APM 2.6 450 Frame Quadcopter

Sercan T.

Uye
Web sitesi
www.xiaomipilot.com
İlgi Alanı
Multikopter
Merhabalar 1 yıl önce okumaya başladığım konuların özeti aşağıdadır. :saygilar:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

MALZEME LİSTESİ:

-APM 2.6 Uçuş Kontrol Kartı /Amortisör/GPS/GPS Tutucu/Telemetri set/OSD/Power Modül
-HJ450 Frame ve Yedek kollar
-Flysky FH9X Kumanda (FrSky DJT Verici – VFR8-II Alıcı)
-SunnySky x2212-980KV Brushless Motor X 4
-Hobbywing ESC 40a X 4
-Lipo Pil 5000 Mah 25c 3s
-Lipo Pil Ölçer
-10×45 Pervane X 6
-Pervane Balancer
-Lipo Tutucu Bant X 5
-İmax B6 Lipo Şarz aleti
-Kumanda Flash Cihazı/Soket
-Makaron

Parçaları yavaş yavaş topladım ve tamamladım sayılır. En kısa zamanda montajını yapıp tecrübelerimi paylaşacağım, takıldığım yerlerde sorularımı soracağım.

İmzanda "Arduino Developer" yazıyor. İnşallah APM kısmını kolay halledersin. Şimdiden kolay gelsin ;)

Mission Planner'ı kurdum.
ESC'leri kalibre ettim.

Forumda açılan konulara göre yapılması gereken herşeyi yaptım.Arm ettim motorlar ilk etapta çalıştı,fakat thorettle'ı aşağıya çekince sadece motorun 1 tanesi duruyor.4 kez daha esc kalibresi yaptım en sonunda oldu.Sıkıntı yok.

Şuan kumanda FlightMode aşamasındayım.Kumanda ayarlarını yapıyorum.

Süper, demek ki iyi gidiyorsun :thumbup:

Merhabalar herkese iyi günler.
Arkadaşlar bende RCKOLİK sitesini beğenerek takip ediyor ve burada öğrendiklerim doğrultusunda kendi çapımda F450 Quadcopter topladım. Parça listesi arkadaşlar

-APM 2.6 Uçuş Kontrol Kartı /Amortisör/GPS/GPS Tutucu/Telemetri set/OSD/Power Modül
-Q450 Frame
-Flysky FS-İ6X Kumanda – FS-İA10B Alıcı
-Racestar BR2212-980KV Brushless Motor X 4
-SimonK ESC 30a X 4
-Lipo Pil 4200 Mah 30c 3s
-Lipo Pil Ölçer
-10×45 Pervane X 6
-Pervane Balancer
-Lipo Tutucu Bant X 5
-İmax B6 Lipo Şarz aleti

gibi...

Sayın Sercan T. bende sizin gibi parçaları topladım ve Mission Planner'ı kurdum. ESC kalibre meselesine gelince nasıl yapıldığını bilmiyorum.
Bana yardımcı olursanız sevinirim... :RCKolik:

MURAT TIRAN' Alıntı:
Merhabalar herkese iyi günler.
Arkadaşlar bende RCKOLİK sitesini beğenerek takip ediyor ve burada öğrendiklerim doğrultusunda kendi çapımda F450 Quadcopter topladım. Parça listesi arkadaşlar

-Q450 Frame
-Flysky FS-İ6X Kumanda – FS-İA10B Alıcı
-Racestar BR2212-980KV Brushless Motor X 4
-SimonK ESC 30a X 4
-Lipo Pil 4200 Mah 30c 3s
-Lipo Pil Ölçer
-10×45 Pervane X 6
-Pervane Balancer
-Lipo Tutucu Bant X 5
-İmax B6 Lipo Şarz aleti

gibi...

Sayın Sercan T. bende sizin gibi parçaları topladım ve Mission Planner'ı kurdum. ESC kalibre meselesine gelince nasıl yapıldığını bilmiyorum.
Bana yardımcı olursanız sevinirim... :RCKolik:

ESC'lerin APM ve Güç hattı ile olan bağlantılarını yaptıktan sonra;

1-Kumandanızı açın , thortlle sticki yukarı doğru sonuna kadar dayayın,
2-Lipo pilinizi bağlayın,
3- 2 kez aynı tonda ses duyacaksınız.
4- Bu sesi duyduktan sonra Throttle sticki en alta indirin.Yine bip sesi duyacaksınız.

Bu sesi duyduktan sonra işlem tamamdır.Throttle çubuğunu biraz yükseltin motorların döndüğünü göreceksiniz.ESC en yüksek ve düşük değeri tanımış oldu.

Şimdi lipoyu söküp tekrar takın. İşlem tamam... :agreed:

Sercan Bey teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. söylediklerinizi harfiyen yaptım ama yanlış yaptığım bir şeyler olamalı bununla ilgili bir video çektim ama yardımcı olursanız iseniz sevinirim.

MURAT TIRAN' Alıntı:
Sercan Bey teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. söylediklerinizi harfiyen yaptım ama yanlış yaptığım bir şeyler olamalı bununla ilgili bir video çektim ama yardımcı olursanız iseniz sevinirim.

Şu video yardımcı olacaktır.
https://youtu.be/gYoknRObfOg

Aynı işlemleri sıra ile yapınız.

MURAT TIRAN' Alıntı:

İlker Bey'in link attığı videoyu izlediniz mi?

evet fakat aynısını yapıyorum ama olmuyor. yanlış giden bir şeyler var ama anlayamadım.

MURAT TIRAN' Alıntı:
evet fakat aynısını yapıyorum ama olmuyor. yanlış giden bir şeyler var ama anlayamadım.

Mission plannera bağlan. Radio calibration'a gir bütün stickleri kalibre et. Tekrar dene esc kalibrasyonu. Kumanda ayarlarında düzgün olmalı.

Elimdeki Flysky TH9X Kumandanın Flight Mode Mixlerini bir türlü ayarlayamadım.Forumdaki birkaç yazıda yazıldığı gibi yaptım ama tık yok.