ALIGN TREX 150 DFC Süper Combo : Yeni Kartalımız

Kırım yapmayan bir heli , sadece vitrinde duran ve uçmayan bir helidir.Eğer uçuş yapmak istiyorsan ve zevk almak istiyorsan , 150 çok zor model , insanı yorar , hele hele başlangıç seviyesi pilotajla...Daha pilotaj gelişmediyse , ve mikro ile geliştirmek istersen , 977 tek geçerim.mcpx'den daha iyi olduğu için değil , parça fiyatı ve tamir kolaylığı , çünkü ilk başlarda en az 100 defa düşüş kalkış yaşanır , bu kadar çok kırımda her defasında 150 gibi bir helide müthiş parça masrafı ve bir o kadar tamir ve ayar işi ile uğraşman demektir...977 ile çim zeminde uç , düş , kaldır , bir daha düş farketmez ,ufak tefek parça değişimleri ile devam edersin, amaç pilotaj geliştirmekse tavsiyem budur.
Kaliteli olsun , uçuramasam da olsun dersen Trex 150 veya blade 180 cfx tavsiye ederim...

Burada Trex 150'si olup da memnuniyetle kullanan arkadaşlar bana alınmasınlar, bende de 250 sınıf var , ve malesef Align mikrolar öğrenmek için uygun modeller değiller , sadece olgun pilotaj ile , farklı bir uçuş zevki tatmak için yapılmış , fantezi modellerdir bana göre...Tabii ki bunlar kendi şahsi tecrübe ve fikirlerimdir, herkes fikrinde özgür... :saygilar:

Bence de başlangıç seviyesi v977 olmalı...

Hiç unutmam bir keresinde mcpx bl ile beton zemin üzerinde uçuyorum. Oryantasyon kaybı, modelin uzaklaşması, menzil dışına çıktı ve düştü. Kuyruk motorunun şaftı yamuldu. 20 dolar gibi bir para vermiştim, o zamanlar 450 motorları da 20 dolar civarındaydı :laugh: Kanopisi zaten yama yama yamaaa :)

Yine de çok katkısı olmuştu. Flip olayına ilk onda girdim. İlk half piro onunla yaptım.

Mcpx düşünülürse, bir iki yedek skid, solid tail boom, extreme productions kanopisi, bir de pallere açı veren linkler alınsın, başka pek bir şeye ihtiyaç duymaz. Betonda uçmayın :)

Rasim izmir ekibi iyi bilir,,, efsane sözümüz Align candır gerisi heyecandır :) Ama beginner seviyesi için kesinlikle yanlış tercih :(

kadir kocaman' Alıntı:
Rasim izmir ekibi iyi bilir,,, efsane sözümüz Align candır gerisi heyecandır :) Ama beginner seviyesi için kesinlikle yanlış tercih :(

Tevfik abi sen böyle bir söz duymuşmuydun ??? Heralde Kadir'le Tufan kendi aralarında konuşmuşlar :laugh: :laugh:

Saka bir yana Kadir'in 150 yi inceleme fırsatı buldum ben beğenmiştim. Ama bence de başlangıç icin mcpx bl daha iyi.

Hcp100s der imzami atarim

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi