3D Çizimler için kullandığınız Yazılımlar

Mustafa ÇOBAN

Kıdemli Uye
Web sitesi
www.kervansaraykahve.com.tr
İlgi Alanı
Heli
Solid yazılımını bende seviyorum uzayda özgürsün abi ne istersen 3d tasarla ciz hatta dinamik testler yap döndür itekle diğer parçalarım tepkisini izle mükemmel.

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu konu aşağıdaki mesaj taşınarak yönetim tarafından açılmıştır.

Solide alternatif olarak Fusion360'ı da öneririm. Bizim gibi hobi kullanımında fazlasıyla yeterli, kullanımı ve öğrenmesi (bence) kolay, ve bedava, crackle falan uğraşmanız gerekli değil :)

• Beğen
Tepkiler: Mehmet YILMAZ

Fusion 360 ile ilgili biraz daha bilgi paylaşalım :thumbup:

Ürün Linki :

Eğitim videoları :

KISA Tanıtım videosu

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Önce yaygınlaştır sonra paralı yap. Software konusunda her zaman başarılı olan bir strateji.

Autodesk bu sektörde (3 boyutlu modelleme) yalnız değil ve biraz geriden geliyor bence.

Belirli bir süre istifade edilebilir güzel bir imkan ücretsiz olması. ;)

Çok kısa bir süre modelleme yapma şansım olmuştu, becermeye başlayınca gerçekten çok eğlenceli aynı zamanda. :)

Bir 3D printer sahibi olunmasıyla beraber kendiliğinden gelişek bir süreç bence. ;D

Auto cad 2d de "bence" hala bir numara ama iş 3d ye geldiğinde cizim kadar parçaların dinamik dayanım larını gerçeğe en yakın simüle etmek bence birinci etken olacak ve en iyi kim simüle ederse parası felan önemli değil kazanır.

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: İsmail Tuncay DAL

Yoğun baskı sonucunda bu fusion da neymiş diye bir kurcalayayım dedim, sitesinden kaydolup yükledim. öğrenciye beleş diyor ki kendimi ben de bir nevi öğrenci sayılırım öğrenmenin yaşı yok bilader diyerek bu kategoride değerlendirdim. solide göre daha bir kullanıcı dostu, benim amacıma hizmet ediyor, üstelik sanki sistemi daha az zorluyor gibi hissettim bilemiyorum.

Velhasıl kullanıyorum, bir süre daha kullanıp artısını eksisini göreceğiz.

Bu mesaj yönetim tarafından taşınmıştır.

Kısa bir süre önce Fusion 360'ı çalıştırmakla ilgili sorun yaşayınca ücretsiz bir çizim programı aramaya başladım ve Blender'ı buldum. Açık kaynak kodlu bir yazılım olduğu için ücretsiz. Ayrıca geliştiriciler tarafından sürekli yeni özellikler eklenmesi sebebiyle çok avantajlı. Kullanımda biraz zorlanabilirsiniz ancak eğitim videoları işe yarıyor ve bir süre sonra öğrendiğiniz kısayollar sayesinde kolaylıkla tasarımlarınızı hayata geçirebiliyorsunuz. Tavsiye ederim.

Mehmet hocama bende katılıyorum solidin yerini alacak uygulama zor bence
Kullanım kolaylığı, istikrarlı ve kararlı çizim montaj kolaylığı, ve daha bir çok özellik
Ben 2014 kullanmama rağmen gayet güzel bir program
Lisanslı olarak kullanmayı çok isterdim fakat en boş hali ve tek kullanıcılı fiyatı 10 bin euro dan başlayınca
Nokta...