ALIGN TREX 150 DFC Süper Combo : Yeni Kartalımız

kadir kocaman' Alıntı:
Hakan Bey, haklısınız ama bu kaçıncı mikro o zaman mikro model kullanmak benim gibi bir pilota göre değil belki, bir şey de yapmadım model 2 hafta boyunca yattı en son uçurduğum da ne bir hasar oldu ne başka bir şey durduk yerde servonun bozulması ilginç dişli sıyırmasıydı herşey sonra içindeki tel koptu lehimler falan bu sefer de dişli sırasında dizilim onu da yaptım ama bu sefer 4 tane teli kopuk ve çok ince işçilik var, yenisini aldım o da 20 güne anca gelecek. Aldığım dan beri bana keyif veren bir uçuş olmadı.. Bir kaç gün kafamı toplamayı düşünüyorum sinirlerim yıpranıyor el kadar helikopter yüzünden. Zaten İzmir de bu işle ilgilenen de yok, tek başımıza gidip uçmak da keyif vermiyor. Biraz daha düşünücem ama şu anki fikrim aranıza veda etmek.
Kadir bey , o servo bozuk çıkabilir , şans işi , ben 2 yıldır mini titanımla toplamda 10 uçuş yapamadım , rudder da bir sıkıntım var bir türlü çözemedim sıkıntı ne ayardan ne helikopterden,sıkıntı benim cesaretsizliğimden, kaldı ki uçmaya da çok zaman bulamıyorum ama , 922'nin çaputunu çıkarıyorum banamısın demedi.Daha sadece 2 kuyruk pali gitti.Şimdi biz bir yerlerde hata yapıyoruz.Bu hataları da kendimizden ziyade modellere yüklüyoruz.Tamam her şey dört dörtlük değil , eldeki imkanları iyi kullanmak gerek.Mesela 450 sınıf modeliniz var , simülasyon dereceniz nedir.Bu soruları aslında tüm arkadaşlarım ve aynı zamanda kendime soruyorum.
Biz hoverde durunca işi kaptık sanıyoruz , oysa ki disiplinli bir alan turu atmak o kadar kolay değil bana göre.Mesela 3 dakika boyunca simülasyonda hiç bozmadan düzgün bir şekilde sola-sağa daireler çizebiliyor musunuz.Ben 3 yıldır simülasyon kullanıyorum , yapamadım :laugh: , yani daha eğitmem lazım kendimi.
Yozgat'ta Alvin'e sorduk , adam her yöne 1 yıl simülasyonla çalışmış.1 yıl sadece hover çalışmış.İlk duyduğumda tuhaf gelmişti ama adam şimdi dünyanın sayılı pilotlarından birisi.
Bunları yazma gereği hissettim , bu bir sabır yolu , biz heliciler zamanımızın çoğunu simülasyon , bakım,tamirat-modifikasyon veya upgrade ile geçiririz.Sadece yüzde birlik bir zaman dilimi belki uçuş için kalıyor.O da bize yetiyor.
Daha tam hazır olmadan birşeyler denemek kırım demek...e siz daha uçamadan birşeyler oldu , haklısınız , bu da bir modelci için aşılması gereken evre.
Bazen olmaz, ne kadar uğraşsanız da , adamı çileden çıkarır biliyorum.Servoyu değiştirin , kendinize bu işi hırs yapmayın , moralinizi bozmayın , gayet soğukkanlı ve sakin bir şekilde , yeniden , uygun bir zaman ve psikolojide tekrar deneyin.Ne olursa olsun simülasyonu bırakmayın , bazen en büyük hata , ben oldum demektir.
Konuyu takip ediyorum , çok güzel bir şekilde 150'yi inceliyorsunuz ve bize aktarıyorsunuz , bu bile şahane bir modelci davranışıdır.Ha kimse üzerine alınmasın ama bana göre her iyi uçan da , iyi modelcidir diyemem.Bazen hiç uçmayanlar da , çok iyi modelci olabilirler.Bu benim bakış açım tabii ki.
Aramızda sizi görmekten çok mutluyum, illa veda ederim derseniz saygı duyarım , ancak bu platform , sizin gibi temiz yürekli , paylaşımcı ruhlu güzel insanlar sayesinde zevk veriyor.Yoksa gerisi gerçekten mühim değil .Söyler misiniz arkadaşlar, duygularımı paylaşacak bir arkadaşım olmadıktan sonra , soru soracak, eğlenecek,zaman zaman üzülüp ,zaman zaman teselli bulunacak bir ortamım olmadıktan sonra 10 tane 700 goblini tek elimle havada döndürsem kime yarar ...... :saygilar:

Ynt: ALIGN TREX 150 DFC Süper Combo : Yeni Kartalımız

Abi depronu al gel sana bi ucak yapalim servo gelene kadar takilirsin onunlu :)

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Yozgat'ta Alvin'e sorduk , adam her yöne 1 yıl simülasyonla çalışmış.1 yıl sadece hover çalışmış.
.....
Sadece yüzde birlik bir zaman dilimi belki uçuş için kalıyor.

İlk cümleyi okuyunca adamlardaki imkanla bizdeki bir mi diyesim geldi. Sonra ikinci cümleyi okudum. Gerçekten de öyle oluyor.

Kimisi evinin bahçesine (bahçe de değil bildiğiniz uçsuz bucaksız arazi, çim zemin) tren yolu kurdurmuş, tünelli viyadüklü... Model treni ile tur atıyor... Kimisi yemyeşil arazilerde deli uçuşlar yapıyor.

Biz ne yapıyoruz peki? Eskişehirde, şehrin göbeğinde çalışma saatlerine sadık olarak bir memur hayatı sürdürüyorum. Akşam iş çıkışı kış da geldi hava kararıyor erkenden. Yakınlarda öyle yemyeşil ideal bir arazi yok, uzak arazilere de ha deyince gidilmiyor. Kırım frekansım yüksek, kırınca da kafadan iki hafta ile bir ay arası süre bekle dur.

Geçen yıl trex450 sport, v922, v911 ile girmiştim hobiye, ortam yoktu bu yılki gibi. Soğudum bıraktım. Bu yıl bir heves yine girdim, bu sefer eskişehir cemaati de canlandı biraz. İşte yine kumanda, model olarak trex450plus ile giriş, şimdi x3 e geçtim, v977 ve slash... Bakalım gayret ediyoruz ama yine çok ideal bir gidişat yok...

Simulator de bir yere kadar. Bir yerden sonra beni sıkıyor, bilgisayar oyunu kıvamına yaklaşıyor. Gidip europa universalis ıv hatta euro truck simulator oynamak daha zevkli geliyor phoenixten :D

Kadir abi çok talihsizlik yaşamışsın sen de. Modelin keyfine varmadan yine masraf çıkmış. Helikopter her zaman masraf demek bana göre. Tamam her zaman sorun çıkmaz ama masraf çıkıncada iyi çıkıyor helikopterde. Berkay extra yapımına başladıktan sonra benim de tekrar depron uçak yapasım geldi. Hk avrupa depodan fiyat hesapladım kargo dahil 80 dolar masraf çıktı. Elim de malzeme zaten var sipariş vermicem ama fiyata bakmıştım. 80$ + depron ve yapım malzemeleri. Sizin kumandanız falan zaten var. 200-250tl ye rahat depron uçak yaparsınız. En sonda fiberli bantla kapladıktan sonra zor kırılır sağlam oluyormuş. Şimdi trex 150 nin fiyatına baktım 249$. Mikronun yarı fiyatına mikro olmayan uçak yapabilirsiniz. 450 size helinizi hesaba katmadık bile. Tercih senin Kadir abi ama depron uçak gercekten ucuza, masrafsız keyif alma yöntemi ve akrobaside yapar daha ne olsun :D

Burada Rasim Bey' in de dediği gibi hafta içi uçuş yapılacak yerler belli zaten şehrin göbeğinde boş bir arazi de uçmaya çalışıyorum... Hafta sonları da bir buluşma v.b. bir şey olmadığı için tek başımada uçuşa elverişli yerlere kadar yol tepmek istemiyor insan. Sonuç da bir hobi işi ve bu işi İzmir 'de yapan sayısı çok az, iki tane pist var biri İzmuk bir diğeri de Efmod, ikiside araba olmadan gitmek imkansız ve hafta sonları uçaklardan heli uçuracak kadar pist müsait olmuyor. Bizim İzmir buluşmaların da sasalı da buluşuyorduk bir takım bilgiler tecrübeler, modelin hatalı olduğun da çözemediğimiz sorunları kendi aramızda çözmeye çalışıyorduk ve yapıyorduk da. İzmir ekibi dağılınca eskisi gibi heyecan da kalmadı :) .....Bakalım servo gelene kadar biraz kafa dinlemek en iyisi.

Kadir Kurt' Alıntı:
Kadir abi çok talihsizlik yaşamışsın sen de. Modelin keyfine varmadan yine masraf çıkmış. Helikopter her zaman masraf demek bana göre. Tamam her zaman sorun çıkmaz ama masraf çıkıncada iyi çıkıyor helikopterde. Berkay extra yapımına başladıktan sonra benim de tekrar depron uçak yapasım geldi. Hk avrupa depodan fiyat hesapladım kargo dahil 80 dolar masraf çıktı. Elim de malzeme zaten var sipariş vermicem ama fiyata bakmıştım. 80$ + depron ve yapım malzemeleri. Sizin kumandanız falan zaten var. 200-250tl ye rahat depron uçak yaparsınız. En sonda fiberli bantla kapladıktan sonra zor kırılır sağlam oluyormuş. Şimdi trex 150 nin fiyatına baktım 249$. Mikronun yarı fiyatına mikro olmayan uçak yapabilirsiniz. 450 size helinizi hesaba katmadık bile. Tercih senin Kadir abi ama depron uçak gercekten ucuza, masrafsız keyif alma yöntemi ve akrobaside yapar daha ne olsun :D

Teşekkürler Kadir,,, deprondan bir uçak aklımda zaten,,, Berkay'ın ki bitsin bir görelim uçuşunu elektroniğimde var zaten eksik sadece depron yapıştırıcılar v.b. 30 TL ye uçak çıkar :)

İyi akşamlar,,, helipross dan geçen sipariş ettiğim servo air mail ile sipariş ettiğim halde dhl express ile gönderilmiş yazıyor bugün.. Heliposs dan ikinci alışverişim dhl express hızlı gelirmi?

Ynt: ALIGN TREX 150 DFC Süper Combo : Yeni Kartalımız

kadir kocaman' Alıntı:
İyi akşamlar,,, helipross dan geçen sipariş ettiğim servo air mail ile sipariş ettiğim halde dhl express ile gönderilmiş yazıyor bugün.. Heliposs dan ikinci alışverişim dhl express hızlı gelirmi?
Abi sen o servoyu hala yapmadin mi :) ben azmettin aksamina ucarsin diye bekliyodum:)

ogulcan acar' Alıntı:
Abi sen o servoyu hala yapmadin mi :) ben azmettin aksamina ucarsin diye bekliyodum:)

Oğulcan o lehimleri yapabilecek prof lehimci lazım yerleri de bulabilecek tabi:)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

kadir kocaman' Alıntı:
Zamanında helipross'dan o kadar siparişim oldu ama hiç biri DHL Express ile gelmedi Kadir :rolleyes:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Zamanında helipross'dan o kadar siparişim oldu ama hiç biri DHL Express ile gelmedi Kadir :rolleyes:

Acelem yok diye 10 dolar fazladan vermedim kargoya air mail seçtim 3 dolara ama DHL EXPRESS yazınca merak ettim Mehmet Abi,, neyse gelicek nasıl olsa bir şekilde sabır en büyük erdemdir bizde bekliyecez....Zaten heliyi ne yapacağımı da pek düşünmedim ama uçurma yönüne gidicem sanırım

kadir kocaman' Alıntı:
Acelem yok diye 10 dolar fazladan vermedim kargoya air mail seçtim 3 dolara ama DHL EXPRESS yazınca merak ettim Mehmet Abi,, neyse gelicek nasıl olsa bir şekilde sabır en büyük erdemdir bizde bekliyecez....Zaten heliyi ne yapacağımı da pek düşünmedim ama uçurma yönüne gidicem sanırım
Şimdi sen yazınca hatırladım Kadir. Ben sipariş verirken tek bir kargo seçeneği vardı o da hızlı ve pahalı olan EMS :(

Aslında geç gelmesi iyi bile olabilir :) Hem ara vermiş hem de enerji depolamış olursun.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Şimdi sen yazınca hatırladım Kadir. Ben sipariş verirken tek bir kargo seçeneği vardı o da hızlı ve pahalı olan EMS :(

Aslında geç gelmesi iyi bile olabilir :) Hem ara vermiş hem de enerji depolamış olursun.

Hafta sonu 450 yi kullanayım diyorum da :) durduk yerde onada birşey olamamıştır değil mi Mehmet abi :)

kadir kocaman' Alıntı:
Hafta sonu 450 yi kullanayım diyorum da :) durduk yerde onada birşey olamamıştır değil mi Mehmet abi :)
Yok canım ne olabilir ki :) sadece moral olarak kendini kontrol et, iyiysen ver gazı gitsin Kadir :)

Kırılacak model rafta durmazmış. Korkunun ecele faydası yoktur gibi çeşitli atasözleri var. İki üç uçuş sonrasında kırımdan kalan tedirginlik geçer.