250 Quad İçin Kayıt Kamerası Önerisi

Emre Kaman

Moderator
İlgi Alanı
Heli
Arkadaşlar 250 quadım için Mobius tipi ufak bir kamera düşünüyorum. Bu konudan bir süredir uzak kaldım, yeni cihazlar çıkmış ama bilgim yok. Küçük, hafif, kaliteli bir kamera tavsiyeniz var mı? Canlı görüntü aktarım özelliği olmasa da olur, zira ayrı bir fpv kameram var. En önemlisi balıkgözü etkisi olmayan veya varsa da ayarını, lensini değiştirerek kurtulabileceğim bir kamera istiyorum. Herşeyi yuvarlak gösteren bir kamera istemiyorum. :) Tavsiyeniz var mıdır?

Emre balık gözü konusunda çok fazla alternatifin yok. Zaten 250 lik bir model hızlı uçar onu farketmezsin. Genelde kullandığımız kamera Xiaomi Yi. Hem sağlam hem de kaliteli kayıt yapıyor. Daha düşük profilli bir şey istersen Runcam 2 öneririm. Maalesef Mobius tan yana miniciler olarak hiçbirimizin yüzü gülmedi. Alet durduğu yerde ben istifa ediyorum arkadaş deyip çalışmayı bırakabiliyor. Birkaç arkadaşımda denk geldim. Benimki de yaklaşık 1 metre irtifadan düz bir şekilde düşen modelimde gitti. Ondan sonra bir daha yüzüne bakmadım. Bir de Foxeer Legend 1 ve 2 var. Bunlarda çok iyidir. 2 versiyonu yakın zamanda çıktı veya çıkacak zaten.

Tavsiyelerin için sağol abi. Xiaomi 250 için büyük gelmez mi? O yüzden mobius tipi demiştim. Runcam de inceliyorum. Ama xiaomi boyut sorunu çıkarmaz diyorsan ben de tercih edebilirim, kullananlar memnun gördüğüm kadarıyla

Emre Kaman' Alıntı:
Tavsiyelerin için sağol abi. Xiaomi 250 için büyük gelmez mi? O yüzden mobius tipi demiştim. Runcam de inceliyorum. Ama xiaomi boyut sorunu çıkarmaz diyorsan ben de tercih edebilirim, kullananlar memnun gördüğüm kadarıyla
Sorun olmaz Emre. Güzel bir mountla işini fazlasıyla görür. Bu arada yeni trend 210 ölçüsünde modeller. 210 luklarda da Xiaomi kullanıyoruz. Ben uzun zamandır Sj4000 kullaniyordum mesela.

Teşekkürler abi. Şu linkteki uygun mudur o zaman?

Edit: Bu değil sanırım... Bu banggood'daki xiaomiler nereye kaybolmus yahu?? :rolleyes:

Emre Kaman' Alıntı:
Teşekkürler abi. Şu linkteki uygun mudur o zaman?

Edit: Bu değil sanırım... Bu banggood'daki xiaomiler nereye kaybolmus yahu?? :rolleyes:
Bende baktım bulamadım. Gitmişler bir yerlere. O linkteki değil.

Emre bey
Mehmet Beye önermiştim

Kamera Üzerine TF 32gb kart Takabileceğimiz kayıt etme özelliği olan bir öneri 1140x1080 çözünürlüğünde görüntü verebilen 30 fps kayıt yapan

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Product Name: Boscam HD camcorder +200 mw figure pass one machine / 1440 * 1080P 30fps
Manufacturers ID: HD200MW
Sensor: 1/3 COMS
Pixel: 500W
Lens: F2.6mm viewing angle of 130 degrees
Video Format: 4:3 1440 * 1080 30fps
Media Support: TF 32GB
Recording format: avi
usb connection: usb 2.0
Port: 12V power input AV video output
Dimensions: 36 * 47 * 45mm L / W / T
Weight: 42g
Working temperature: -10 - 60 °
Wireless Transmitter: 5.8G 200mw
Frequency range: 5645-5945 Mhz 8 channels

Yada

4k 30 fps
1080 p 120 fps kayıt özellikleri de var
%p

Full aksesuarlı +orjinal+ mercek değişebiliyor 10$ + çakması çıkmadı henüz

Bunu buldum keşke önceden bulsaymışım..

1080p 96FPS :thumbup:

Ekleme: Geliş tarihi bile tam olarak belli değilmiş aklınızda bulunsun ama beklemeyin :(

xiaomi yi öneririm bendeki ne badireler atlattı yanan escden kurtardım kamera simsiyah dış kabı eridi ama hala canavar gibi çekiyor. görüntü kalitesi gopro ile kıyaslanıyor. Net 1 yıldır her hafta en az 2 gün uçuşum var bu kamerayla, yüzlerce kaza vs

Ufak bir kaza videosu :laugh: :laugh:
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Video çok keyifliymiş ellerinize sağlık :)