Ankara Vecihi HÜRKUŞ pisti.

Ankara Vecihi HÜRKUŞ pisti.

Ali Bülent MESGUTLU' Alıntı:
Sercan Bey. Teşekkürler. Elinize sağlık.

İmkanınız varsa bu yerin haritada yerinin resmini de atabilir misiniz.

Şimdiden teşekkür ederim.

Büyük bir sıkıntıdan kurtulmuş olacağız.

Kırmızı işaretli nokta abi.
!4m2!4m1!3e0

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Merhabalar, konuyu hortlatacağım ama rckolikde görüp haberim olan bu pist için yaptığım araştırmada artık burasının iş makineleri için bir park alanına dönüştüğünü duymuştum.. Gidip kendi gözlerimle görüp son durumu buradan paylaşmak istedim.

Fotoğrafı kendim çektim. Son durumu görüyorsunuz. Çankaya belediyesi güzel bir hizmet yapıp onu yine kendi elleriyle mahvetmiş. Tabelası sökülmüş, kamyon ve iş makineleri park etmiş. Eski halinden eser olarak sadece çocuklar için yapılmış bir model uçak var. O da çitlerin arkasında olduğundan yeğenime gösteremedik.

Daha sonra boş bir tarlada uçuşumuzu yaptık bir droneumuzu kırdık. Ama yeğenim ilk kez havacılıkla tanıştı. Uçuyo uçuyoo diye çığlık çığlığa gülmesi herşeye değerdi.

Çocukların havacılıkla tanışacağı, gençlerin ve hala genç kalanların havacılık faaliyetlerini rahatça sürdürebileceği buluşma noktalarına hepimizin ihtiyacı var. Özellikle Ankara da böyle yerler yok maalesef. Olanları da görüyorsunuz kendi elimizle mahvetiyoruz. Umarım sayın yetkililer bu konuya bir el atar.

Merhabalar, konuyu hortlatacağım ama rckolikde görüp haberim olan bu pist için yaptığım araştırmada artık burasının iş makineleri için bir park alanına dönüştüğünü duymuştum.. Gidip kendi gözlerimle görüp son durumu buradan paylaşmak istedim.
Pistin açılmasının üzerinden sadece 4.5 sene geçmiş ve o güzelim pist yine bir rank kurbanı olmuş :embarras: Yazık gerçekten de çok yazık :undecided:
Daha sonra boş bir tarlada uçuşumuzu yaptık bir droneumuzu kırdık. Ama yeğenim ilk kez havacılıkla tanıştı. Uçuyo uçuyoo diye çığlık çığlığa gülmesi herşeye değerdi.
Günün en güzel tesellisi bu olsa gerek :thumbup: İnşallah yeğeniniz ileride bu hobide güzel yerlere gelir :)
Çocukların havacılıkla tanışacağı, gençlerin ve hala genç kalanların havacılık faaliyetlerini rahatça sürdürebileceği buluşma noktalarına hepimizin ihtiyacı var. Özellikle Ankara da böyle yerler yok maalesef. Olanları da görüyorsunuz kendi elimizle mahvetiyoruz. Umarım sayın yetkililer bu konuya bir el atar.
Sadece Ankara değil, tüm şehirlerimizde ihtiyaç var ;) Ben hala ümitliğim, inşallah bir gün bu hayallerimiz gerçek olur :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Fotoğrafı kendim çektim. Son durumu görüyorsunuz. Çankaya belediyesi güzel bir hizmet yapıp onu yine kendi elleriyle mahvetmiş. Tabelası sökülmüş, kamyon ve iş makineleri park etmiş. Eski halinden eser olarak sadece çocuklar için yapılmış bir model uçak var. O da çitlerin arkasında olduğundan yeğenime gösteremedik.

Bu pist zaten büyük model uçakların uçuşuna uygun değildi, hal böyle olunca da her kesime hitap etmedi ve yoğunluk olmadı. Ancak drone ve küçük modeller için idealdi. Ankara modelcisiyim bu pistte hiç uçuş yapmadım gitmedim. en başta fotoğrafta da görüldüğü üzere dağın yanına pist yapılmış, en başta alan seçimi yanlış, şimdi buraya illa ki belli bir grup modelci gelmiştir kullanmıştır. Ancak her türlü modelciye hitap etmediği için yeteri kadar yoğunluk olmamıştır(zaten çok fazla bir sayımız yok,).. e sonunda gelen giden olmayınca belediyede atıl kalmış alanı bu şekilde değerlendirelim demiştir. Şimdi ben buranın garaj olarak dönüştürülmesini eleştirmem. ancak bu pistin bu coğrafi şartlarda buraya yapılmasını çok ciddi eleştiririm. Bu sıralar Gölbaşı belediyesi yeni bir pist yapalım atılımında umarım kafalarına göre değilde belli bir kişi ve ya grup modelciler ile görüşüp herkeze hitap edecek bir piste imza atarlar, yoksa her yapılan iş çöp ve kamu zararı olur. Saygılar ile.

Bu alana 2 sene önce gittim, benim gittiğimde konunun başındaki videolarda gördüğünüz asfalt zaten kalmamıştı heryerin çamur olduğunu hatırlıyorum. Çok yoğun bir köpek popülasyonu mevcuttu bu yüzden kalkış yaptığınız anda tüm köpekler etrafınızı sarıyor. Bazıları uysal ama bekçi köpekleri daha saldırgan oluyor. Buraya çok fazla kişinin geldiğini sanmıyorum o yüzden kullanılmayan hak kaybolmuş.

@Mehmet Kucuksari bey teşekkür ederim, inşAllah yeğenime bu hobide bildiklerimi aktaracağım :)

@Yasin_Yanık bey evet haklısınız bizlere birşey sorulmuyor, bazı önemli detaylara dikkat edilmiyor, kendi arazilerinin yanına belki rant için belki de bu hobiyi destekledikleri için bir yer yapıyorlar ama yine kendi elleri ile mahvetmeleri acı verici olan kısmı. O iş makinelerinin orada durması gerekmiyor, o makineler pistin arkasındaki boş arazide de durabilirdi.

Masraf yapılıp açılmış bu yer korunabilirdi. Belki bu proje başka belediyelere de ilham olabilirdi. Umarım sizin de dediğiniz gibi Gölbaşı belediyesi bu yaraya bir parmak basar ve devam ettirir.

@Koray Polat bey işte konuyu hortlatma sebebim de bu yapılmıyor zaten, maalesef yapılan da korunmuyor.

@Ömer Erkan bey, bir umuttur yaşamak. Belki gören bir yetkili olur diye.