Acemiye Yardım

Yunusemre71

Yeni Uye
Arkadaşlar merhaba. Arkadaşımdan aldığım bir oyuncakla rc helikopterlere merak saldım. Bu merağımın daha gelişmiş boyutları olduğunu farkettim. Elimde bir oyuncak helikopter 3 kanallı oda bozuldu zaten birde fotoğrafını yüklediğim abime hediye edilmiş olan kumanda var. Bu kumandanın ve yanındaki cihazın ne olduğunu öğrenmek istiyorum. Beni bu konuda bilgilendirirseniz çok mutlu olurum :)
Bu kumandayla eğer işe yarayan bişeyse helikopter toplamak istiyorum. Bu mümkünmüdür? Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim :)
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Acemiye Yardım

Yunus Emre kardeşim. Bu bir ANTİKA! Değerini bilen birine satmayı düşünebilirsin. Helikopteri bununla uçuramazsın. Uçak uçurmanı da pek önermem. Yanında gördüğün parça alıcısı.

Sümer Yamaner' Alıntı:
Yunus Emre kardeşim. Bu bir ANTİKA! Değerini bilen birine satmayı düşünebilirsin. Helikopteri bununla uçuramazsın. Uçak uçurmanı da pek önermem. Yanında gördüğün parça alıcısı.
Sümer Bey,
Yetersiz mi bu cihaz yada bozuk oluğunu düşündüğünüz için mi böyle söylediniz?
Almanya'da halen kullanılan bir cihaz antika değil henüz.

Acemiye Yardım

Yunus emre cebeci' Alıntı:
Sümer Bey,

Sevgili kardeşim, bu alet 27 MHz bandında çalışan bir FM sistemi. Bunarı terkedeli çok oldu. Dışarıdan gelebilecek parazite çok açık bir sistem ve günümüzün elektromanyetik kirliliği düşünüldüğünde hiç mi hiç güvenli değil.

Acemiye Yardım

Yunus emre cebeci' Alıntı:
Sümer Bey,

Bu cihaz 1976 yılında piyasaya sürülmüş, ki ben 9 yaşındaymışım.
yaşım 12 olduğunda bu cihazın 35MHZ olanını rahmetli babam isviçre'den getirmişti,
yanında bir tane de Rotario diye bir planör vardı. Yani baya antika.
Ayrıca Sümer Hoca'nın da söylediği gibi günümüz şartlarında oldukça da güvenilmez. :)

1976 - 4 Kanalsender, erweiterbar auf 8, im 35 und 40 MHz AM- und FM-Band. Dual-Rate incl. TOP-Sender.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol