda pek stabil değildi. Bu konuda görüşlerinizi ve yardımlarınız bekliyorum.

1 Kumanda Kac Model

Ben olsam hem de Yozgat'tayken şu ürüne de bir bakardım.

1 Kumanda Kac Model

Burak Caglar' Alıntı:
İyi günler. Ben yeni bir kumanda almayı düşünüyorum. Yeni bir konu açmak yerine buraya yazmak daha uygun göründü.
Almayı düşündüğüm kumanda futaba 6ex linkteki ürün. Alıcısız olarak 200 tl fiyatı. Alıcı ile yaklaşık 400 lirayı buluyor fiyatı.
Benim merak ettiğim konuları ise şu şekilde sıralayabilirim:
1- bu kumanda eski bir model olduğu için bana beş yıl çeşitli uçakları uçurmam için yeterli olurmu. Fpv düşünmüyorum. Belki helikopter e başlangıç olarak başlayabilirim bir kaç yıl sonra.
2. Bu kumanda uçak konusunda hangi ayar imkanlarına sahip.
3. Yedek alıcı tedarikinde sıkıntı olur mu.
Şimdilik bu kumanda hakkında merak ettiklerim bu kadar. Bu kumandayı almaya meyletmemin nedeni uygun, güvenilir ve ucuz bir kumanda almak. Elimde şu anda hobykingin ucuz bir kumandası var. Artık daha iyi bir kumandanın vakti geldi. Benim için en önemlisi kumandaya güvenmek diğer kumanda pek stabil değildi. Bu konuda görüşlerinizi ve yardımlarınız bekliyorum.

Kesinlikle Türker bey'e katılıyorum. 6 kanal bir kumanda alacağınıza, 9 kanal, RadioLink AT-9 tercih edin bence de. Bu kumandayı kullanan arkadaşlar var ve de gayet memnunlar. Madem Yozgat'ta sınız PilotTR ye gidip ürünü canlı canlı görün derim.
Ayrıca garantili ürün. ;)

İnceleme Konusu:

Yedek Alıcı:

1 Kumanda Kac Model

Ben fırsat buldukça hem satış depolarına hemde uçuş için pitot tr nin pistine gidiyorum. Orda da yardımcı olan arkadaşlar var. Bu ürünü biliyorum. Canlı olarakta gördüm inceledim. Ben bu kumandayı klon olarak biliyorum bu nedenle pek güvenemiyorum. O nedenle adı bilindik markalara yönelmek istiyorum hitec,futaba ve spektrum gibi. Bu urunle ilgili incelemeleri daha önce okumuştum. Aslında almaya niyetli olduğum 4 kumanda var bunlar hitec flash7, futaba 6j yada 6k, spektrum dx6 ve graupner mx12. Esas düşündüğüm kumandalar bunlar. Bunu topmodels de gezerken gördüm uygun olması ve futaba olması aklımı çeldi. Hızlı cevaplarınız için teşekkürler.