2S LiPo/LiFe/Li-Ion Alıcı Bataryası için Regülatör Sorusu

Eski güzel günlerde bunlar 1 dolardı, dolar 3 liraydı. Her çeşitinden alır oynardım. :) Hatta bir işimde kullanayım dedim, 20 küsür tane aldım en beğendiğimden. O kadar gürültü yaptılar ki sistem çalışmadı. Bu arada 5-6 tanesi de ikinci gün işi bıraktı. O yüzden küstüm bunlara ben.

Ali'den şuradan buradan alacağınız UBEC'lerin çoğu Emre'nin güvenilmez dediği devrelerden daha dandik.

Bu da çok doğru. Bec işinden hoşlanmadığım için, yine eski güzel günlerde, HV servo kullanıp, 2s lipoyla doğrudan ilişkilendirirdim sistemi. O iş de nitro helide patladı. Özellikle kuyruk servoları çatır çatır yanmaya başlayınca, SkyRc 10A bece geçiş yaptım nitrolarda. En son elektriklide de ayrı 2s lipo ile uğraşmaktan sıkılıp Castle 20A takmıştım.

Biter mi, bitmez. 550 ve üstü tüm modellerimde Optiguard kullanırdım, ki her optiguard takılı olduğu modeli en az bir kez kurtardı şimdiye kadar. Bec patlamadı, ama konnektör gevşedi, yandı, bir şeyler oldu...

Çok uzattım, model üzerindeki kontrolü kaybetmemek için elimden geleni yapmaya çalışıyorum, gerisi kısmet, karma, evren, şans, ne diyorsanız.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari