align 450 kumanda

Süleyman58

Yeni Uye
resim çektim ...kısacası tuşlar ne işe yarar? bu konuyla ilgili
videolara baktım ama bu kumandanın benzerini göremedim kullanan varsa yardımcı olursa çok sevinirim

kumanda daki tuşlar ne işe yarıyor? şuan simulasyon kullanıyorum yaklaşık 15 gün oldu ...Mesela simulasyonda heliyi ters çevirdiğimde tuşlarda
kontrollerde ters oluyor sola yapıyom sağa gidiyor benim bu kumanda da hangi tuş ters çevirince tuşları normal yapar...simulasyonda farklı bi kumanda kullanıyorum onu da hatırlatıyım

align 450 kumanda

Süleyman Bey resim çektim demişsiniz ama ben bir resim göremiyorum. :rolleyes:

Ayrıca bir problem olarak gördüğünüz helikopterinizin yönleri değiştiğinde kontrollerinde ters olması normal birşey. Bunda bir sorun yok, zaten gerçekte de böyle olacak. Bu duruma alışmak ve pilotajınızı geliştirmek durumundasınız. ;)

align 450 kumanda

Sorunuzu ben de anlayamadım Süleyman Bey :rolleyes: Bahsettiğiniz kumanda hangisi, USB kablolu simulator kumandası mı yoksa 450 uçurmak için kullanılan gerçek kumanda mı ? Resim yerine marka ve model belirtmeniz de yeterli olacaktır.

Ayrıca RF gerçek kumanda ise manual bakmanızı öneririm. Video anlatılan menüler çok benzerleri sizin kumanda için de vardı mutlaka. Sadece menülerin yerleri değişmiştir :)

align 450 kumanda

Kumanda Align T6 ... Simulasyonda farklı bir kumanda kullanıyorum
Alıgn T6 tuşlar ne işe yarıyor ona sormak istedim ... Bu kumandadan kullanan
bir animiz veya arkadaş varsa şu tuş havada şu işlemi yapar diye bi açıklama yaparsa
benim için çok iyi olacak...yardımınız için teşekkürler

align 450 kumanda

Süleyman Erdoğan' Alıntı:
Kumanda Align T6 ... Simulasyonda farklı bir kumanda kullanıyorum
Alıgn T6 tuşlar ne işe yarıyor ona sormak istedim ... Bu kumandadan kullanan
bir animiz veya arkadaş varsa şu tuş havada şu işlemi yapar diye bi açıklama yaparsa
benim için çok iyi olacak...yardımınız için teşekkürler
Süleyman Bey bu kumanda için " Futaba 6J" diye aratarak gerekli tüm bilgileri bulabilirsiniz. Bu kumandayı RTF modellerinde kullanması için Futaba firması Align ismini yazarak özel olarak üretiyor.

Manual'ini birçok yerde bulabilirsiniz sanırım ekleyeceğim linkte çalışacaktır :

Kumandanın nasıl kullanılacağı ve özellikleriyle ilgili 6 kanal helikopter tecrübesi olan bir modelci arkadaşınızdan destek almanızı tavsiye ederim. Her ne kadar aldığınız model bu kumanda ile ayarlanmış ve uçuşa hazır bir şekilde gelmiş olsada 6 kanallı bir helikopterdir. Örnek olarak ne işe yarıyor diye sorduğunuz düğmeler ayarları değiştirilerek siz ne işe yaramasını istiyorsanız o işe yarayabilirler. Sabit, değiştirilemez düğme ve ayarlar değillerdir.

Ben hiçbirşeyi değiştirmedim, şu durumda nasıl etkili oluyor derseniz sizdeki modelin aynısına sahip bir arkadaşımız size daha iyi yardımcı olabilir.

Bu arada ayarlara iyice hakim olmadan özellikle de kumanda menüsüne girerek içerisindeki ayarları değiştirmenizi önermem. :saygilar:

align 450 kumanda

Çok teşekkür ederim ... Daha yardımcı olan çıkar inşaallah hiçbir ayarı
ile oynamadım gerçi daha gerçek bir uçuş yapmadım simulasyona dewam

align 450 kumanda

sanırım benim modelden kullanıyorsunuz.
450 zor bi model yanınızda tecrübeli birisi olmadan bence uçurmayı denemeyin.
v911 lama v4 v922 uçurduğum halde 450 istemediğim bi hareketle karşılaştığımda (birden esen yoğun rüzgar gibi)paniğe kapılabilirisiniz.bu durumda sadece heli değil
çevreye zarar vermek kaçınılmaz olacaktır.

align 450 kumanda

barış altun' Alıntı:
sanırım benim modelden kullanıyorsunuz.
450 zor bi model yanınızda tecrübeli birisi olmadan bence uçurmayı denemeyin.
v911 lama v4 v922 uçurduğum halde 450 istemediğim bi hareketle karşılaştığımda (birden esen yoğun rüzgar gibi)paniğe kapılabilirisiniz.bu durumda sadece heli değil
çevreye zarar vermek kaçınılmaz olacaktır.
Dediğiniz gibi Barış Bey, 450 zor bir model. Ama bazen yanımızda bu işi bilen modelci olamayabiliyor. Bu durumda ilk uçuş ne yazık ki yanlız yapılmak zorunda oluyor. Imkan var ise, bilen birisi ile yapılması her zaman tercih edilmeli. Imkan yok ise de gerekli güvenlik önlemleri düşünülmeli, uçuş sırasında hem kendimizi hem de çevredeki zarar vermeyecek şekilde açık ve insansız alanlar tercih edilmeli.

Bu nedenle hatırlatmanız için teşekkür eder :thumbup: daha önceki paylaşımlarımız ile de her zaman dediğimiz gibi ÖNCE GÜVENLİK diyelim :RCKolik: