Align 2in1 Regülatörmü Arızalı? ( video )

Anladım o zaman Kumandayla ilgili bir sinyal kesilme problemi değil o zaman eğerki kumandayla ilgiliyse iade etmeyi düşünüyorum.

Birde bana regülatör konusunda tavsiyede bulunursanız sevinirim

3x align Ds615
2x align ds655 servoyu kaldıracak ve bu problemle karsılaşmayacagım bir regülatör tavsiye edermisiniz.

Pil ile ilgili de bir sorun yok heralde. pil = Gens Ace 2s1p 7.4v 3300mah

emre bicen' Alıntı:
Anladım o zaman Kumandayla ilgili bir sinyal kesilme problemi değil o zaman eğerki kumandayla ilgiliyse iade etmeyi düşünüyorum.
Kumandayla ilgili olsa neden sistem yüke bindiği zaman iletişim kesilsin ki, normal stand-by'da beklerkende gidip gelmesi gerekirdi diye düşünüyorum.

emre bicen' Alıntı:
Regulatorle ilgili Align dışında bir tavsiyede bulanamayacağım çünkü başka birşey kullanmadım. Ama tavsiyede bulunabilecek arkadaşlar vardır mutlaka.

emre bicen' Alıntı:
Emre pilin gereksiz büyük bence, boş yere 600'lük bir helide bu kadar yüksek amperajlı bir lipo taşımana gerek yok diye düşünüyorum.
Benim 700'ümde 1900 mah lipo var örnek olarak. Fazladan ağırlık bence, ama karar senin elbette. Sonuçta dediğin gibi pille ilgili bir problem gözükmüyor.

emre bicen' Alıntı:

3x align Ds615
2x align ds655 servoyu kaldıracak ve bu problemle karsılaşmayacagım bir regülatör tavsiye edermisiniz.

ben hem helikopterde hemde uçakta , ki uçakta 9 adet servo besliyorum şu aşağıdaki ürünü kullanıyorum Gryphoon çakması ama maddi durum el veriyorsa orjinalini alın 130 dolar civarı

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

mesutbey onerdiginiz gryphon marka 5010 regulatoru almak uzereyim bu noktada kafama takilan acaba almisken UBEC regulatormu alsam diye dusundum peki bu gryphon BEC regulatormu yoksa UBEC regulator mu

emre bicen' Alıntı:
mesutbey onerdiginiz gryphon marka 5010 regulatoru almak uzereyim bu noktada kafama takilan acaba almisken UBEC regulatormu alsam diye dusundum peki bu gryphon BEC regulatormu yoksa UBEC regulator mu

UBEC regülatör diye biliyorum

Hepinize yardimlarindan dolayi tesekkur ediyorum. Sorun cozuldukten sonra sizinle problemin neden kaynaklandigini paylascam

emre bicen' Alıntı:
Hepinize yardimlarindan dolayi tesekkur ediyorum. Sorun cozuldukten sonra sizinle problemin neden kaynaklandigini paylascam
Sonucu ve geri bildiriminizi merakla bekliyoruz Emre Bey :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Sonucu ve geri bildiriminizi merakla bekliyoruz Emre Bey :)

Mesut beyin tavsiyesi uzerine bugun gryphon gvr 5010 regulator siparisi verdim bi kac gun icerisinde elime ulasir.
Sonucu burada paylasirim %p

Merhaba arkadaşlar. :saygilar:

Bugun gryphon gvr-5010 regülatör siparişim elime ulaştı.

Sorun ortadan kalktı :halay: fakat teknik olarak sizinle bir detay paylaşmak istiyorum.

Arkadaslar pil ile regülatör bağlantısında kabloyu uzun tutmayın ( ek yapacaklar için söyluyorum ) çünkü güç kaybına ordanda bağlantı kesılmesıne yok açıyor :)

aslında benım align 2in1 regulatorumde sorun yokmuş. Sorun pil ile regulatör arasına ben düzgün olması amacıyla connectör tarzı kablo eklemıstım buda çok uzun gelmiş, güç bu kabloda kayboluyo, servolara ve alıcıya güç yetmediği için bağlantı kesiliyo. ( videoda bu bağlantıyı gorebılırsınız :) ) Bu noktaya bence dikkat edilmesi gerekiyor.

Sonuç olarak bana tecrübe olmus oldu, ve gryphon bi regülatör sahibi olmus oldum. :)
Bu arada Gryphonu araya kablo eklemek şartıyla baya bi zorladım cok istikrarlı çalışmaya devam ettı.

Buradan yardımcı olan sizlere \ abilerime teşekkürlerimi sunuyorum. ( Bu adımıda geçtik hadi bakalım :) )

emre bicen' Alıntı:
Sorun ortadan kalktı :halay: fakat teknik olarak sizinle bir detay paylaşmak istiyorum.

Arkadaslar pil ile regülatör bağlantısında kabloyu uzun tutmayın ( ek yapacaklar için söyluyorum ) çünkü güç kaybına ordanda bağlantı kesılmesıne yok açıyor :)
Öncelikle sonucu ve problemi bizimle paylaştığın için teşekkkür Emre %p Problemin çözülmesine de ayrıca sevindim ;)

Elektrikte bu olaya "Gerilim Düşmesi" denir. Mesela bu tür durumlarda uzatma kablosunun kesitini daha da büyütmeye çalışırlar ki, mesafeden kaynaklı söz konusu gerilim düşmesini az da olsa düşürmek için.

Gözünüz aydın, B6T yi satabilirsiniz yada sadece ısıtıcı olarak kullanabilirsiniz, alsında bende B6T kullanıyorum ve arada 10cm lik uzatma ve dönüştürücüm var b6T nin ucundaki JXT konnektörden pilimin ucundaki XT60 a göre dönüştürücü yaptım ve bu şekilde kullanıyorum sıkıntı yaşamadım hiç , sizinki ilginç bi durum olmuş , daha önce karşılaşmadım hiç

Ben de Mesut'a katılıyorum. Belki yapılan uzatmanın bağlantı ve lehimlerinde bir sorun vardır.

baglanti yada lehimlerde sorun yok tamamen mehmet abinin dedigi gibi gerilim dusumu meydana geliyor.

eger bu gerilim dusumu pill dolu iken gerceklesmeseydi belkide pil zayifladiginda olabilirdi.

eger bu sekilde kulaniyorda herhangi bi sorun yasamiyorsaniz piliniz zayifadigi bi anda kotu sonuclara yol acabilirsiniz.

Tedbirinii alin derim ben :)

Ynt: Align 2in1 Regülatörmü Arızalı? ( video )

emre bicen' Alıntı:
baglanti yada lehimlerde sorun yok tamamen mehmet abinin dedigi gibi gerilim dusumu meydana geliyor.

eger bu gerilim dusumu pill dolu iken gerceklesmeseydi belkide pil zayifladiginda olabilirdi.

eger bu sekilde kulaniyorda herhangi bi sorun yasamiyorsaniz piliniz zayifadigi bi anda kotu sonuclara yol acabilirsiniz.

Tedbirinii alin derim ben :)

2 yildir kullaniyorum bu sekilde :) tedbirlik bir durum yok benim acimdan , sizinki ilginc bi durum bence hala :) ben ara uzatma kablosu olarak 20 awg kullaniyorum

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Ynt: Align 2in1 Regülatörmü Arızalı? ( video )

Ben bunun kablo menzili ile alakalı oldugunu düşünmüyorum.
Yaklasik 10 volt dc gerilim 12AWG kablo ile 1mt menzilde 2A yukte 0.21volt kaybeder.

Bunu android markette electro droid uygulaması ile hesaplayabilirsiniz tüm içeriği ile gayet başarılı bir programdir.

Ben yapılan uzatmada bir temassızlık veya regülatör icinde soğuk lehim v.s oldugundan kuşkuluyum.

Samsung Galaxy'den Gönderildi