26.04.2015 Burdur tek kişilik buluşma

Hakan Abi uzun zamandir boyle bir paylasimini gormemenin verdigi heyecanla izledim videolari :thumbup:
super olmus abi %p
Delikanlinin masallahi var.
Elini oper birtane de ben de var Ucarken soru sormalari ve cevabini alana kadar susmamalari dikkati on kat arttirmani sagliyor :lollol:

İbrahim DEMİRBİLEK' Alıntı:
Hakan Abi uzun zamandir boyle bir paylasimini gormemenin verdigi heyecanla izledim videolari :thumbup:
super olmus abi %p
Delikanlinin masallahi var.
Elini oper birtane de ben de var Ucarken soru sormalari ve cevabini alana kadar susmamalari dikkati on kat arttirmani sagliyor :lollol:

Çok teşekkür ederim İbrahim'im...Allah bağışlasın , analı babalı büyütsün.Gerçekten , uçmaktan çok ona laf yetiştirmeye çalıştım , sanırım simden on kat fazla tecrübe yapıyor ....... :D

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Sağolasın Rasim'im :saygilar: , bilemiyorum :( , Emre de davet etti , çok da canım istiyor, iş durumuna göre süreyi değerlendirip bir şeyler yapmak için mücadele edeceğim.Yoksa bu kadar katılımlı bir buluşmayı kaçırmak hakikaten benim için çok üzücü olur... :'(

Oo abi sensiz olur mu ? Mutlaka gel :thumbup:

Hakan eğlenceli bir gün geçirmişsin. Minik de çok tatlı Allah bağışlasın

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Hakan hocam, fotoğraflar modeller her şey çok güzel ama ufaklık tamamen ayrı bir bombaymış. 3. fotoğrafta, "Napıyor gene bu babam ..?" bakışına bittim :D. Allah bağışlasın, süper sevimli gözüküyor.

Arda sağolsun, "450 dediğin öyle olmaz böyle olur" yaptı :) . Devamınıda senden gördük ... Darısı benim 450'nin başına :) .

mevlüt yılmaz' Alıntı:
Hakan eğlenceli bir gün geçirmişsin. Minik de çok tatlı Allah bağışlasın

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Teşekkür ederim Mevlüt Bey , ancak sizin Eskişehir ekibinin buluşmaları yanında devede kıl kalıyor..... :laugh:

Zafer SAHIN' Alıntı:
Hakan hocam, fotoğraflar modeller her şey çok güzel ama ufaklık tamamen ayrı bir bombaymış. 3. fotoğrafta, "Napıyor gene bu babam ..?" bakışına bittim :D. Allah bağışlasın, süper sevimli gözüküyor.

Arda sağolsun, "450 dediğin öyle olmaz böyle olur" yaptı :) . Devamınıda senden gördük ... Darısı benim 450'nin başına :) .

Zafer hocam , Allah cümlemizin evlatlarını bizlere bağışlasın , çok teşekkür ederim.Evet bomba gibidir maşallah , adam ; ben 922 ile uçarken o kadar sıkıldı ki , hadi baba büyüğü uçur artık diye bağırıyordu bana orda... :lollol:
Senden bir atak bekliyorum Zafer hocam , 450 rafta durmasın, rulmanları falan paslanmasın , sonuçta Tarek olmak gibi hedefimiz olmadığına göre , her türlü uçurursun sen onu. %p :saygilar:

Bu arada Hakan abi dün sana tam yazarken site gitti unutmadan yazayım.

Abi bu 450 modellerde sabit bir gaz eğrisi bence daha uygun oluyor. Açıkçası ben idle açmadan kuyruğa pek bakmıyorum bile o yüzden. :)

Fakat idle up açmadan uçmak istiyorum ben diyorsan 0 40 65 85 100 gibi bir eğri kullanman kafa turunu biraz daha yükseltir ve
Kuyruk performansınıda arttırır.Aynı şekilde açılarının ortada sıfır olmasıda önemli.Biraz gainleride yükseltebilisin. :thumbup:
Fakat pillerin durumununda iyi olması lazım tabi. :)

Son olarak 450 size gerçekten candır. :laugh: İmkan varsa 380 tabiki müthiş heli. Şiddetle öneririm :laugh: Buluşmaya kadar toplasam bir tane keşke.

Arda Erkan' Alıntı:
Bu arada Hakan abi dün sana tam yazarken site gitti unutmadan yazayım.

Abi bu 450 modellerde sabit bir gaz eğrisi bence daha uygun oluyor. Açıkçası ben idle açmadan kuyruğa pek bakmıyorum bile o yüzden. :)

Fakat idle up açmadan uçmak istiyorum ben diyorsan 0 40 65 85 100 gibi bir eğri kullanman kafa turunu biraz daha yükseltir ve
Kuyruk performansınıda arttırır.Aynı şekilde açılarının ortada sıfır olmasıda önemli.Biraz gainleride yükseltebilisin. :thumbup:
Fakat pillerin durumununda iyi olması lazım tabi. :)

Son olarak 450 size gerçekten candır. :laugh: İmkan varsa 380 tabiki müthiş heli. Şiddetle öneririm :laugh: Buluşmaya kadar toplasam bir tane keşke.

Arda inan gaz eğrimi ve pitch curvelerimi hatırlamıyorum :laugh: , akşam yazarım , idle açma işi şimdilik bana fantezi , mutlaka onuda yapacağım ama , dediğin gibi mi bir kontrol edeyim.En son ayarları heli doktorları Türker Akgün ve Mehmet Küçüksarı kardeşlerim yapmışlardı (hem de çok soğuk bir havada arka bahçe buluşmasında :D )
Ondan önce benim kuyruk servosunu değiştirmem gerek , üzerinde orjinalini yaktığımız için idareten takılı hxt900 var , HK'dan ds9257 klonu gotech servo almıştım , onu takacağım.Dijital servo , kds 800 gyro ile buluşturacağız bakalım nasıl yapacağım.. :D...Gainleri , eğrileri o zaman bir daha ayarlayacağım artık.

Goblin işine gelince , doğana binen için ferrari neyse , bana da goblin o Arda'cığım........ :lollol:

Hakan abim ellerinize sağlık güzel buluşma olmuş.
Ufaklığın da maşallahı var Allahım nazarlardan sakınsın. %p

Hakan mikrolardan sonra mini titan dev gibi kalmıştır.
Fuselage de nihayet gümüşlükten dışarı çıkmış. :halay:
Artık senin oğlan onu uçurur gibi geliyor bana. :laugh:

ismail ŞENCAN' Alıntı:
Hakan abim ellerinize sağlık güzel buluşma olmuş.
Ufaklığın da maşallahı var Allahım nazarlardan sakınsın. %p

Teşekkür ederim İsmail , cümlemizin evladını Allah nazarlardan saklasın , analı babalı büyütsün... :saygilar: ...
Buluşma bile sayılmazdı , arka park kaçamağı ....... :laugh:

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Hakan mikrolardan sonra mini titan dev gibi kalmıştır.
Fuselage de nihayet gümüşlükten dışarı çıkmış. :halay:
Artık senin oğlan onu uçurur gibi geliyor bana. :laugh:

Öyle oldu kaptanım , önce 922 uçuruyorum , sonra titan 700 gibi geliyor.... :D , fuselage zaten çıkalı çok oldu vitrinden de , dediğin gibi oğlan mı uçuracak bilmiyorum...Bu hızla giderse galiba öyle olacak..... :lollol:.....Aman abi , bu bahar bu işi bitireceğim kısmet olursa , yetiversin ya , benimle beraber mi yaşayacak , kırılırsa kırılsın , uçacağım abi , bir iki halletmem gereken ayar işi ve atmam gereken adam gibi bir kaç alan turu kaldı.Alan turunu net olarak atıp da kendime güvenim gelirse , evel Allah bir gecede giydiririm o fuselageyi...... :laugh:

Hadi ben öyleyim , sen naptın kaptanım , seninki gümüşlükte bekliyor hala değil mi.......Ben anlamam , sen de bu bahar bu işi halletmen lazım artık..... :evil:

Ben 922 den sonra Raptor G4 uçurduğumda bana gerçek heli gibi gelmişti.
Şu da var benim gördüğüm ilk büyük model benim modeldi. İlk kendim uçururken gördüğümden ürkütücüydü.

Cahit Kaş' Alıntı:
Ben 922 den sonra Raptor G4 uçurduğumda bana gerçek heli gibi gelmişti.
Şu da var benim gördüğüm ilk büyük model benim modeldi. İlk kendim uçururken gördüğümden ürkütücüydü.

Seni gayet iyi anlıyorum Cahit hocam...922 sen sonra g4 hakikaten gerçek heli gibi hissettirmiştir...... :)