500 sınıfı quadkopter toplama

bully_27

Yeni Uye
Ben elektrik-elektronik mühendisliği son sınıf öğrencisiyim.Bitirme projesi olarak anlık görüntü aktarımı sağlayan quadkopter yapacağım. Bir kaç sorum olacak.Toplam ağırlık yaklaşık olarak 1700 gram civarında. Aşağıda paylaşacağım malzemeler birbiri ile uyumlu mu? ve eğer uyumlu ise pil olarak 3s 4000 mah 30c seçtim fakat 4s i seçsem mi diye tereddütteyim.Eğer 4s pil seçersem pervaneleri 9 veya 10 inç seçeceğim. Bir de görüntüyü anlık olarak bilgisayara aktarmak istiyorum fakat bu konu hakkında çok bilgim yok ve henüz böyle bir bilgiye rastlamadım.Son olarak kamera ve alıcı-verici için de fikirlerinizi söylerseniz sevinirim.
malzeme listesi;

frame=REPTILE500-V3 Quad-Copter Frame With Crab Landing Gear (White/Red)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

motor=Sunnysky V2216-11 900KV Outrunner Brushless Motor For RC Model

esc=Hobby King 30A ESC 3A UBEC

pil=Turnigy 4000mAh 3S 30C Lipo Pack

pervane=Carbon Fiber Propeller 11x4.7 Black (CW/CCW) (2pcs)

kontrol kartı=APM Flight Controller Set APM 2.8 6M/H GPS & OSD & Radio Telemetry etc

kumanda=Turnigy 9X 9Ch Transmitter w/ Module & 8ch Receiver (Mode 2) (v2 Firmware)

alıcı-verici=Boscam TS351+RC805 5.8G FPV 200mW AV Transmitter TX 2KM for 5.8GHz Rx Receiver

kamera=HD 700TVL 1/3" SONY CCD PAL 3.6mm Mini CCD FPV Camera for RC Quadcopter

Ekli dosyalar

• frame.jpg
    frame.jpg
    52.4 KB · Görülme: 10

Kamera çok ağır olmadığından ve motorların 3s thrust değeri muazzam olduğundan 4s geçmek için bi neden yok gibime geldi. Görüntüyü bilgisayara aktarmak içinse çözüm easycap. Bü üst versiyonunda ise telefonada aktarılabilir.

:saygilar:

servet karadan' Alıntı:
Kamera çok ağır olmadığından ve motorların 3s thrust değeri muazzam olduğundan 4s geçmek için bi neden yok gibime geldi. Görüntüyü bilgisayara aktarmak içinse çözüm easycap. Bü üst versiyonunda ise telefonada aktarılabilir.

:saygilar:

teşekkür ederim cevabınız için. Easycap ı gördüm fakat easycap ta usb'ye bağlı 4 kablo var ama alıcının çıkışında 3 kablo var easycap te s-video (siyah kablo) açıkta kalıyor onu nasıl kullanacağımı tam olarak bilmiyorum.
aşağıda paylaşacağım linkte motor,esc,pil pervane ve ağırlık değerlerini girdiğiminde 3s için thrust değeri 1.8 civarı çıkıyor fakat thrust değerinin 2 veya üstü olmasını istiyorum sistemin daha iyi uçması için. 4s de sistemin thrust değeri ortalama 2.3 civarında. fakat 4s verilerinde toplam sürüşün
(total drive) verimi 3s e göre daha düşük bundan dolayıda 4s pili kullanmakta tereddütlüyüm.Bu konuda yol gösterirseniz çok sevinirim.

Net Kaç kg acaba toplam?

Easycap içinse sadece sarı video kablosunu bağlamanız yeterli fpv için. Ses ve diğerleri isteğe bağlı.

servet karadan' Alıntı:
Net Kaç kg acaba toplam?

Easycap içinse sadece sarı video kablosunu bağlamanız yeterli fpv için. Ses ve diğerleri isteğe bağlı.

net ağırlık 1600 civarında. kameraya göre değişiklik gösterecek hd kamera almak istiyorum ama onlarda ağır. teşekkür ederim easycap için.

Banggodda motorların 3s max thrustu 1100 gr.4400/1600=2.75 Atladığım bişeymi var?

servet karadan' Alıntı:
Banggodda motorların 3s max thrustu 1100 gr.4400/1600=2.75 Atladığım bişeymi var?

Hocam haklısınız benimde hesaplamalarımda aynı çıkıyor ama gönderdiğim linkte hesaplama yaptığımda 1.9 çıkıyordu o kafamı karıştırdı biraz.Gerçi sitede +- %10-15 civarında yanılma payından bahsediyor onu katınca hesaplamalarımız doğru çıkıyor.

Ynt: 500 sınıfı quadkopter toplama

Emrah YILDIRIM' Alıntı:
[size=12pt]Ben elektrik-elektronik mühendisliği son sınıf öğrencisiyim.Bitirme projesi olarak anlık görüntü aktarımı sağlayan quadkopter yapacağım. Bir kaç sorum olacak.Toplam ağırlık yaklaşık olarak 1700 gram civarında. Aşağıda paylaşacağım malzemeler birbiri ile uyumlu mu?

Kardeşim, toplayacagın frame gayet zevkli bir frame dir. Motor olarak 900-920-980 kv motorlar kullanabilirsin. Yedek kol ve plastik vida seti mutlaka al. Kimi hobi amaçlı, kimi bitirme ödevi olan 5 adet bu Frame den topladım. Sercan kardeşimizin şu konusuna mutlaka bak malzeme listesi için.

https://www.rckolik.com/index.php?topic=6315.0

Bu arada elimde apm 2.8 set var ve yurtdışı fiyatından daha ucuza veriyorum.
https://www.rckolik.com/index.php?topic=8852.0

Emrah, bak sizin okuldan bir arkadaş var forumda. ;)