3 Boyutlu baskı 1/6.6 Ölçeğinde Spitfire Mk9

Devrenin sadece mikroişlemcisi için regülatör var sistemde. Diğer türlü abartılı bir regülatör gerekir.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sümer Yamaner' Alıntı:
Yüksek voltaj motorun daha hızlı dönmesine yol açacak. Bu da motor sargılarında oluşacak zıt elektromotor kuvvetini artıracak.
Çekilen akım, uygulanan gerilim ile zıt elektromotor geriliminin farkının motor sargısının ohmik direncine bölünmesi ile hesaplanır.
Zıt elektromotor gerilimi arttıkça yani motor hızlandıkça, fark azalıp akım düşer.
Sonuçta tüm olay bir enerji yönetimi. :)
Kısaca aynı işi (tekerin açılıp kapanması) daha yüksek gerilimle yaparsak harcayacağımız akım düşecektir.
Sistem sıkıştığında ise zıt elektromotor kuvvet sıfırlanacağı için akım uygulanan gerilimin motor sargısının ohmik direncine bölünmesi ile hesaplanacak.
Toparlarsak, normal çalışma akımında ihmal edilebilir düşme, sıkışma akımında ihmal edilebilir yükselme bekleyeceğiz. Bu da bizim kontrol ünitemiz için sorun olmayacak.

Bu benim bildiğimi düşündüşüm şeylerin bir kısmıyla çatışmakta. Merak uyandırdın, gidip biraz daha bişeyler okuyayım bilgimi tazeleyeyim...

sonuç itibariyle devre sadece bir röle (yada Mosfet ile) açıp kapatarak güç kaynağındaki gerilim ne ise onu motora yolluyor anladığım kadarıyla. en kötü o bahsettiğin büyük regülatörü ben harici olarak pille devre arasında kullanırım sorun çözülmüş olur ;)

devreyi postaya verdin mi abim :p :p :p

Bir arkadaşım bu amaçla 4 - 5 Amperlik bir UBEC kullanıyor ki bence çok mantıklı.
Devre hazır. Senin parametrelere uygun kod yükleyeceğim.
Adres bilgilerini verirsen gönderirim.

Evren Özgür Varol
Umman
yeterli değilmidir abim.Kaç tane dahta ustası varki orada.

Sümer Yamaner' Alıntı:
Bir arkadaşım bu amaçla 4 - 5 Amperlik bir UBEC kullanıyor ki bence çok mantıklı.
Devre hazır. Senin parametrelere uygun kod yükleyeceğim.
Adres bilgilerini verirsen gönderirim.

Abi ben ne olur ne olmaz diye çift lipo bağlayıp powerbox çiftli anahtarını kullanıcam :D :D :D

adresi whattsapptan yolluyorum

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Evren Özgür Varol
Umman
yeterli değilmidir abim.Kaç tane dahta ustası varki orada.

:)

Aslında yeterli, herkes beni tanıyor burada :p

Ama resmi olması için araya bir satır eklemek lazım :)