Alzrc 450 PRO V2 KIT ve Elektronik Seçimin Sizce Uygun mudur ?

abdullah sapmaz

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Heli
Elimden 2 tane fbl model geçtikten ve ben ikisininde ayarını doğru düzgün yapamadıktan sonra iyice korkmaya başladım muhtemelen ay sonunda alacak olduğum alzrc 450 pro v2 super combo-align ds415m servox3- align ds525 rudder servo sizce uygunmudur?..

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

hocam bu paralara bence align in super combo setlerine bakmanı tavsiye ederim.

Bence Align servoları bi köşeye bırakıp Hitec'e yönelin :)

Abdullah elinden geçen FBL neden ayarlamadın ? Zaten senin elinde bir tane 450 yok muydu :rolleyes:

Alzrc kitleri daha önce paylaşıldığı üzere oldukça kaliteli kitler. FBL olması güzel, zira ilk 6 kanal heli tecrübesi olarak FB modeller, özellikle yakında yardımcı birisi yok ise, gerçekten zorlayabiliyor.

Öncelikle ne kitte ne de listeden de GYRO göremedim. Elinde gyro olduğu için mi almıyorsun yoksa gözden mi kaçtı acaba.

Gelelim servo tercihine. Şahsen ben Align servoları fiyat/performans olarak beğeniyorum. Benden farklı düşünerek HK servolarını fiyat/performans olarak daha başarılı olduğunu söyleyen olabilir, saygı duyarım, belki de daha doğru bile olabilir.

Cyclic servoların tamam ama kuyruk servosu olarak Align Sport Kitlerde kullandığı servo olan DS415M seçmişsin. Align 450 PRO için konuşuyorum, ki onlarda DS25M kullanılıyor artık, DS415M ebat olarak tam uyumlu değil. Yani özetle benzer durum alacağın Alzrc için de geçerli olabilir. O yüzden kitte kuyruk servosu için ayarlanan yerin ölçülerini kontrol et derim.

Bunun haricinde zamanında Mesut üstadın hazırladığı aşağıdaki konuya bir göz atarak biraz daha uygun servo seçmen mümkün. Bir göz atıp, istersen bir hesap kitap yap. Ama bence Align kötü bir tercih değil ;)

Hesabını yaparsın.

kadir kocaman' Alıntı:
Ben de benzer bir şey yazacaktım ama son anda vaz geçtim. Zira Alzrc gibi kaliteli bir klone ve üzerine Align Servo tercihi ile fiyat olarak Algn Comboları arasında çokta bir uçurum kalmıyor olsa gerek :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Abdullah elinden geçen FBL neden ayarlamadın ? Zaten senin elinde bir tane 450 yok muydu :rolleyes:

Alzrc kitleri daha önce paylaşıldığı üzere oldukça kaliteli kitler. FBL olması güzel, zira ilk 6 kanal heli tecrübesi olarak FB modeller, özellikle yakında yardımcı birisi yok ise, gerçekten zorlayabiliyor.

Öncelikle ne kitte ne de listeden de GYRO göremedim. Elinde gyro olduğu için mi almıyorsun yoksa gözden mi kaçtı acaba.

Gelelim servo tercihine. Şahsen ben Align servoları fiyat/performans olarak beğeniyorum. Benden farklı düşünerek HK servolarını fiyat/performans olarak daha başarılı olduğunu söyleyen olabilir, saygı duyarım, belki de daha doğru bile olabilir.

Cyclic servoların tamam ama kuyruk servosu olarak Align Sport Kitlerde kullandığı servo olan DS415M seçmişsin. Align 450 PRO için konuşuyorum, ki onlarda DS25M kullanılıyor artık, DS415M ebat olarak tam uyumlu değil. Yani özetle benzer durum alacağın Alzrc için de geçerli olabilir. O yüzden kitte kuyruk servosu için ayarlanan yerin ölçülerini kontrol et derim.

Bunun haricinde zamanında Mesut üstadın hazırladığı aşağıdaki konuya bir göz atarak biraz daha uygun servo seçmen mümkün. Bir göz atıp, istersen bir hesap kitap yap. Ama bence Align kötü bir tercih değil ;)

Hesabını yaparsın.
Abi bende tarot vardı arkadaşımda align 450 pro dfc aldı araştrıyoruz ne yaptıysak doğru düzgün bi ayar tutturamadık. gyro olarak türkiyeden kds 800 almayı düşünüyorum. Servo seçimine özellikle dikkat etmedim trex 450 pro dfclerin içinden o servolar çıktığı için onları ekledim kuyruk servosuna hiç dikkat etmemişim o güzümden kaçmış bu kite sizin önereceğiniz servolar neler?

kadir kocaman' Alıntı:
trex 450 prolar yaklaşık 400 dolar. Benim yaptığım şekilde 250 dolara geliyo bide 70 tlye gyro aıcam o kadar. 450 sınıfı bi modele fazla para harcamak istemiyorum.

Berkay35' Alıntı:
Bence Align servoları bi köşeye bırakıp Hitec'e yönelin :)
Berkay önerin için teşekkür ederim. Neden hitec almalıyım?

Align servoların malzeme kalitesinin kötü olduğunu ve çabuk bozulduğunu duydum iyi olarak hitec ve savöx'ü duydum . Benim şu an 450 ye takacağım servolar cyclic corona 929mg kuyruk ds520 1 ay sonra elime para geçince savöx servo takmayı düşünüyorum şimdi biraz göz attım bu cyclic için iyi servo gibi :) Kuyruk içinde bu

Ben de yanlis hatirlamiyorsam, bir rivayete gore Align ile Savox ayni firma tarafindan üretiliyor ve dizany ve ic yapilari ayni ;)

abdullah sapmaz' Alıntı:
Abi bende tarot vardı arkadaşımda align 450 pro dfc aldı araştrıyoruz....
Ben de onu diyorum zaten madem elinde Tarot var neden bu kiti aliyorsun :rolleyes:

Ben de yanlis hatirlamiyorsam, bir rivayete gore Align ile Savox ayni firma tarafindan üretiliyor ve dizany ve ic yapilari ayni ;)
Ben de onu diyorum zaten madem elinde Tarot var neden bu kiti aliyorsun :rolleyes:
Abi Align Savöxün planını uyguluyor ama malzeme kalitesini dandik yapıyor

Abi tarotu 2.el almıştım ve ilk modelim fbl ünite beni deli etti bilmediğimden dolayı, tarot fbl ünite var ama ayarlarını yapamıyoum bi kez yaptım nasıl yaptığımı bende bilmiyorum geriye sadece gyro hassasiyet ayarını yapmak kalmıştı kurban bayramına gittik geldik arkadaşın trex 450 yi denemek için benim alıcıyı falan söktük sonra bütün ayarlar kaçmış bidaha yapamadımda çıldırma seviyesine geldim, o sebeple flybarlı bi model almak istedim o yüzden alzrcye yöneldim tarotuda ilerde iyice öğrenince toplayıp ayarlarını yaparım diye düşündüm. Şimdi alzrc combu 166 dolar ds415 servox3 60 dolar rudder senin tavsiyen olan ds525m yanlış hatırlamıyosam 35 dolar toplamda yaklaşık 266 dolar yapıyo gyro türkiyeden kds800 alcam 70 tl fiyat bana uygun gibi geldi. Align 450 flybarlı bi model alsam 400 dolar falan. Dediğim gibi elektronikten anlamam servolar align iyidir diye ekledim sizin daha iyi diyeceğiniz servo varsa onuda ekleyebilirim..

Benim önerilerimi de dikkate alın bence :)

Berkay35' Alıntı:
Benim önerilerimi de dikkate alın bence :)
Tabiki alıcam berkay zaten elektronikten anlamadığım için foruma böyle bi konu açtım herkesin fikrini alayım doğrusunu yapayım diye.

Benim tarotta şu anda corona ds929mg var sence hangisi daha iyi align ds415 mi corona ds929mg mi? Eğer corona daha iyise hiç boşuna bidaha servo almam benimde işime gelir..