Arda Erkan // Gaui X3 Toplama // Maiden // Uçuş Videoları

Çok güzel uçuş olmuş Arda eline sağlık paylaşım için teşekkürler :saygilar:

Çok güzel olmuş hayırlı olsun, aling paller diğer pallere göre ses olarak farklımi? Bu konuda deneyimin nedir?

fatih cebir' Alıntı:
Çok güzel uçuş olmuş Arda eline sağlık paylaşım için teşekkürler :saygilar:

Sağolasın Fatih abi. Aslında kafamdaki uçuşu tam olarak uygulayamadım. Eller donunca risk almak istemedim. :D

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Çok güzel olmuş hayırlı olsun, aling paller diğer pallere göre ses olarak farklımi? Bu konuda deneyimin nedir?

Sağolasın abi. Ben performans anlamında çok memnun kaldım.

Ses olarak boyut farkı olduğu için birşey diyemiyorum :) Ama özelikle yakın uçuşlarda çıkan sesler çok tatminkar :D

Bi zamanlar malum forumda TT mi? belt drive mi? Baya tartışılmıştı. Acemilere maliyet için belt drive önerilmiş, profestonellerde tercihini TT dan yana kullanmıştı. Görünen oki artık profesyoneller tercihini kayış aktarmadan yana kullanıyor ki, bencede kayış en iyisi kafa rahat uçuyor insan.

Daha geçen hafta alzrc 450 im havada takırdamaya başladı durduk yere, indik, baktık otorotasyon dişlisine karşılıklı gelen çift dişli aşınmış ,ucu, ucuna tutuyor.yok ota geldi sıyırdı ,yok havada sıyırdı, bisürü sorun. İçimden dedim belt olsaydı bu problerin hiç birini yaşamadan rahat rahat uçacaktım.

Nitekim cok doğru bi karar [emoji1]

Modelde, pilotajda çok güzel[emoji4]

Ali bence küçük bir düzeltme yapalım. Senin yaşadığın olaya göre kayış tork tube göre daha iyidir demek pek de doğru olmayacaktır diye düşünüyorum. Sendeki sorun klone ürün olmasından kaynakli. yıllarca Align 450 Pro kullanan birisi olarak uçarken en küçük bir sorun yaşamadım.

Peki hangi sistem daha iyi. Bence de bu da tamamen kişisel bir tercih. Kimi kayışlı Sever kimisi Tork tube. Şahsen sırf sesinden dolayı ben bu aralar tercihimi kayıştan yana kullanıyorum :) Ama bakarsin fikrim seneye değişir :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ali teşekkürler %p

Benim için hiç fark etmiyor. Tork tube, kayışlı.Tamamen keyfi olarak değiştirdim.Senin yaşadığın sorun tamamen klone modellerin klasik sorunu
aynısını bende yaşamıştım.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kayışın sertlik ayarı vs. uğraşmasını hiç sevmiyorum ama yere yakın uçuşlarda rahat ettiriyor. Mesala burda kuyruk palinin nerdeyse yarısı yoktu. İndiğimde kayış tamamen gevşemişti ama kuyruk bırakmadı.

Evet demek istediğimde tam bu[emoji4] TT olsaydı hiç şansınız olmadan döne döne çakılmak işten bile değil.
Daha sorunsuz kafa rahat uçuş için kayış her zaman daha güvenilir. (bence)

Kesinlikle haklısınız :Özellikle clone modellerde daha mantıklı seçim başıma gelen olay gibi kullanıma bağlı aşınmayla karşılaşmak pekala dahada mümkün.

Tabi bazısı ses sever, bazısı sıkıntıdan değiştirir, bazılarıda daha mekanik çalışmayı sever onlar işin tercih kısmı.
Ben sadece kendi adıma neden kayış? Onu belirtmek istedim..

Kendi clone modelimde bian önce kayışa geçmeyi düşünüyorum özellikle hareket çalışmak ve kırım modeli olarak topladığım modelde benim içinde enazından maliyet azaltmak için kayış daha mantıklı seçim olacaktır.

Arda Erkan' Alıntı:
Ali teşekkürler %p

Benim için hiç fark etmiyor. Tork tube, kayışlı.Tamamen keyfi olarak değiştirdim.Senin yaşadığın sorun tamamen klone modellerin klasik sorunu
aynısını bende yaşamıştım.

Kayışın sertlik ayarı vs. uğraşmasını hiç sevmiyorum ama yere yakın uçuşlarda rahat ettiriyor. Mesala burda kuyruk palinin nerdeyse yarısı yoktu. İndiğimde kayış tamamen gevşemişti ama kuyruk bırakmadı.

Goblin farkı yıllardır bunu anlatmaya çalışıyorum :)

Muammer Akbulut' Alıntı:
Goblin farkı yıllardır bunu anlatmaya çalışıyorum :)

Kendini boşa yoruyorsun müdür.Goblin anlatılmaz yaşanır :laugh: Sanada artık bir black thunder yakışır :coolxf:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol