6S Esc tavsiyesi ve esc pil kablosu kalınlığı

Berk Eksin

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Bu konuyu normalde uçak yapım konusu içinde açmıştım. Ama mesaj arada kaldı pek görünür olmadı birazda sabırsızlandım.
Elimdeki önceki escler dronlarda kullanılan her tarafı açık minicik şeylerdi. Bütün devreleri ortada olması güvenli gelmiyor. Her an bir yere bir parça metal değebilir kısa devre olur.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

6s destekli 30A 40A arası 2 tane esc buldum.

Biri bu pakette 2 tane var. Bec yok. Hobbywing in dronlar için iyi bir serisi. Fiyatı iki tane için baya uygun.

Bu da platinum serisi. Maalesef bu serinin 25A lık versiyonu 6s desteklerken 40A lık versiyonu max 4s destekliyor 60A lık versiyonu Türkiye'de yok yurtdışından da 3000tl civarına geliyor çok yüksek geldi Peak akımı 40A. Benim pervane kombinasyonuyla motor Max 30 çekecektir. Normal seyir akımıda 10 15A civarında olucaktır bu sebeple işimi görecektir gibi duruyor. Bildiğim kadarıyla platinum daha iyi bir seri.

Bu escler hakkında fikirlerinizi bekliyorum.
Bİr sorumda şu ağırlık merkezi nedeniyle pil burunda olucak. Motorda en arkada. Yani 30A akımı i 90cm boyunca taşımak gerekecek.14awg silikon kablo yeter mi bunun için daha mı kalın bir kablo gerek. İnternetteki tablolarda 14awg 15A için uygundur diyor ama mantıklı gelmedi. 40A lık escnin üzerinde fabrikasyon 16awg kablo var o daha da ince.