[Anket]: Scale Fuselage Projesi - 600 sınıf - %100 Yerli Üretim Model Seçim Anketi

• EC 135-145

Oy: 14 37.8%
  • Bell 222-Airwolf

Oy: 15 40.5%
  • Agusta A109

Oy: 4 10.8%
  • Hughes MD500 D-E

Oy: 2 5.4%
  • Bell 206 Jet Ranger

Oy: 2 5.4%

• Kullanılan toplam oy
    37
  • Anket kapatılmış .
Rasim Öztürk' Alıntı:
Şu youtube hesabı çok sağlammış :)

Gerçekten kütüphane gibi hesap[emoji106] [emoji122]

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

[Anket]: Scale Fuselage Projesi - 600 sınıf - %100 Yerli Üretim Model Seçim Anketi

Rasim Öztürk' Alıntı:
Şu youtube hesabı çok sağlammış :)

Tam bir Alman zihiniyeti, tasnifle, arşivle. açıklama yazısı ekle, sisteme dahil et.

Bu düzenli hale bayılıyorum.

Hastasıyım böyle sistemlere ...

Merhaba konu biraz eski zira, bende doğuştan scale ci olarak jetranger derim.Elimde ecureuıl as 355 var onuda çok seviyorum, kaldıki md500 en hayranlık duyduğum scale dir.Her nedendir bilmem tekerlek helicopter de alakasız gibi geliyor bana. Çok güzel scaleler olmasına rağmen tekerlek yüzünden garip geldi.

C6602 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İlk model lim copterx 450 hiç bir bilgi sahibi olmadığı halde jetranger fuselage almıştım ehirobo dan o zaman 75$ vermiştim.

C6602 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İshak bey , konu eski olsa da güncelliğini yitirdiğini pek söyleyemeyiz.. :laugh: , sadece yaşam yolumda olan bir takım makas değişiklikleri sebebiyle , beklemede kaldı ......
Bu arada sizin scale de gerçekten çok güzel olmuş , buradan tebrik edeyim..Maşallah diyelim de , zira bu modeller nazarı resmen kendine mıknatıs gibi çekiyor...Kırımsız ve güzel uçaşları bol olsun inşallah... :saygilar:

Scale model işi zevk işi tabii ki, orta yaş ve üzeri modelciler için daha ideal oluyor , jet ranger benim de çok sevdiğim bir model , hem yapması diğerlerine nazaran kolay , hem bilinen bir model olması hesabıyle , helikopter model işini bilmeyenlerin bile göz aşinası olduğu bir model...Çok palli rotor istemiyor , kuyrukta angle aktarma istemiyor , retract gibi ince işçilikli ayarlamalar falan istemiyor...Md500 gibi...
Ben bu anketi yaparken , asıl amacım , hem scale model nabzını , tansiyonunu ölçmekti ,ve gördüm ki , sadece 37 oy kullanımı ile ilgi seviyesini az çok ölçmüş oldum , hem de , 3D yapmak istese de yapamayan (ben gibi ) ya da hoşlanmayan ama modelcilikle ilgilenmek isteyen modelci adaylarına , helikopter aşkını başka bir açıdan aşılamaktı...
Esasen ec145 Rega modeline ayrı bir hayranlığım olsa da , ankette Airwolf da oldukça sevilen bir model çıktı...Ben de projeye Airwolf ile başladım.Planlarını çizmeye başladım...Hatta kalıbı için lazım olan malzemeleri de aldım.Yetmedi , hata yapmamak için , 600 sınıf bir model bile aldım...Ne var ki , işimden zaman kalmaması sebebiyle projeye zaman ayıramıyorum. :(
Madem konu güncellenmiş oldu , yeni gören arkadaşlarımızı da bilgilendirme açısından , proje halen devam ediyor arkadaşlar :laugh: , sadece sırasını bekliyor... :saygilar:

Henüz 3. görünüşü çıkarmadım ama 600 esp ölçülerine göre çizim biraz şekillendi...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Beğen
Tepkiler: ishak parmak

Abi geç olsun güç olmasın. Bu proje mükemmel bir şekilde sonuçlanacak, adım kadar eminim. Çizimlerine göre kuyruk rotoru sağda. Madem bu proje tepeden tırnağa el emeği göz nuru olacak, gel bu rotoru sola alalım. Ana rotor sola dönsün orijinalinde olduğu gibi. Bu arada piyasadaki fuselage'lerin genelinde boya ayrımı yanlış yerde oluyor, sen doğru yerden çekmişsin %p Airwolf benim çocukluk kahramanlarımdan biri olduğu için her ayrıntı çok önemli benim için. :D Birgün mutlaka bir tane de ben yapıcam. Takipteyim :D

Emre Kaman' Alıntı:
Abi geç olsun güç olmasın. Bu proje mükemmel bir şekilde sonuçlanacak, adım kadar eminim. Çizimlerine göre kuyruk rotoru sağda. Madem bu proje tepeden tırnağa el emeği göz nuru olacak, gel bu rotoru sola alalım. Ana rotor sola dönsün orijinalinde olduğu gibi. Bu arada piyasadaki fuselage'lerin genelinde boya ayrımı yanlış yerde oluyor, sen doğru yerden çekmişsin %p Airwolf benim çocukluk kahramanlarımdan biri olduğu için her ayrıntı çok önemli benim için. :D Birgün mutlaka bir tane de ben yapıcam. Takipteyim :D

Emrem sen nelerine dikkat etmişssin öyle :eek:f: :D , demek ki sandığım kadar ilgisiz değilmiş insanlar... :laugh: , Kuyruğu sola almak kolay , da , benim mekaniği ona uydurmam o kadar kolay olur mu bilemedim şimdi. :rolleyes: , Robbe'nin 800 sınıf Airwolfu en orjinal fuselage , sanırım diğerleri çakmanın çakması kalıplar olduğu için ya da telif hakkı sorununu halletmek için bilerek öyle yapılıyor.
Seni mi kıracağım kardeşim , bizim rotor da sola dönüversin ;) aslında kolayı var , kuyruk kalıbını 2 ayrı kalıp olarak hem sağ , hem sola göre üretirsem , daha kolay olur...Neticede kuyruk boom takılır sökülür olacak.... :saygilar:

Emre abiye katılıyorum Hakan abi, sola doğru dönsün, farklı olsun :) Sabırsızlıkla bekliyoruz :)

Abi mekaniği kolay. İş o aşamaya gelsin de her türlü çözeriz o durumu :thumbup:

Bi de hakkaten ilgisiz değilim, dedim ya yapıcam bi tane de ben. Ama birkaç yıl daha bekliyorum :D

Emre Kaman' Alıntı:
Abi mekaniği kolay. İş o aşamaya gelsin de her türlü çözeriz o durumu :thumbup:

Bi de hakkaten ilgisiz değilim, dedim ya yapıcam bi tane de ben. Ama birkaç yıl daha bekliyorum :D

Ona hiç süphem yok zaten Emrem , mekanik ve ayar konusunda mutlaka yardımın olacak eminim.. :saygilar:
Şimdiden Robbe'nin fuselage'si için para ayırmaya başlasan iyi olur...En büyüğü Vario'da var ama , azcık daha para katsan gerçeğine binersin herhalde :laugh:

Abi benim aklımda bi 700'lük karbon fuselage var. Bu konunun başında bi link atmış olmam lazım. Ordaki fuselage. Alman malı. Boyasız geliyor. Sırf fuselage fiyatı geri kalandan pahalı ;D Fiyatının yanında işin uğraşı da göz korkutucu. Ciddi emek istiyor. Bakalım, günün birinde işallah.. :)

Sevdiğimiz bir konu canlanmış :thumbup: Biz eminiz Hakan'ım sen işleri yoluna koyunca bu işin de hakkını vererek en güzel şekilde yapacaksın inşallah %p

En son buluşma da Hakan abi başladım demişti çalışmalara. Umarım ki Hakan abi bu konunun altından başarı ile kalkacak. Merakla bekliyoruz :)

:saygilar: Merhabalar,hepsi çok güzel bu tabi herkese göre değişir, kullanacak kişinin tercihi önemli tabii, amma ben agusta a109 derim başka bişey demem ,trakyalıyız kırmızıyı
severiz,, :thumbup:

Bu manevi desteğiniz ve güveniniz çok iyi geliyor arkadaşlar , işten yorgun gelip , çay içtikten sonra mayışıyordum , sanırım bu pazar biraz daha üzerinde çalışmak için enerji harcamama bahane olacak...Hepinize en içten dileklerimle teşekkür ediyorum... :saygilar:

Emrem kalıp olduktan sonra karbon basmakta sorun değil , sadece duygusal meseleye bakıyor..Karbon tabiiki daha hafif, daha sağlam bir malzeme , bir de vakum infüzyon ve fırınlama da olursa , tadından yenmez , hele kalıbı bir yapayım , o erkek kalıba her türlü ihtiyaç var zaten . 700 sınıf model için yaparsan , 800 sınıf içine koymak daha rahat olur , onu da taşımak için arabanın arkasına bir römork takman gerek bunu da unutma.. :laugh:

Adnan bey , zevkler ve renkler tabii ki farklı , Agusta da gerçekten güzel bir model , daha doğrusu her modelin kendine özgü ayrı bir güzelliği oluyor.Kırmızı konusunda ise toplum olarak zaten tavrımız belli :saygilar: