AH-1W Super Cobra Türk Kara Kuvvetleri

Gece arkadaşlarla balkonda oturuyoruz, Emre Kaman lambası tepede, hava serinlemiş, keyifli, ama bir şey batıyor bana... Balkonda serin havada Emre Kaman lambası ışığı varken boya yapmazsan olmaz diyor...

-e iyi de neyi boyayacağız ki?

-Hadi getir kütük kobrayı onu boya, yarın uçuşta afilli dursun...

-ee boya var mı ki? Gece gece boya karıştırmakla uğraştırma beni şimdi!

-yahu plastik maketi boyamak için Hataka’dan helikopter boyaları seti almıştın ya, ordaki boyaları kullan gitsin, maketi yapana kadar yenisini alırsın zaten...

-lan, hiç fena fikir değil... dur kompresörle airbrushı getireyim...

....

Bir buçuk saat sonra:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son dakikada airbrushtan modele boya dökülmesi kazası (klasiktir) ile “bu kadar yeter! kalanı sabaha halledersin” diyip bıraktım işi :)

Mat siyahla palleri boyamaya yarın devam ederim. Sonra da canım isterse boya dökülen kısma rötuş atarım...

Maske bantlı halinden bir iki gömlek öteye taşıdık mereti :)

Son düzenleme:
Sabah az biraz daha boya atıp cam maskelerini söktüm.

Son durum:

Bu sezon için bu kadar yeter :)

Bundan iyisi Şam’da kayısı ;D
Yıllarca şamdak ayısının, ayının hangi türü olduğunu merak ettim birde neden bu kadar iyi olduğunu. Gerçeğin Şam da kayısı olduğunu öğrendiğimde benim için çok geçti malesef "şamdak ayısı" yıllarca beni merak içinde bırakmıştı. Yazıyı görünce yine onu hatırladım ?

Boya güzel olmuş Evren abi eline sağlık ?

Bu kadar ani ve kısa sürede daha ne olsun :thumbup: Bundan iyisi Şam’da kayısı ;D

Ben çok beğendim, bu sezon için kesinlikle Harika bir iş oldu %p:bravo::bravo:

Ellerine sağlık çok güzel duruyor helikopter oluşu daha bir başka.

Eline sağlık abi yakışıklı duruyor. ??

Boya güzel olmuş Evren abi eline sağlık ?

Teşekkürler arkadaşlar, boyama işleri için bir söz vardır, boyama en fazla alttaki yüzey kadar iyi olabilir diye, çok da doğrudur, malum ben de bu 3D yazıcıdan çıkma kabuğa hiçbir işlem uygulamadım, hatta bazı parçaların yüzeyi felaket ötesi, haliyle boyama da aynen bunları gösteriyor, neyse ki havada kimse yaklaşamıyor heliye de çok görünmüyor :lollol::lol:

Aslında bu kabuktan yola çıkıp yapacağım değişikliklerle (bir kısmı yapıldı bile) elde edeceğim V2 gövdeyi boyamak ve kullanmak niyetindeydim ama böyle aniden gaza gelip boyamaya girişince çimdilik bundan da vazgeçtim, bu sezonu bu gövdeyle tabi kırım falan olmazsa) geçiririm, belki kuyruktaki kanatlarla gövde yanlarındaki silahları taşıyan kanatları ve burundaki topla FLIR sistemini eklerim yavaş yavaş yeterli olur. V2 gövde için de align ve heli artist vb ticari satılan gövdelerde (hepsi aynı kalıptan geliyor bile olabilir) izlenilen "hileleri" kopyalarak modifikasyonlar yapabilirim. Bu sayede STL ve Gcode dosyalarını paylaşınca isteyen ve elinde TREX 500 ESP ve scale dönüşüm için gereken diğer parçaları olan arkadaşlar bu gövdeyi basıp/bastırıp kullanabilirler.

Yıllarca şamdak ayısının, ayının hangi türü olduğunu merak ettim birde neden bu kadar iyi olduğunu. Gerçeğin Şam da kayısı olduğunu öğrendiğimde benim için çok geçti malesef "şamdak ayısı" yıllarca beni merak içinde bırakmıştı. Yazıyı görünce yine onu hatırladım ?

Yok abi senin ilk bildiğin doğru :) Şamdak Ayısı o :) çok iyi bir ayıymış, herkesin yardımına koşarmış :)

Leman'da karikatürü de vardı, aradım buraya koymak için ama bulamadım. Rasim'in de bu zamana kadar yapıştırmamış olmasına şaştım :D

V2 gövde için de align ve heli artist vb ticari satılan gövdelerde (hepsi aynı kalıptan geliyor bile olabilir) izlenilen "hileleri" kopyalarak modifikasyonlar yapabilirim. Bu sayede STL ve Gcode dosyalarını paylaşınca isteyen ve elinde TREX 500 ESP ve scale dönüşüm için gereken diğer parçaları olan arkadaşlar bu gövdeyi basıp/bastırıp kullanabilirler.
Gerçekten çok güzel bir eser olur Evren hocam :thumbup::hoppa: