APM 2.6 ile F550 Toplam Konusu Problem

O Zamam Sizin
Çözümünüz Doğru

semih Balkar' Alıntı:
O Zamam Sizin
Çözümünüz Doğru

hiç belli olmuyo semih bey böyle ufak tefek şeyler bazen saç baş yolduruyor, kimbilir derdi ne

ne yaparsan yap abi yok olmuyor bu ayarları da yaptım olmadı. ne yapıcam bilmiyorum kırıcam en sonunda o olacak...

Bu işin içinden profesyonel biri kalkacak herhalde ne yapabilirim. Kime götüriyim bana yardımcı olabilecek kim vardır acaba

çok ilginç gerçekten... alıcıdan deneyince de mi çok yavaş dönüyor motorlar? tek tek denedinizmi?her bağlantıyı tek tek resmedersen detaylarıyla,

yani lipodan distrubition board bağlantısına oradan esclerin bağlantısı ve sinyal kablolarının kontrol kartına girişi yada direk alıcıya girişi haline motorların bağlantılarını falan bi resimleyin... lipoyu şarj ettinizmi ayrıca hiç.

Liponun voltaj değeri kaç gösteriyor şuan ??? bitmiş olmasın lipo?

Her şey doğru ise
1 tek şey kalıyor
esc programlamaya müdahale edilmiş olabilir

semih Balkar' Alıntı:
Her şey doğru ise
1 tek şey kalıyor
esc programlamaya müdahale edilmiş olabilir

Abi evet ama yazımın en başından beri her defasında belirttiğim bir şey var. ESC leri doğru programlama işlemi yapabildiğini varsayarak konuşuyorum diye... Yani arkadaş bunu yapıyordur programlanabiliyordur heralde. satır satır nasıl yapacağını da anlattık. dedim ya sana dün böyle ufak tefek şeyler baş ağrıtıyor diye :-\

esc programlamaya müdahale edilmiş derken abi neyi kastediyorsun ?

esc programlamasıyla alakalı onlarca video ve sizlerden gelen yardımlar doğrultusunda yaptım fakat dediğim gibi olmadı. APM i aradan çıkartıp sadece receiver' dan da yaptığımda motor hızların hiçbirşey değişmedi yine aynı. Lipo yu şarj ettim onda sıkıntı yok. Kumandayı 50 kere formatladım yine olmadı. şaun elimde foto yok ama akşam bütün bağlantıların fotolarını ve esc kalibrasyon videosu çekip yüklerim birde siz bakın eksiklik nerede. kumandanın da menu içindeki ayar fotolarını yükleyeceğim...

elinizde
hiç monte etmediğiniz ve ayarları ile oynanmamış
bir esc ile motorunuzu apm siz çalıştırın diğer herşeyi doğru yaptığınızı varsayar isek
anlatılanlardan çıkan (ESC) problemi

abilerim ablalarım olmuyor. yedek esc de vardı onuda denedim yine olmadı bu kumanda da bir ayar mı var ??? throttle ayar filan ?? resetliyorum yine olmuyor.

motor un 3 kablosunu esc ye escnin den 3 pin li kabloyu flysky ın receiverin 3. portuna takıyorum ve lipoyu bağlıyorum. kalibrasyonu yapıyorum yine daha önce gönderdiğim videodaki gibi yavaş dönüyor. ilk kurulumu yaptığımda gayet güzel dönüyordu motorlar ama ne olduysa bu bozuldu uykularım kaçtı...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

arkadaşlar selamlar,

sonunda problemim çözüldü yardımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim. özellikle Rafet abinin yönlendirmesi çok işe yardı.

sorun endpoint lerde throttle ayarlarından kaynaklamış. kumandayı acro moda alıp endpointteki değerleri yükseltip tekrar kalibrasyon yapınca düzeldi.

ilk uçuş videomu burdan izleyebilirsiniz.

Video Linki :

Ynt: APM 2.6 ile F550 Toplam Konusu Problem

Oğuzhan Yavuz' Alıntı:
arkadaşlar selamlar,

sonunda problemim çözüldü yardımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim. özellikle Rafet abinin yönlendirmesi çok işe yardı.

sorun endpoint lerde throttle ayarlarından kaynaklamış. kumandayı acro moda alıp endpointteki değerleri yükseltip tekrar kalibrasyon yapınca düzeldi.

ilk uçuş videomu burdan izleyebilirsiniz.

Video Linki :
Kardeşim kırımsız güzel günlerde uçman dilegiyle. Cihaz çok oynak ayarları biraz sagırlaştırırsan daha iyi olur yatayda ve dikeyde m/s cinsinden degerleri biraz daha kıs. Birde kumandanın stickleri ne biraz daha yumuşak ve akıcı kullan. Komutlarında akıcılık olsun, komutları çok sert veriyorsun. Autotune yap, failse i mutlaka ayarla, Rtl yide dene

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi