Align 3gx ve futaba bağlantısı ?

RSURGUN

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Uçak
Merhaba abiler arkadaşlar 3gx ayarimi yapmaya çalışıyorum ama bi yerde hep sıkıntı çıkıyor alıcı ve ünite bağlantısı sizce dogrumudur ?
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ynt: Align 3gx ve futaba bağlantısı ?

Kumandam futaba 10 chg

Ve kumanda da parametre olarakta bu seçili

Ek olarak cihaza aps auto pilot bağlı

Sikinti tam olarak ne Recep :rolleyes:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Sikinti tam olarak ne Recep :rolleyes:

Mehmet abi aileron ve elevator Hareketi'nde işaretli servo da hiç bir hareket olmuyor :(

Yanlış hatırlıyor olabilirim ama sanki SR3 diye bir swashtype daha vardı diye hatırlıyorum Futaba kumandalarda. Aklımda nedense onu seçiyorduk diye kalmış. Bir bakabilir misin ?

Türker Akgün' Alıntı:
Yanlış hatırlıyor olabilirim ama sanki SR3 diye bir swashtype daha vardı diye hatırlıyorum Futaba kumandalarda. Aklımda nedense onu seçiyorduk diye kalmış. Bir bakabilir misin ?

valla türker abi yok :( olanlaR :

H-1 HRR3 HE3 HN3 H-2 H-4 H-4X

abi bunlar dışında yok

Türker Akgün' Alıntı:

abiler video olarakda sorunu anlatmak istedim inşallah çözebiliriz :-\

Türker bugün cok yogundu ama yarın sana yardımcı olmaya çalışır Recep

Cep telefonundan Tapatalk 2 aracılığı ile gönderildi.

Türker bugün cok yogundu ama yarın sana yardımcı olmaya çalışır Recep

Tabiki Mehmet abi ben beklemedeyim problem yok Türker abi ne zaman müsait olursa yardımcı olur zaten o yönden şüphem yok tabiki sende öyle Mehmet abi :thumbup: :RCKolik: :saygilar:

bu arada senin herhangi bir yorumun varmı Mehmet abi bu durumla alakalı ?

bu durum DIR menüsünün ayarlarını yaparken oluyor

Recep ne yazık ki 3GX konusuna biraz yabancıyim. Şimdi yanlış bir yönlendirme yapmış olmayayım.

Recep ne yazık ki 3GX konusuna biraz yabancıyim. Şimdi yanlış bir yönlendirme yapmış olmayayım.

Türker Akgün' Alıntı:

Anladım Mehmet abi o zaman Türker abiyi bekliyoruz :D

Recep şu olabilir , sende oto pilot var , alıcıdaki kablolar oto pilota ! oto pilottanda 3gx e ! 3gx tende servolara gidiyor doğrumu ? bu durumda 3GX direk alıcıya bağlı olmadığı için , kumandadaki swash 120 derece seçmek doğru olmayabilir, çünkü bu 3GX direk alıcıya bağlı iken seçilir, senin sorunun otopilot sanırım swash tipi tek servo seçili olmasını istiyor olabilir

birde şu vidyoyu izle derim

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Üstad çok doğru bir noktayı yakalamışsın. Otopilot olayıyla ilgili hiçbir bilgim yok fakat kuvvetli bir ihtimalle söylediğin gibi. %p

Recep 3GX ünitene uçacakmış gibi herhangi bir ayar menüsüne girmeden enerji verdiğinde bir sistem kontrolü yapıyor ünite, farketmişsindir. Swashplate önce yukarı yönde ve aşağı yönde hareket ediyor ve sonra kendini merkezleyerek hazır olduğunu söylüyor. Bu hareketi yaparken swashplate'inin yere paralel kalacak şekilde aşağı ve yukarı doğru hareket ederek merkezde durması gerekli. Eğer bunu yapmıyor örneğin servolardan biri diğerlerinden farklı bir yönde hareket ediyorsa bir yanlışlık var demektir. Bu durumda Gyro düzeltme yönlerin veya alıcı bağlantıların hatalı olabilir. Bu kontrolüde yapar mısın ?

Mesut AKIN' Alıntı:
Recep şu olabilir , sende oto pilot var , alıcıdaki kablolar oto pilota ! oto pilottanda 3gx e ! 3gx tende servolara gidiyor doğrumu ? bu durumda 3GX direk alıcıya bağlı olmadığı için , kumandadaki swash 120 derece seçmek doğru olmayabilir, çünkü bu 3GX direk alıcıya bağlı iken seçilir, senin sorunun otopilot sanırım swash tipi tek servo seçili olmasını istiyor olabilir

birde şu vidyoyu izle derim

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mesut abi kablo sistemi standart 3gx ile ayni tek fark 3gx ten aps ye bir kablo ile bağlı yani alıcı ile 3gx bağlantılı direk abi

Türker Akgün' Alıntı:
Üstad çok doğru bir noktayı yakalamışsın. Otopilot olayıyla ilgili hiçbir bilgim yok fakat kuvvetli bir ihtimalle söylediğin gibi. %p

Recep 3GX ünitene uçacakmış gibi herhangi bir ayar menüsüne girmeden enerji verdiğinde bir sistem kontrolü yapıyor ünite, farketmişsindir. Swashplate önce yukarı yönde ve aşağı yönde hareket ediyor ve sonra kendini merkezleyerek hazır olduğunu söylüyor. Bu hareketi yaparken swashplate'inin yere paralel kalacak şekilde aşağı ve yukarı doğru hareket ederek merkezde durması gerekli. Eğer bunu yapmıyor örneğin servolardan biri diğerlerinden farklı bir yönde hareket ediyorsa bir yanlışlık var demektir. Bu durumda Gyro düzeltme yönlerin veya alıcı bağlantıların hatalı olabilir. Bu kontrolüde yapar mısın ?

Türker abi senin dediklerinede eve gidince bi kontrol edicem

Türker Akgün' Alıntı:

Türker abi dediklerini yaptım hatta Aps yi söküp 3gx i komple yeniden demonte edip montajladım ama hala yanı hala aynı aps olmamasına rağmen acaba bu 3gx mi bozuk ?