Antalyalı Ucakcılar

koray ilik

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Antalya'da yaşıyorum,elimde rc uçak için bir takım malzemeler var maalesef bunu uçurmayı başaramadım çünkü teknik konuda bazı eksiklerim var. bu uçağı çalıştırmaya yardımcı olacak arkadaşlar var mı? bilgi için şimdiden teşekkürler.

antalyalı dronecular

Koray sana droncu değil, uçakcı lazım. Deine ile RC uçak arasında epey bir fark var...

Elindeki model nedir ? Bir de bu işi illa yapacağım diyorsan bence boş vakitlerinde şu konuyu fırsat buldukça okumaya çalış.

antalyalı dronecular

Verdiniğiniz cevap için çok teşekkür ederim. Drone'ndan kastım iha'larıydı benim hatam kusura bakmayın ama cevap cevaptır bunada şükür . Yaklaşık 4 senedir araştırıyorum bu konuyu ve çocukluğumdan beri bu uçakları uçurmakta, paraşütle ve uçakla uçmakta hayallerimi süslüyor . 4 sene önce youtube'taki flite test kanalından edindiğim bilgilerle başladım. Maddi olarak ancak 2017 ağustos ayından beri ekipmanları toplamaya başladım.Kanat tipleri, telsizler, kanal sayıları vs. vs. teknik olarak biliyorum bir trainerın nasıl başlaması gerektiğinide öğrendim fakat level atlayarak başlamak istedim. flsky fs i6 x kumanda aldım kumandayla beraber alıcısı geldi ancak multicopter için uygun bir alıcıydı modifiye edilmesi gerekiyordu onun modifikasyonuyla alakalı videoyuda buldum ama esc'si yandı bind ayarına başlanamadı bile sonra yeni esc geldi pili esc'de unuttuğum için deşarj oldu pilim bitti. pilim turnigy 2.2a 3s lipo. şarj dengeliyiciyle bağlanamıyordu. xt60 soket gerekiyordu, onuda getirttim sonra pille dengeleyici bağladım low voltage yazısı çıktı. Sorun pildemi yoksa dengeleyicisindemi çözemedim. O esnada boş durmadım yurt dışından wings sipariş ettim. Rainbow 800mm en ucuzu oydu fakat elimdeki motor 1000kv'lık güçlü bir motor eğer bind ayarı yapılabilirsem modelin denge ayarınıda yapmam gerekiyor. Kendim youtube ve google'dan edindiğim bilgilerle yol almaya çalışıyorum fakat artık yol kat edemiyorum. Yardımcı olursanız minnettar kalıcam.

antalyalı dronecular

Antalya'da Volkan diye bir arkadaşımız var. Üye listesinden aratıp, kendisi ile forum üzerinden ozel iletişime gecebilirsin.

Böylece onlarla beraber Karain Pisti'nde yapılan buluşmalara katılıp, bir cok soruna cevap bulabilirsin.

Sent from my iPhone using Tapatalk

antalyalı dronecular

yamaç paraşütü için karain'de bir kaç defa bulundum. Oradaki bekçi ve müdürlede bu işle uğraşanların olup olmadığını sormuştum bir kişinin oraya her hafta sonu gelip akrobasi çalıştığını söyledi fakat o kişi bana vakit ayıramayacağını söyledi. Neyse sizin tavsiyenizi dinleyip Volkan Beye bakıcağım cevaplarınız için için gerçekten içtenlikle teşekkür ederim.

Antalyalı Ucakcılar

Volkan arkadaşımızın profil linki

Antalyalı Ucakcılar

Koray bey merhaba. Manavgatta bu işi yapan modelciler var ve her hafta düzenli olarak uçuşlarını gerçekleştiriyorlar.Ulaşım durumunuz nedir bilemiyorum ama imkanın varsa gidip tanışmanızı öneririm.Benim tanıdığım Onur abi var orada size yardımcı olacağına adım gibi eminim.Hatta "Manavgat Model Uçak Klübü" diye Facebook grupları var oradan iletişim kurabilirsiniz.Drone kullananlar da var orada.Selamlar. :)

• Beğen
Tepkiler: koray ilik
Antalyalı Ucakcılar

Tamer kardeşim cevabın için teşekkür ederim. Gruba baktım sayfa yetkilisine sorunumu yazdım ve hemen kabul ettiler. Konuyla alakalı yardım etmeleri durumunda otobüsle ulaşım sağlarım yeter ki şu kuşu uçurabileyim.

koray bey merhabalar, mail atmışsınız yeni gördüm, forumdan direk msj atsaydınız keşke, ne yalan söylim o maile pek bakmıyorum, karaindeki görevli neden 1 kişinin gelip akrobasi ile uğraştığını söylemiş bilemiyorum, çünkü sayı az olmakla beraber aslında çıkanlar 1 kişi değil daha fazla

neyse konu ile ilgili yardımcı olurum tabikide bildiğim kadarı ile, sizin sorununuz hala devam ediyormu acaba? baya bir geç cevap vermişim çünkü :D, eğer hala devam ediyorsa haberleşelim.

koray bey merhabalar, mail atmışsınız yeni gördüm, forumdan direk msj atsaydınız keşke, ne yalan söylim o maile pek bakmıyorum, karaindeki görevli neden 1 kişinin gelip akrobasi ile uğraştığını söylemiş bilemiyorum, çünkü sayı az olmakla beraber aslında çıkanlar 1 kişi değil daha fazla

neyse konu ile ilgili yardımcı olurum tabikide bildiğim kadarı ile, sizin sorununuz hala devam ediyormu acaba? baya bir geç cevap vermişim çünkü :D, eğer hala devam ediyorsa haberleşelim.
Volkan Bey merhaba,
konuyla alakalı problemimin büyük kısmını çözdüm. Manavgat model uçak grubundan yarıdmcı oldular. Kendi çabalarımla motoru çalıştırdım montajı yaptım fakat sahaya uçuşa çıktım zaman servo telinin kanatçık bağlantısı koptu. Uçak yine uçamıyor.

Volkan Bey merhaba,
konuyla alakalı problemimin büyük kısmını çözdüm. Manavgat model uçak grubundan yarıdmcı oldular. Kendi çabalarımla motoru çalıştırdım montajı yaptım fakat sahaya uçuşa çıktım zaman servo telinin kanatçık bağlantısı koptu. Uçak yine uçamıyor.

servo teli kanatçık bağlantısı kolay bir şey düzeltmesi, elinizde malzeme varsa hızlıca düzeltirsiniz, malzeme yoksada ayarlarız bişiler oraya, bu arada sahaya uçuşa nereye gidiyorsunuz? bizim karaindemi uçtunuz başka yerdemi?

servo teli kanatçık bağlantısı kolay bir şey düzeltmesi, elinizde malzeme varsa hızlıca düzeltirsiniz, malzeme yoksada ayarlarız bişiler oraya, bu arada sahaya uçuşa nereye gidiyorsunuz? bizim karaindemi uçtunuz başka yerdemi?
uçuş için konyaaltında croweplaza otelin orada boş bir araziye gittim ilk uçuşum olacaktı arazi bayağı genişti yakında kimse yoktu. Uçuş gerçekleştiremedim kuzenim servo bağlantısını kazayla koparttı ve bağlantıyı tutan mandal kayboldu.

uçuş için konyaaltında croweplaza otelin orada boş bir araziye gittim ilk uçuşum olacaktı arazi bayağı genişti yakında kimse yoktu. Uçuş gerçekleştiremedim kuzenim servo bağlantısını kazayla koparttı ve bağlantıyı tutan mandal kayboldu.
koray bey bir öğlen vakti gittiniz sanırsam değilmi? benim işyeri hemen orda, öğlenleri hava güzel olunca crown plazanın orda sahilde yürüyüşe çıkıyorum, bi ara birisini görmüştüm orda elinde zagi ile uğraşıyordu ama yanına gitmemiştim rahatsız etmim , beni belki bilmeyen biri sanıp soru sorcam sanıp rahatsız olur diye, acaba sizmiydiniz o :D . bu arada nasıl bir parça koptu onun resmini bir yollarsanız bende varsa yanıma alayım takarız sizin uçağa.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: koray ilik
koray bey bir öğlen vakti gittiniz sanırsam değilmi? benim işyeri hemen orda, öğlenleri hava güzel olunca crown plazanın orda sahilde yürüyüşe çıkıyorum, bi ara birisini görmüştüm orda elinde zagi ile uğraşıyordu ama yanına gitmemiştim rahatsız etmim , beni belki bilmeyen biri sanıp soru sorcam sanıp rahatsız olur diye, acaba sizmiydiniz o :D . bu arada nasıl bir parça koptu onun resmini bir yollarsanız bende varsa yanıma alayım takarız sizin uçağa.
aynen zagiyi uçurmaya başlamadan parça düştü ve uçak iptal oldu. sanırım cumartesi günüydü hava kapalıydı saat 16 civarı.şuan servo telide yok. şemsiye ya da ince bir tükemmez kalemin içini kullanmayı düşünüyorum. Foto atacaktım ama tinypic diye bir saçmalık çıktı upload yaptım sonrasında başka birşey yapılamıyor üye girişi olmadan foto atılmıyor