2. El Kumanda Alımı Sırasında Nelere Dikkat Etmeliyim ?

Ynt: 2. El Kumanda Alımı Sırasında Nelere Dikkat Etmeliyim ?

Futaba 10 c nin 2.el piyasası alıcısına gore 7 veya 14 kanal 950-1200 arasıdır oradaki fiyat normal yaninda orijinal 7 ch verecek

Ahmet bey amacınız sadece kumanda almaksa boşverin futabayı size Hitec Aurora 9 verelim. 4adet alicisi, cantası ve güncelleme aparatıyla. Kullanımı futabaya göre cok kolaydır. İlk kumandanız olacağı için size daha kolay gelir.

SM-N900 cihazımdan gönderildi

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Yukarıda yazdım, pek anlaşılmadı galiba Ahmet bey. Bu sefer ben bir soru sorayım kaynak oluşturmak ıcın o heliyi sizce kaça satabilirsiniz ??

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet bey anlaşılmayan bir durum yok. Sizi gayet iyi anlıyorum. 300 tl veya 500 tl rakam önemli değil. sonuçta yapılacak bu alımda bonus olarak gelen bir heli gibi düşünelim. İlla ki bu helininde bir alıcısı olur. olmaz ise duvarımda süs olur :)

Ayrıca illa bu kumandayı da alacağım diye bir durum yok. Sağolsun forumda ki arkadaşlar tecrübelerini paylaşarak doğruya daha yaklaşmamı sağlıyorlar.

Ahmet Bey, sahaya gitmeye vaktiniz yoksa boşuna kumandaya masraf etmeyin. Ayrıca çocuğunuzu bu yöntemle bu hobiye yöneltemeyeceğinizi de garanti edebilirim. Eğer içinde varsa zaten olur. Yoksa ne kadar çabalarsanız boş. Bu işi yapacaksanız kendiniz için yapacaksınız. Eğer 1100 TL gibi bir rakamı bu işe ayırdıysanız ben gidip bir Aurora 9 ya da 9x almanızı öneririm. Belki biraz daha fazla tutar ama kredi kartına 9 taksitle alırsınız. Kafanızda herhangi bir soru işareti kalmaz. Ama kumandayı evde kullanamazsınız. Sahaya, halkın arasına inmelisiniz! :D

Sümer abime mutlaka katılıyorum ama 1100 lira bir bütcem olsa , kendimi biraz daha sıkar , heliyi meliyi boşverir , adam gibi sıfır kilometre Spektrum Dx9 alır, bahara kadar soteye yatardım.
Tabi bu süre zarfında bolca da simülatör çalışıp , hobinin mantığını ve el becerimi geliştirmeye çalışırdım.Neden Spektrum , pek çok blade modelleri ve başka modeller ile nazlanmadan anlaştığı için benim tercihim.
Kumanda baş ekipman , Futabaya söylenecek tek sözüm yok , en eski ve en kaliteli markaların başıdır.Ancak teknoloji hızlı , Hitec en az Futaba kadar kaliteli ve güzel bir kumanda.
Spektrum ise orta sınıfa hitab eden fakat o da kendini tek tük aksilikleri dışında kanıtlamış bir kumanda.(bir serisinde problem olmuş ama sanırım firma tüm geri dönüşleri değerlendirmişti)

Tekrar vurgulamak istiyorum , herkes alıştığı ve kendinde sorun çıkarmadığı tüm marka ve modeli sever.Amaç burada marka yarıştırmak değil elbette , ben olsaydım diyerek kendi tercihimi yazdım o kadar.
Bir de , ne kadar dost da olsan , birbirini tanısan da , kumanda alıverişi sakat arkadaş.Bende birşey olmaz , harika , sıfır gibi , tertemiz ve sorunsuz başlıklarıyla satarım , tanıdık bir arkadaşta alsa , oldu ya kargocular paketleri çok nazik bir şekilde , tozunu ala ala , raflara yerleştirerek taşıdıkları için , kumanda yolda hasarlandı diyelim.Hadi ayıkla pirincin taşını.Biri der , kırmamak , üzmemek adına , arkadaş kumanda da şunları yapamıyorum, sen yerlere yatarsın , valla sorunu yoktur , cızık bile yok idi falan filan bu çetrefil uzar gider.
Al kardeşim sıfır , için de rahat etsin , paranda .....Sorunu olsa bile çekersin bir video , yollarsın garantisine , biraz beklersin sadece ama işin yine çözülür.
:saygilar:

Aynen... Ben de kendi kullandığım marka ve modeli tamamen kişisel tercih olarak belirttim zaten. Aurora'nın bence en büyük artısı doğrudan İstanbul'dan Tower fiyatına ve resmi distribütöründen satın alma olanağı. Ama Spektrum ya da JR da son derece kaliteli aletler. Hani 500 - 600 TL bütçe ile ikinci eli anlarım da 1000 TL üzeri bir bütçe ile ben de sıfır kumanda almak isterdim doğrusu.

Hitec in yurtiçinde yurtdışı fiyatına satılması güzel bir durum elbette. Bir iki günde elinde... Ama Spektrum için ben de çok beklemedim. Avrupa içi alışverişler de bir hafta civarında gelebiliyor gümrük girdi çıktı olmazsa. 17 haziranda verdim sipariş, 23 haziranda elimde idi.

Yalnız konunun özeti son mesajlarda yavaştan ortaya çıkıyor. Kumanda konusu tamamen göreceli, herkes "kişisel tercih"lerini sunuyor.

Hitec olmuş, Futaba olmuş, Spektrum olmuş önemli değil... İşini görsün, menülerini kolayca anla içinde kaybolma, neyi nerden ayarlayacağını bil, ergonomik olsun, en önemlisi güvenilir olsun.

Sümer Yamaner' Alıntı:
Ahmet Bey, sahaya gitmeye vaktiniz yoksa boşuna kumandaya masraf etmeyin. Ayrıca çocuğunuzu bu yöntemle bu hobiye yöneltemeyeceğinizi de garanti edebilirim. Eğer içinde varsa zaten olur. Yoksa ne kadar çabalarsanız boş. Bu işi yapacaksanız kendiniz için yapacaksınız. Eğer 1100 TL gibi bir rakamı bu işe ayırdıysanız ben gidip bir Aurora 9 ya da 9x almanızı öneririm. Belki biraz daha fazla tutar ama kredi kartına 9 taksitle alırsınız. Kafanızda herhangi bir soru işareti kalmaz. Ama kumandayı evde kullanamazsınız. Sahaya, halkın arasına inmelisiniz! :D

Ahmet bey, Sümer bey'e tamamen katılıyorum. Bu işi çocuğunuz değil, kendiniz için yapın. 16 yaşındaki büyük oğlumu 2-3 yaşlarından itibaren sahaya götürmeye başladım, ama hiç etkisi olmadı. 12 yaşındaki küçüğü ise, benimle sahaya gelir, uçuş yapar vs. Demek istediğim, ben olsam en fazla 500.- TL'yi geçmeden daha alt rakamlarda ikinci el bir kumanda alır acemiliği atardım. Ama bunun için bile sahaya inmek şart!. Öte yandan çocuk büyüyene kadar da zaten o kumanda eskir, yenileri çıkar, bir gün sahada bir doğum günü yapar, oğlunuza yeni bir kumanda hediye edersiniz.

Arkadaşlar yapılacak ilk buluşmaya geleceğim ve bundan sonra da katılmak için azami gayret sarfedeceğim. Herkese çok teşekkür ediyorum. Şimdi iki kumanda arasında karar vermek istiyorum. Hitec Aurora 9 ve Spectrum DX7SE.

Ahmet SAĞIR' Alıntı:
Arkadaşlar yapılacak ilk buluşmaya geleceğim ve bundan sonra da katılmak için azami gayret sarfedeceğim. Herkese çok teşekkür ediyorum. Şimdi iki kumanda arasında karar vermek istiyorum. Hitec Aurora 9 ve Spectrum DX7SE.

DX7SE almayın boşverin... DX7 menülerini sevemedim gitti. Kumandada menülerde rahat gezebilmek için ya roller ya slider bir tuş olacak.

Yoksa şu tuşla şu tuşa aynı anda basılı tutarken şunu açarsanız şu menüye gider, öteki ile beriki aynı anda basınca bu menüye gider gibi puzzle'lara alışmak gerekiyor. Yeni nesil spektrumlarda roller bunu çok kolaylaştırıyor. Menülerde gezinmek için roller çevir, seçmek için roller tıkla, bu kadar. Dövüş oyunlarından aşina olduğumuz kombolara, fatality lere gerek kalmıyor.

Spektrum alacaksanız bütçeye göre yeni nesillerden birini alın. (DX6, DX7s, DX8, DX9...)

DX6i, DX7s, DX7 kullanmış biri olarak söylüyorum. Arabada da DX3s kullanıyorum. Tam anlamıyla Spektrum Fan boy oldum :D

Merhaba;

Hitec'in anten kablosunun arkada açıktan gitmesi hoşuma gitmedi. Ama başarılı bir kumanda gördüğüm kadarıyla. Spektrum içinde verdiğiniz geri bildirim kullanım açısından önemli. Birde Graupner MX20 hakkında ki görüşlerinizi alabilirmiyim.

Aurora 9X'de anten kablosunun dışarıdan gitmesi sorunu çözüldü. Kumanda artık modüllü değil. Her şey kasaya entegre.

Sümer Yamaner' Alıntı:
Sümer abi 9x yazısını görünce Turnıgy 9X önerdiniz zannettim şaşırdım :laugh: aurora 9x miş :D

Bence yeni başlayanlar için Turnigy 9x hiç de kötü bir seçim değil. Bu hobinin kendilerine göre olup olmadığını anladıktan sonra onu sim kımandası yapıp daha üst düzey bir kumandaya geçebilir ya da onu gittiği kadar kullanabilirler.