Align TREX 600 ESP Modelimiz

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Geçen buluşmada paylaştığımız üzere Hakan kardeşimiz yaklaşık 1.5 yıl önce 2.el bir TREX 600 ESP almıştı.

Model her ne kadar 2.el olsa da henüz hiç uçuş yapmamış ve tertemiz durumda :thumbup:

Aradan bu kadar zaman geçmesine rağmen özel hayattaki yoğunluktan dolayı (İş değişikliği, 2.evladın dünyaya gelmesi) Hakan kardeşimiz fırsat bulup bir türlü modeli ayağa kaldıramadı. Baktım tüm ekipmanlar hazır ve ben de tatil nedeniyle Burdur'dayım o zaman duruma bir el atayım dedim. (Videoda görüleceği üzere Hakan kardeşimize bu tembelliği nedeniyle bolca fırça kayıyorum :laugh: ama aramızda kalsın onun durumunda ben de olsam ben de fırsat bulamazdım :) )

Neyse nasip olursa bayram sonrasındaki hafta sonu maiden yapacağız. Bu nedenle fırsat buldukça akşamları Hakan kardeşimin evinde modelle ilgileniyoruz.

Gelişmeleri bu konu başlığı altında paylaşacağız inşallah.

Dün gece itibari ile son durumumuz ve TREX 600 ESP modeli hakkında kısa tanıtım videomuz :

NOT: Servo kablosunun bir damarının izolasyonuna biz hasar verdik, o yüzden bantlı. Bir de 1 adet Canopy tutucu kayıp, Hakan kardeşimiz o kısmı ağaç parçası ile halledecek inşallah.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bunlarda görsellerimiz.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ben çıkarken ki odanın son hali ;D

Modelci adam tatil yaparmı hiç ya [emoji28]

Bu arada Hakan abi çok şanlıymış, 2 usta modelcinin toplayacağı model eminim sorunsuz bi maiden yapacaktır, şimdiden Kırımsız uçuşlar diliyorum

Hakanim tekrar hayirli olsun 600. :thumbup: Derdin canopy tutucu olsun, yarin yola çikiyor. ;)

ali yalçın' Alıntı:
Modelci adam tatil yaparmı hiç ya [emoji28]

Bu arada Hakan abi çok şanlıymış, 2 usta modelcinin toplayacağı model eminim sorunsuz bi maiden yapacaktır, şimdiden Kırımsız uçuşlar diliyorum
Nerde be Ali' ciğim,benim daha usta olmam için fırın fırın ekmek yemem lazım.Mehmet sağolsun,ellerine sağlık,şartlar elverdiği ölçüde modeli yapıyor.Ben izleyici ve riv riv moddayım :D

Levent UYGUN' Alıntı:
Hakanim tekrar hayirli olsun 600. :thumbup: Derdin canopy tutucu olsun, yarin yola çikiyor. ;)

Hay Allah razı olsun Levent abi,ben de bugün konusunu açmayı düşünüyordum,harika bir haber daha ne diyim :bravo: :halay:

Abi tekrar hayırlı uğurlu olsun zamanı gelmişti, güle güle uçur :)

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hayırlı olsun, keyifli uçuşlar dilerim..

Bu modelin yeri bende ayrıdır. Tekrar gördüğüme, daha da güzeli Hakan abide gördüğüme çok sevindim. :hoppa: :hoppa: :yuppi:

Mehmet abi hemşehrisine epey yükleniyor galiba, Hakan abideki Rivvvvv'lerden anlaşılıyor. :laugh: :lollol:

Maiden'ın yakın bir zamanda başarılı bir şekilde geleceğine hiç şüphem yok. :RCKolik:

Yıllar yıllar öncesine gidelim o zaman :D

Mustafa Hacılar' Alıntı:
Abi tekrar hayırlı uğurlu olsun zamanı gelmişti, güle güle uçur :)

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sağolasın Mustafam,inşallah maideni yetiştirebiliriz

DİNÇER SARIEREN' Alıntı:
hayırlı olsun, keyifli uçuşlar dilerim..
Teşekkür ederim Dinçer :saygilar:

Türker Akgün' Alıntı:
Bu modelin yeri bende ayrıdır. Tekrar gördüğüme, daha da güzeli Hakan abide gördüğüme çok sevindim. :hoppa: :hoppa: :yuppi:

Mehmet abi hemşehrisine epey yükleniyor galiba, Hakan abideki Rivvvvv'lerden anlaşılıyor. :laugh: :lollol:

Maiden'ın yakın bir zamanda başarılı bir şekilde geleceğine hiç şüphem yok. :RCKolik:

Sorma Türker ,akşam patronun ayakları uyuştu,riv riv falan kar etmiyor :laugh:,yerlerde süründük modeli ayarlıyacağız derken.Az kaldı inşallah. :thumbup:

Hakan abi güle güle uçur modeli inş.
Mehmet abi nin hemşehrisi olmak büyük ayrıcalık kıymetini bil.
Murat abi bak Sakaryalı, 3 aydır toplayamadı 570 i, Mehmet abi yardım etmiyor :lollol:

Hakan'ım çok uzatma daha buna fuselage yapılacak öyle hatırlıyorum.

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şafak ALTINTAŞ' Alıntı:
Hakan abi güle güle uçur modeli inş.
Mehmet abi nin hemşehrisi olmak büyük ayrıcalık kıymetini bil.
Murat abi bak Sakaryalı, 3 aydır toplayamadı 570 i, Mehmet abi yardım etmiyor :lollol:
Bilmez miyim Şafak,Mehmet yardım etmese daha yıllar geçerdi,sağolsun,sadece hemşehrim olması değil, onun gibi mütevazi ve güzel birini tanımak benim için duble şans.Kendisini tanımasam böyle bir hobim de kesinlikle olamazdı.
Celalettin Yazkan' Alıntı:
Hakan'ım çok uzatma daha buna fuselage yapılacak öyle hatırlıyorum.

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Dur daha kaptanım,hele uçuralım da sıra fusileyce gelsin :laugh:
Şaka bir yana,600 kasa fusili heli,benim için final olacak.Benim hedefim orada bitiyor.İnşallah ulaşırım ve inşallah o günleri de hepimiz görürüz :saygilar:

Kaldığımız yerden devam edelim.Mehmet tatilden döndü ve adamcağız yemek bile yemeden soluğu modelin başında aldı.Açı sorununu çözdük,çözümü ve devamı Mehmet' in ekleyeceği görseller ve videoda mevcut.Şimdilik patronun çilesini video olarak vereyim :laugh:,Türker izle kardeşim ;D

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
...Şimdilik patronun çilesini video olarak vereyim :laugh:,Türker izle kardeşim ;D

Aman Hakan abi :eek: Sakın çay konusunu eksik etme, valla uçmaz o model :'(

Fizandan falan getir, ne bileyim Dursun'a bile olsa mutlaka söyle. :lollol: :lol: :lol:

Öncelikle şunu belirteyim bu modeli Hakan kardeşimle ayağa kaldırmak benim için bir çile değil, aksine büyük bir zevkti :thumbup: Aslında tatil nedeniyle boşta idim ve istesem 1 günde modeli ayağa kaldırabilirim ama esas olan işi birlikte yapmaktı ;) Bu nedenle mümkün olduğunca Hakan'a iş paslanmaya çalıştım :laugh: ;D

Neyse işin şakası bir yana Cumartesi itibari ile modelimizin MAIDEN çok şükür başarılı bir şekilde yaptık :halay: :yuppi:

Güne evde ilk önce son kontrol ile başladık. Sonra eve çok yakın bir arazi de maiden yaptık. Çok şükür model ip gibi oldu :hoppa:

Hakan kardeşimize yeniden hayırlı olsun diyor, bol keyifli kırımsız uçuşlar diliyorum :thumbup:

Gelelim görsellere. Önce resimlerimizi paylaşalım ;)