3gx ünite için Governor Sensörü ve Governor Kullanımı Nasıldır ?

ammar üstün

Yeni Uye
3gx ünitede ayrı bir governor kullanılacakmı,yada nsıl oluyor bilen arkadaşlar yardım lütfen :RCKolik:
birde align 3gx ünitenin kutu içeriğinde governor sensörü oluyormu?

Ammar hocam selam,
linkteki üründen gerekiyor, TR 'de bulunabilir belki,

Ammar bey 3GX FBL ünitede entegre governor var, ben şuan nitro modelimde kullanıyorum. ;)

Fakat governor sensörü FBL ünitenin kutu içeriğinde bulunmuyor.

merhaba

türker bey birşey soracağım, bu align 3gx ünite var bendede, yeni topluyorum heliyi,
herkez bi yorum yapıyor. neden align 3gx aldın falan filan diye. ben align firmasının dandik bir mal üreteceğini zannetmiyorum ama gerçektende bu ünite bukadar kötümü?

3gx ünite için Governor Sensörü ve Governor Kullanımı Nasıldır ?

Turker bey Trex 700 nitrosunda hala bu üniteyi kullanıyor.

Belki ilk zamanlar yazılım algoritmasında sıkıntı yaşanmış olabilir. Ama o zaman fbl cok yeniydi. Son yazılım versiyonda tüm sıkıntılar çözüldü. Eger ünite fiziksel olarak da sağlamsa sıkıntı olmadan kullanabilirsiniz.

Fakat teknoloji alt yapısı eski ve güncel olmadığı icin ayarlaması gerçekten zor. Hele günümüz üniteleri ile kıyaslarsanız.

Neyse ki zamanında cok emek verip videosu çektiği Turker beyin güzel bir ayar konusu var.

Arkadaslarınıza gelince kısmı olarak haklılar.350 tl ikon almak mümkün iken ben de bu ünite ile uğraşmazdım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ünite daha sıfır hiç kullanmadım,inşallah videodan faydalanacağım

Ünite daha sıfır hiç kullanmadım,inşallah videodan faydalanacağım, versiyonunu güncelleyip deneyeceğim. ama ilerki zamanlarda bütçe ayırıp brain alınabilir.
ilk ayarları yaparken sizden yardım isteyeceğim eğer uygunsa

merhaba

ammar ustun' Alıntı:
türker bey birşey soracağım, bu align 3gx ünite var bendede, yeni topluyorum heliyi,
herkez bi yorum yapıyor. neden align 3gx aldın falan filan diye. ben align firmasının dandik bir mal üreteceğini zannetmiyorum ama gerçektende bu ünite bukadar kötümü?

Ammar hocam, modelciliğe ilk başladığımda aynı 3gx konusu bana da söylendi. Çok üzülmüştüm ama ilk modelim ve combo paket model olduğu için kullanmak zorundaydım. Hiç bilmeyen birisi için evet, ayarlaması biraz zorlu ve karışık geliyor. Ben de Türker abinin hazırladığı videolar ile öyle yada böyle ayarlamıştım baya da uçuş yapıp sonra model ile birlikte satmıştım. Öğrendikten sonra rahatça kullanacağınızı düşünüyorum. Türker abi senelerdir maşallah problemsiz kullanıyor. Bence başka bir seçenek yoksa çekinmeden kullanın. Türker abinin de hazırladığı detaylı anlatım videosunun da size çok katkıda bulunacağını düşünüyorum. :)

hepinize çok teşekkür ederim

hepinize çok teşekkür ederim, takıldığım konularda derin bilgi ve tecrübelerinizden faydalanmak isterim.
tekrar teşekkürler :RCKolik: ailesi :halay: :saygilar:

merhaba

ammar ustun' Alıntı:
Ammar bey arkadaşlarımda söylemişler, halen uçtuğum 700 sınıfı modelimde bu üniteyi kullanmaya devam ediyorum. Bu zamana kadar pek çok kez başka sınıf ve tipte modellerimde de kullandım. Üniteden kaynaklı bir şikayetim veya kırımım da olmadı.

Şuan sıfır bir ünite alacak olsam diğer alternatiflere göre geride kaldığı için tercih etmem, fakat sahipsem ve bir FBL üniteye ihtiyacım varsa kullanma konusunda da bir tereddüt yaşamam. :saygilar: