6 Kanal Mikro Seçimine Yardım

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Eğer tercih bu ise model tek ve belli : mCPx BL

Ama almakta acele etme. Nasıl olsa Rasim'de var. Yerinde olsam 1-2 test uçuşu yaptıktan sonra kararımı verirdim Emre ;)

Abi aslında dediğin gibi, en mantıklı seçenek gün gibi ortada ama işte 130x öyle bir aklımı çeliyor ki, biri çıksın gözün kapalı al 130x desin diye bekliyorum :lollol:

Emre Kaman' Alıntı:
Abi aslında dediğin gibi, en mantıklı seçenek gün gibi ortada ama işte 130x öyle bir aklımı çeliyor ki, biri çıksın gözün kapalı al 130x desin diye bekliyorum :lollol:
Biz de bekledik Türker ile 1 yıl, ama bize de al diyen olmadı ama bak ben sana yardımcı olayım :

"Emre $150 düşmüş fiyatı ile bence kesinlikle 130X almalısın, bu fırsat kaçmaz" :laugh: :D :thumbup:

170 olmuş abi!! :D Bahtım yok baht... :lollol:

Al Emre al...130x al :evil: , valla bende merak ediyorum , azcık sayısı artsın belki bende alırım.130x, 130x , Emre haydi ne duruyorsun ;D

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ama almakta acele etme. Nasıl olsa Rasim'de var. Yerinde olsam 1-2 test uçuşu yaptıktan sonra kararımı verirdim Emre ;)

Kargomu aldım az önce :yuppi: Hazır yarın da bayram, hava soğuk olsa da bi mini buluşma yapabiliriz. mcpx bl hazır olur...

Ben kırmadan, ilk önce bir iki pil sen uçarsın Emre başgan ;)

Bu arada Mehmet abi ben bunun expolara alışamadım mı, yoksa sağ sticki ürkek mi itiyorum bir yöne haliyle sağır bölgede mi kalıyorum bilemiyorum ama, inverte geçmeye çalışsam yarısında dönemeyince vazgeçiyorum bu sefer de toplarlayamıyorum da yerde buluyorum modeli. Tavsiye nedir modelin kıvraklığına alışmak adına? beş on pil tepkilerine alışmak adına fazla şeyler denemeyeyim mi?

Çok açık ettik niyeti, olmadı :lollol:

Yok şaka bi yana da, bu hobide bi gazla aldığım hemen her şeyden pişman oldum daha sonra. Artık etraflıca düşünüp hareket etme niyetindeyim. Rasim'in heliyi bi kurcalamayı planlıyorum :D Keşke öbür ikisi de ulaşılabilir olsa.

Rasim Öztürk' Alıntı:
Bu arada Mehmet abi ben bunun expolara alışamadım mı, yoksa sağ sticki ürkek mi itiyorum bir yöne haliyle sağır bölgede mi kalıyorum bilemiyorum ama, inverte geçmeye çalışsam yarısında dönemeyince vazgeçiyorum bu sefer de toplarlayamıyorum da yerde buluyorum modeli. Tavsiye nedir modelin kıvraklığına alışmak adına? beş on pil tepkilerine alışmak adına fazla şeyler denemeyeyim mi?
Bence ayarları hiç kurcalama, manual ne diyorsa aynen kullan ve bolca 10-15 pil uç. Sonra alışıyorsun zaten ;)

Emre Kaman' Alıntı:
Murat hocam teşekkür ederim bilgiler için. 180'i ilk deneyen olmak konusunda biraz çekincelerim var açıkçası :D Bu saydığın 4 upgrade ile dertsiz bir model ortaya çıkarabiliyoruz demek. Peki aktarım dişlileri derken, sadece dişliler mi, yoksa kuyruk kısmını metal olanla komple değiştirmek de gerekiyor mu? Ve en çok beni düşündüren lineer servolar, özellikle kuyruk servosu dertli diyorlar, nedir bu işin doğrusu?
aktarım dişlisi derken özellikle ana şafta bağlı olan ve kuyruktakileri kastettim evet.Değişmeseler de problem yok,ama en ufak bi kuyruğu sürtünce değişmelik olacak,pahalı değil çifti 3 küsür dolar ama her seferinde değişmekten insan imtina ediyor inan,o yüzden metal olanları ya da sertleştirilmiş olanları iyi oluyor.Bu model stock geldiği şekilde uçar,sıkıntı olmaz,ama her taktığın yeni upgrade modele performans katar.Yapılı bi insanla,body çalışmış yapılı insan gibi düşün...Şöyle söyleyim,kendi stock motoru iş görüyor,upgradelerle hemen hemen aynı performans,ama upgrade olunca bence daha az ısınıyor,upgrade daha kısa ,pili yerleştirirken istediğimiz gibi ayarlama imkanı veriyor.Neticede model masraf yaptırıyor ama keyif veriyor...
Valla emre hocam ben sana düşünme al derim dur bi iki video veriim sana ara gazı :)
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
bu da diğer forumdan ustalardan tacettin abimizin uçuşu
mcpx hiç görmedim ama ustalarımızın yorumları benim için çok kıymetli o da çok güzel,trex 150 de çok güzel model,tamamen sana kalmış hocam,ama 130x alırsan maddi manevi elimden gelen bi destek olursa yaparım :) şimdiden hayırlı olsun kafa allak bullak :)

Valla az önce şu 180 nasıl uçarmış diye bi baktım da , bu nasıl bir makinadır kardeşim , mikro çim biçme makinası :D
Emre bence sen biraz daha bekle.... :evil:

Bundan al;

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Neden diye sorma, ben de bilmiyorum :) Bayramlıkları giydirince duygusal bi bağ oluştu yine :embarras:

Rasim Öztürk' Alıntı:
Bundan al;

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Neden diye sorma, ben de bilmiyorum :) Bayramlıkları giydirince duygusal bi bağ oluştu yine :embarras:

Kirma yarina kadar. Ben ucurcam

Ynt: 6 Kanal Mikro Seçimine Yardım

Peki 180 ciktiktan sonra ki aylardaki 130x'in fiyatında indirim beklemek makul bir beklenti olur mu?

Emre abicim konuyu yeni gördüm micro heli olarak tecrübem yok v977 sipariş ettim ikinci heli olacak bu mikro olarak...... aslında niyetim mikro konusunda sana yardımcı olmak değil de biraz fikir sabote etmek ;D

geçen satellite bahsi geçerken yakaladım seniiiii :laugh: gel beni dinle x3 alak senle vızır vızır uçalım boşver mikroyu... :lollol: :lollol:

hakan aygan' Alıntı:
gel beni dinle x3 alak senle vızır vızır uçalım boşver mikroyu...

Onu konuştuk kendisiyle, dedikleri mantıklı... x3 alırsa hep o kolayına gider, x5 ve 700 süs diye durmaya başlar. x5 e odaklansa daha iyi olur. Bu arada yarın işin yoksa arazideyiz hava durumuna göre, bekleriz ;)

Emre Kaman' Alıntı:
Kirma yarina kadar. Ben ucurcam

Evde dayanamadım bi pil hover yaptım ama yarın devam ederiz artık.

Akın Bulat' Alıntı:
Peki 180 ciktiktan sonra ki aylardaki 130x'in fiyatında indirim beklemek makul bir beklenti olur mu?

150 doların çok da altına düşmesini beklemiyorum şahsen. Sonuçta v977 de 100 dolar neredeyse... 180cfx çıkmadan da dönem dönem 150 dolara indiği oldu, belki 180cfx çıktıktan sonra hep oralarda durur bilemem.

---------

Ama ben şundan emin değilim; şimdi bir hareketi başarılı bir şekilde 10 kere mikro ile (mcpx 977 boyutu) yaptık diyelim. Hiç çekinmeden 550 size ile yapabilecek cesareti bulabilecek miyiz? Yoksa bu cesaretlendirme açısından 130x, 180cfx, trex150 gibi size'lar daha mı iyidir? Tabii ki kırım masrafını ayrı tutuyorum.