ALIGN 70A ESC LİMİTLERİ HAKKINDA

Kadir Kocaman

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Merhaba Arkadaşlar,
Bu akşam ayar işine başlıyacam inşallah ama kafama takılan bir kaç soru var ...
Öncelikle, esc throttle limitleri ile ilgili

Kumanda gaz kolu yukarda iken heliye elektirik veriyoruz. Daha sonra mimimuma mı çekiyoruz. Herhangi bir menüye girmeden bu şekilde yapıyoruz değil mi?
Bu ayarı yaparken end point lerin 100-100 olması gerekir dedik fakat esc ayarından sonra gyronun ayarında ALIGN GPROUNUN da kumanda ile kendi kalibrasyon ayarları var, bu throttle end pointleri gyro farklı görürse değiştirmek gerekicek, esc ye yaptığım ayarı bozar veya herhangi bir sorun yaratırmı?

Ünitenin kumanda kalibrasyon ekranında throttle ben hiç değiştirmedim. Collective Pitch değiştirdim sadece, -100% , 0 , 100% yi ünite arayüzünde yakalamak için.

Gaz kalibrasyonu dediğin gibi yapılıyor. Tabii stick yukarıda iken enerji verdiğinde normalden daha bir absürd ses çıkarıyor, aşağı çekiyorsun onay babında başka bi ses veriyor. Bu kadar.

Temel mantık olarak ESC ayarlaması bittikten sonra Throttle kanalı ile oynamamak lazım. Bu durumda yerinde olsam önce GPRO ayarlarını yapar, ondan sonra ESC ayarlardım :)

NOT: Bir de bu ayarı yaparken kesinlikle ANA palleri ya da motor- ana dişli bağlantısını söküyoruz. Motorun sesine ihityacımız olduğu için ne yazık ki, motorun elektrik bağlantısını kesmememiz gerekiyor.

Gaz kalibrasyonu saniyelik bir olay. Ben genelde pal sökmüyorum, ünitenin bütün ayar işlerini bitirip araziye gidiyorum, arazide kalibrasyon işini hallediyorum.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Temel mantık olarak ESC ayarlaması bittikten sonra Throttle kanalı ile oynamamak lazım. Bu durumda yerinde olsam önce GPRO ayarlarını yapar, ondan sonra ESC ayarlardım :)

NOT: Bir de bu ayarı yaparken kesinlikle ANA palleri ya da motor- ana dişli bağlantısını söküyoruz. Motorun sesine ihityacımız olduğu için ne yazık ki, motorun elektrik bağlantısını kesmememiz gerekiyor.

Teşekkürler Mehmet Abi,
ama gpro 100-130 yapmamı istedi diyelim, o zaman esc limitlerin de 100-100 end point olmayacak sorun olmazmı?

kadir kocaman' Alıntı:
Teşekkürler Mehmet Abi,
ama gpro 100-130 yapmamı istedi diyelim, o zaman esc limitlerin de 100-100 end point olmayacak sorun olmazmı?
Align ESC bu durum bir sıkıntı olmaz. Zira limit değerleri Castle olduğu gibi kendisi belirlemiyor. Sadece mevcut olanı öğreniyor :)