[Anket]: Dji Mavic Pro Combo mu? Dji Phantom 4 Pro Plus mı?

Dji Mavic Pro Combo Mu? Dji Phantom Pro Plus Mı?

• Kullanılan toplam oy
    19

Onur TURAN

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Değerli drone severler :)
Aslen helikopter sevdalısı bir forumdaşınız olarak bugün sizlerden drone hakkında yardım talep ediyorum.
Çalıştığım resmi kuruma bir drone alınacak ve haliyle araştırma yapma konusunda ki ihale bana kaldı :D
Aklıma ilk etapta phantom 4 pro plus geldi. Ancak Birkaç arkadaşım mavic pro' yu da önerdiler.
Kullanım amacımız yapacağımız her faaliyet için havadan görüntü almak, gerekirse bazı sosyal medya organlarından canlı yayın yapmak,
ilimizin ve kurumumuzun faaliyetlerini tanıtmak şeklinde olacak.
Ancak takdir edersiniz ki bu parada yetimin hakkı var. Bende bütçeye uygun olarak almışken en iyisini alalım şeklinde düşündüm.
Drone yanında tablette almamız gerekecek. Sanırım bu konuda da apple tercih etmeyi düşünüyorum.
Şimdi sizden değerli görüş ve yorumlarınızı talep ediyor saygılarımı sunuyorum. :saygilar: :saygilar: :saygilar:

Ankette oy kullanılmış ama konu hakkında yorum yapılmamış :rolleyes:

Henüz sipariş etmediniz değil mi Onur ?

Onur abi, Phantom 4 kullanan birisi olarak şayet Phantom 4 bile her türlü işinizi görür. Neden 4 dersen fiyat/performans bakımından çok mantıklı. Sensörü de var, kamerası da iyi.

Eğer dersen bütçe sorun değil o zaman Phantom 4 Pro öneririm, güvenlik açısından her yerinde sensör var. Ayrıca kamerası da bir tık daha önde. Benim görüşüm Phantom 4 serisinden olurdu.

Benim gözümde Mavic'in tek avantajı taşıması basit, ufak... Memlekette müşterinin gözünü boyamak için boyutta önemli bir unsur, o yüzden ben yine Phantom 4 serisi derdim :laugh:

Not: Bütçe düşük, çok profesyonel çekimler yapılmayacak dersen Phantom 3 Advanced kat kat yetecektir.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ankette oy kullanılmış ama konu hakkında yorum yapılmamış :rolleyes:

Henüz sipariş etmediniz değil mi Onur ?

Mehmet abicim bende şaşırmadım değil hani :D
Abi henüz sipariş etmedik. Ancak aklımda phantom 4 pro şekillendi gibi.
Şayet tavsiyen varsa dinlemek isterim abi.

Doğukan Ocak' Alıntı:
Onur abi, Phantom 4 kullanan birisi olarak şayet Phantom 4 bile her türlü işinizi görür. Neden 4 dersen fiyat/performans bakımından çok mantıklı. Sensörü de var, kamerası da iyi.

Eğer dersen bütçe sorun değil o zaman Phantom 4 Pro öneririm, güvenlik açısından her yerinde sensör var. Ayrıca kamerası da bir tık daha önde. Benim görüşüm Phantom 4 serisinden olurdu.

Benim gözümde Mavic'in tek avantajı taşıması basit, ufak... Memlekette müşterinin gözünü boyamak için boyutta önemli bir unsur, o yüzden ben yine Phantom 4 serisi derdim :laugh:

Not: Bütçe düşük, çok profesyonel çekimler yapılmayacak dersen Phantom 3 Advanced kat kat yetecektir.

Doğukan kardeşim cevabın için teşekkür ederim.
Aynı şeyleri düşünüyoruz ki bana göre mantıklı da.
Bütçe elbette önemli ayrıca bu konuda ki teknolojiyi takip etmek neredeyse imkansız gibi.
Ancak şu aşamada bence 4 pro en mantıklısı geliyor.
Mavic için ise gönlüm soğuk. Hele birde rüzgardan etkilenme oranını duyunca biraz daha soğudum.

Tablet olarak da belirtmeyi unutmuşum, ben iPad mini 4 kullanıyordum, hiç bir problem yaşamadım. Sıfır alınacaksa en mantıklısı bu, biraz daha uygun dersen yine Ipad mini2 de iyi diyoarlar... Samsung tabletlere hiç bulaşma :laugh:

Doğukan Ocak' Alıntı:
Tablet olarak da belirtmeyi unutmuşum, ben iPad mini 4 kullanıyordum, hiç bir problem yaşamadım. Sıfır alınacaksa en mantıklısı bu, biraz daha uygun dersen yine Ipad mini2 de iyi diyoarlar... Samsung tabletlere hiç bulaşma :laugh:

İpad' den şaşmam zaten :D
Samsung' a zaten yanaşmam Doğukan :)

Gece çekimleri yapacaksanız Phantom bir tık önde diye biliyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

kesinlikle p.4 pro diyorum

Düz p4 yerine "obstacle avoidance" kabiliyetli p4pro almanızı tavsiye edebilirim. Mavic'in avantajı kolay taşınması. Tablette de çok ucuza kaçmamakta fayda var, özellikle sıcak günlerde ısınma problemleriyle karşılaşabilirsiniz.