Araçlarda cam filmi yasağı kaldırılsın

Celalettin Yazkan

RcFanatik
İlgi Alanı
Uçak
İyi günler hayırlı haftalar arkadaşlar. Malumunuz geçen yıl serbest bırakılan araç içi cam filmi bu yıl yasaklanarak 427 tl gibi de ağır bir ceza konularak 21 ekim 2017 itibariyle uygulamada.Arabayı alırken o cam filmi için onaylı diye ciddi para ödedim şimdi de söktürmek için para vermem gerekiyor.Eminim benim durumunda forumda epey mağdur vardır.Ne olacak demeyin aşağıdaki linke tıklayarak katkıda bulunun.

https://www.change.org/p/cam-filmi-l%C3%BCks-de%C4%9Fil-bir-ihtiya%C3%A7t%C4%B1r?recruiter=72416354&utm_source=share_petition&utm_medium=copylink&utm_campaign=share_petition&utm_term=psf_combo_share_message.combo_new_control_progress_1024fake1

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İyice abarttılar değil resmen b.kunu çıkarmaya başladılar :angry:

Serserilik seviyesinde ki modifiye'ye ben de sıcak bakmıyorum (abart egzoz, yayları kesilmiş arabalar vs.) ancak fabrika çıkışlı bir arabada 1-2 numara film olmasının kime ne zararı var. Hatta yararı var, yaz sıcağında o filmler ne kadar güzel iş görüyor güneşın kavurucu etkisini bir nebze olsun emiyor.

Şimdi bizim arabanın arka camları renkli cam ve filmli gibi duruyor ama gel gör ki o tamamen cam. Beni durdursa ne diyecekler merak ediyorum :islik:

Orijinal renkli cama birşey demiyorlar, amaç zaten soygun yapmak yoksa zararı olmadığını onlarda biliyor, bütçe açığını nasıl kapatacaklarını şaşırdılar, cezanın miktarından da belli, bende 500 TL ye geçen sene taktırdım ama arka camı sökmek çok pahalıya patlayacak, çünkü cam rezistanslarına zarar vermeden sökmek imkansız, bide oradan cam masrafını gireceğiz.. Allah belalarını versin diyorum açık ve net.

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşlar bilgi olmasına adına ben de bikaç bişey eklemek istiyorum.

Yolda trafik polisi film kaynaklı ceza kestikten sonra cezayı ödemenizle de iş bitmiyor. Sonrasında filmleri söktürüp emniyete gidip polis memuru tarafından teyidini yaptırıp aracın üzerindeki satılamaz ibaresini kaldırtmanız gerekiyor. Yoksa noterde satış esnasında şok olabilirsiniz. (Bizzat yaşadım ;D ) Sonra aynı gün filmi söktür eminiyete git sistemden satılamaz ibaresini kaldırt fln fln. Müşteri tabi bu sırada vazgeçip gitmezse. :D Cezayı ödedim, zaten yakında satacaktım diye düşünen arkadaşlara bilgi olsun. Eğer söktürmezseniz ve ikinci kez tekrar yakalanırsanız da bu kez aracı bağlıyorlar.

Önce millete yasak değil taktırın dediler, sayıyı arttırdılar şimdide yakalar ceza keserim diyorlar. Hayırlısı :saygilar:

Şafak verdiğin bu bilgiler tam bir bomba oldu :eek: :eek: :-\ :angry:

Camlarda 43R ibaresi varsa fabrika çıkışlı karartılmış cam demek oluyor ,bu ibare yoksa karartılmış cam bile olsa uğraştırırlar.

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Camlarda 43R ibaresi varsa fabrika çıkışlı karartılmış cam demek oluyor ,bu ibare yoksa karartılmış cam bile olsa uğraştırırlar.

Abi 43 R aslında karartılmış cam değil renkli cam anlamına geliyor. Ve bizim normal diye bildiğimiz birçok cam aslında renkli cam :)
Mesela benim arabamın arka camları orjinal karatılmış ve 43 R yazıyor
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ve ön camım normal renkte (ben sonradan aynı olsun diye film çektim) onda da 43 R yazıyor :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Şafak ALTINTAŞ' Alıntı:
Abi 43 R aslında karartılmış cam değil renkli cam anlamına geliyor. Ve bizim normal diye bildiğimiz birçok cam aslında renkli cam :)
Mesela benim arabamın arka camları orjinal karatılmış ve 43 R yazıyor

Ve ön camım normal renkte (ben sonradan aynı olsun diye film çektim) onda da 43 R yazıyor :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Cam filmi yasağı araç sahipleri tarafından sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. Toplam 301 ile 427 lira arasında değişen cam filmi cezası, araç sahiplerinin filmleri söktürmesi ile çözüme kavuşturuluyor. R43 karartılmış cam kullananların ceza yemeyeceği süreç Resmi Gazete üzerinden duyuruldu.

Film yasaklandı R43 karartılmış cam yasak değil.Yeniden görüşülmesi için 150.000 imza toplandı belki oradan şöyle bir sonuç çıkabilir.

Devamı

http://www.hurriyet.com.tr/cam-filmi-yasagi-resmi-gazeteye-nasil-yansidi-cam-filmi-cezasi-ne-kadar-40627500

İnşallah durum ve yasak yeniden değerlendirilir :rolleyes:

Simdi benim depo 65lt benzin aliyor. 357,5 liraya doluyor bir depom. Yani bir depodan biraz daha fazla bu ceza. Ben her ay o cezayi oduyorum camda film olmamasina ragmen.

Benzinin litresi 5,5 lira arkadaslar, bi sigorta bi kasko 2bin 500 lira tutuyor, film cezasina kadar daha cok sey var kafaya takilacak... su 150bin imzayi kimse benzin icin toplamiyor, ona sasiriyorum...

Emre Kaman' Alıntı:
Simdi benim depo 65lt benzin aliyor. 357,5 liraya doluyor bir depom. Yani bir depodan biraz daha fazla bu ceza. Ben her ay o cezayi oduyorum camda film olmamasina ragmen.

Benzinin litresi 5,5 lira arkadaslar, bi sigorta bi kasko 2bin 500 lira tutuyor, film cezasina kadar daha cok sey var kafaya takilacak... su 150bin imzayi kimse benzin icin toplamiyor, ona sasiriyorum...
Haklısın sen başlatsan altına imzamı koyarım :D
Benim araba dizel 5 i geçmedi henüz :D küfürle idare ediyorum.

Artık muayeneden de geçemiyoruz, ben en iyisi müsait bi zamanda söve, söve sökeyim [emoji28]

Eskiden hafif kusur yaziyorlardi, simdi gecirmiyorlar mi filmi?

Aynen abi

Habere çıkmaya başladı bile [emoji853]

Sent from my iPhone using Tapatalk