180 Cfx ile Micro Brain Rescue Testleri

Emre Kaman' Alıntı:
Ben 180'de Lynx'in PU jelini kullanmayı düşünüyorum. Align'ınki gibi, ancak daha kalın ve fena halde kuvvetli yapışıyor. :)

180 cfx sende varmıydı abi :) Yoksa alacanmı ?

Yeni aldım :) mikro brain ile kullanıcam ben de

Hayırlı olsun Abi... :) Bol bol yedek dişlim var .Haberin olsun..... :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ikon pad olarak çift taraflı şeffaf 3M band kullanıyor. Dolayısıyla ince olması normal :) Dediğin revizyon sonrası sorun büyük olasılık çözülmüş olacak ve pad hiç dokunmana gerek kalmayacak ;)

Test sonucunu merakla bekliyoruz Oguzhan :)

Mehmet Abi revizyonu yaptım. Her hangi bir değişiklik olmadı. Yalnız can sıkıcı olaylar yaşadım. Şöyle ki ;

Revizyondan sonra köyde 2-3 pil uçtum. Rescueyi falan test ettim. Aynı eskisi gibi çalıştı. Herhangi bir sıkıntı yok. Neyse ertesi gün heliyle tekrar uçayım dedim. Uçuşta herhangi bir sıkıntı yok. İnverte aldım. Rescueyi çektiğim anda heliyi invert yere yapıştırdı. Dedim belki heyecandan yanlış birşeyler yaptım. Eve gidip heliyi yeniden topladım.Sahaya çıkıp inverte geçip recueyi açınca tekrardan heliyi ınvert yere yapıştırdı. 50-60 uçuştur yaşamadığım kırımı rescue sayesinde yaşadım :) İki kırımda 50 dolara yakın masraf çıktı...Neden böyle oldu anlamadım. Artık rescue çekecek cesaret kalmadı :) Ki zaten yedek parçamda kalmadı :)

Çok geçmiş olsun.
Ben rescueyi ayarladığımda önce 700 lük heliyi elimde iken ters tuttum. Başkasının yardımıyla rescueyi test ettim. Swashın hareketlerini gözlemledim.
Tabi eğer uçarken test edilecekse yüksekte yapılabilir. Belki de titreşimden dolayı sapıtmıştır.

Cahit Kaş' Alıntı:
Çok geçmiş olsun.
Ben rescueyi ayarladığımda önce 700 lük heliyi elimde iken ters tuttum. Başkasının yardımıyla rescueyi test ettim. Swashın hareketlerini gözlemledim.
Tabi eğer uçarken test edilecekse yüksekte yapılabilir. Belki de titreşimden dolayı sapıtmıştır.

Teşekkür ederim. Evde holdu çekip swashın hareketlerine baktım. Normal gibi geldi. Bir önceki gün sorunsuzdu.Hiç bir değişiklik yapmamama rağmen ertesi gün böyle sapıttı.

Öncelikle geçmiş olsun Oguzhan. 2 sefer üst üste ters çalışması bence de başka bir sıkıntıyı işaret ediyor. İstersen orj pad yeniden kullanarak bir daha dene ama bu sefer epey bir yüksel ki olası ters durumda, kurtarmaya vaktin olsun.

Mehmet Abi padi zaten değiştirmedim. Sadece satelliteyi ayırdım. Yedek siparişi verdim. Gelince bakacağız artık...

oguzhannn' Alıntı:
Mehmet Abi revizyonu yaptım. Her hangi bir değişiklik olmadı. Yalnız can sıkıcı olaylar yaşadım. Şöyle ki ;

Revizyondan sonra köyde 2-3 pil uçtum. Rescueyi falan test ettim. Aynı eskisi gibi çalıştı. Herhangi bir sıkıntı yok. Neyse ertesi gün heliyle tekrar uçayım dedim. Uçuşta herhangi bir sıkıntı yok. İnverte aldım. Rescueyi çektiğim anda heliyi invert yere yapıştırdı. ....
Pad değişmediğine göre buradaki "Revizyon" dan ne kasdediyoruz Oguzhan ?

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Pad değişmediğine göre buradaki "Revizyon" dan ne kasdediyoruz Oguzhan ?

Mehmet abi satellite sabitlemek için üniteyi kablo toplayıcı ile sabitlemiştim. Yani ünite heli ile beraber titriyordu. Kablo toplayıcıyı kesip satellite silikon ile yapıştırdım. ünite serbest kaldı. Yaptığım işlem bu..

merhaba

aldıgım gunden beri self level heli hep sola cekti yaklasık 30 deece acı ile. normal ucmada herhangi bir cekme yok.bu hafta mini ikon 450 taktım meraktan gayet gğzel kalktı . 20 metre heli hover pozistonunda rescu pastım yukarı firlayacagına asagıya hızlandı ve paller kuyruk borusu ve servo dislileri pert.o gunden beri elim rescuya gitmiyor :).

tek guzel tarafı 1 gun şnce mini ikon usb baglantı parcası sahada kaybolmustu kırım sonrası onu buldum yerde :)

Tufan Abi o 30 derece olayı sanırım herkeste var :) Benim helide self level kullanırken aynı şekilde sola belli bi açıyla çekiyordu. Ondan dolayı self leveli hiç kullanmadım. Rescueyi güncelleyince gayet memnundum. Ama düz uçuşta o belli bi açıyla sola çekme olayı gene vardı. Sadece invertteki rescue güzel çalışıyordu. Ama durduk yere oda bozuldu. Rescue sayesinde İki kez çaktım heliyi...