250 Quadcopter öneri yardım

C değeri aslında hesaplanabilir bir değer. C değeri yüksek piller C değeri düşük pillere göre daha ağır ve ömürleri daha kısa oluyor. o yüzden ihtiyacı bilerek seçmek faydalı olabilir. Buna çok özen gösteriyorum ama bazen elde ne varsa o gidiyor :) Aşağıda açıklamaya çalıştım yanlışım varsa düzeltiniz lütfen.

Örneğin DYS 2300Kv motorlar 3s lipo ile 100% throttle ile 400gram kadar kaldırabiliyorlar (4motor 1600gram) ve bu aşamadayken çektikleri max amper 8-9A arası. %50 throttle ile ise 3,3-3,6Amper güç çekiyorlar bu da yaklaşık 220gram kadar kaldırıyor. (4motor- 880gram quad ağırlığı diyelim). Akım ve trust değerleri motor specleridir. Ben test etmedim 5030 Gemfan pervaneler ile elde edilmiş.

4 motorlu olduğunu düşünerek 100% throttle ile varsayarak çekeceğiniz maksimum amper değeri 32-36C olacaktır . %50 hover olarak kabul edersek sürekli olarak çekeceğiniz minimum amper ise 14,4 - 16 amper arasında.

Piliniz 1000mah 25C lik bir pil alırsanız size. 1000mah=1ah, 1ahx25=25A yani sürekli çekebileceğiniz akım değerini verir. 1200mah 25C lık pil alırsanız bu değer 30A olur. Pillerin yanında yazan ilk değer güvenli olarak sürekli çekeceğiniz amperi, ikinci değer de peak yani maksimum değerini gösterir Tabi ki peak değerinde kullanacağınız süre pilin kalitesine göre değişiyor bu açıdan yüksek C değeri uçuş karakteristiğinize göre de seçilmeli. Çünkü pillerde verilen peak değeri yüksek görünse de çok uzun süre bu değerlerde akım çekmek mümkün olmuyor örneğin bu değeri sadece 5sn kadar güvenle çekebiliyorsunuz sonrasında pil zarar görüyor. Güvenli olması açısından Maksimum çekeceğiniz amper kadar minimum C değerini belirleyip buna göre pil seçebilirsiniz.

Aytaç A.' Alıntı:
Piliniz 1000mah 25C lik bir pil alırsanız size. 1000mah=1ah, 1ahx25=25A yani sürekli çekebileceğiniz akım değerini verir. 1200mah 25C lık pil alırsanız bu değer 30A olur. Pillerin yanında yazan ilk değer güvenli olarak sürekli çekeceğiniz amperi, ikinci değer de peak yani maksimum değerini gösterir Tabi ki peak değerinde kullanacağınız süre pilin kalitesine göre değişiyor bu açıdan yüksek C değeri uçuş karakteristiğinize göre de seçilmeli. Çünkü pillerde verilen peak değeri yüksek görünse de çok uzun süre bu değerlerde akım çekmek mümkün olmuyor örneğin bu değeri sadece 5sn kadar güvenle çekebiliyorsunuz sonrasında pil zarar görüyor. Güvenli olması açısından Maksimum çekeceğiniz amper kadar minimum C değerini belirleyip buna göre pil seçebilirsiniz.

İşte bu yüzden işi garantiye de almak adına en azından 1500 Mah 35 C alınmasını tavsiye ediyorum. 1300 lük piller yeni nesil motorlar için yetersiz kalıyor. Diğer taraftan zaman içinde motor veya pervane değiştirme gereksinimi doğduğunda en azından tekrar pil masrafına girmek zorunda kalınmaz. Şu an bende 5x3 pervane kullanıyorum ama ilk fırsatta 5x4.5 pervaneye geçmeyi düşünüyorum. Motorun çekeceği akımı artıracaktır bu değişiklik. Benzer şekilde 6 inçlik pervaneye geçilmek isterse yine pilden çekilecek akım artacak. O yüzden mini quad toplanırken pil konusunda tereddütte kalmayıp mümkün olan en yüksek C değerinde pil alın önerisinde bulunuyorum. Bu aletler göründüğü kadar masum değil. Pil canavarı demek yanlış olmaz...

Kesinlikle öyle Nesimi Bey tam pil canavarı :) Biz de rahat durmuyoruz pervane büyütelim, pitch i arttıralım yüksek akım candır:)

Bu bpost ve euro warehouse noluyo acaba tam olarak 21 $ kargo diyo :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ynt: 250 Quadcopter öneri yardım

Ahmet yanlis olmasin o linkteki pil 2S gorunuyor.

SM-N900 cihazımdan gönderildi

Kargoya bakmak amacli attimda abi 21 dolar kargosu ucuz geldi bana bu bpost neyle geliyo araba kamyon gemi tren :) tavsiye edilirmi kac gunde gelir ortalama

Bpost 2-3 gunde yurda giriş yapıyor ama kargo direk gümrüğe girdiğinden ulaşması 15 gün civarını buluyor. Tek kötü yanı gümrük. Benim son 2 siparişim gümrüğe takıldı biri kargo dahil 130 dolar, diğeri 101 dolardı. 130 luktan kurtardım memur anlayışlı çıktı ama 101 dolarlıktan sorgusuz sualsiz 70 tl vergi aldılar.

eğer alırsam abi bpost ile toplamda kargo dahil 60 70 dolar civarı bişey olucak yine gümrüğe girermiki

Bpost ile gelen Kargolar direk gümrüğe sevkediliyor. Kontrol memurunun o gunku psikolojisine göre ya geçiyor yada gümrüğe takılıyor. Takılırsa ya seni gümrüğe çağırırlar paypal dekontunu, kredi kartı ödemeni isterler. Eğer gerçekten limitlerin altındaysa 3.5 tl muayene ücreti öder ürününü alırsın. Eğer çok şanssızsan gümrük vergisini direk kesip ptt nin memuru ile kapında ödersin.

Ama alacağın ürün 3-5 parça ve kükük bir paket ise takılacağını pek sanmıyorum.

Siparisleri hergün takip ediyorumda 2 ayri banggood,dan siparisim var birde hk den
Resimler sorunsuz görünür insallah

Hobbyking deki sipariste veya kargoda bisey var gibi kafama takiliyor
9 ocakta yaptim alisverislerimi

Pil olarak hala karar veremedim sunu bulduk bide ucretsiz kargo diyo :)

Bu pili kullananlar var. Fena degildir.

SM-N900 cihazımdan gönderildi

Bunlardan alicam galiba abi lipo isi sans isiymis bakalim :)

bende kullaniyorum bu pilden , ilk geldiklerinde hucre balanslari cok kotuydu, sarj etikce duzeldi , simdilik sikintim yok .

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Tesekkür ederim biraz gec geliyomus ama napalım bekleriz :)