Arkaya gitme sorunu

ahmedo01

Yeni Uye
Öncelikle Herkese Merhaba :saygilar:,
Elimde bir tane helikopter var pek iyi bir şey değil ama birkaç şey öğrenme amaçlı kullanmak istiyorum. Zaten yakında yeni bir quadcopter alacağım ama bunu da kullanmak isterim. Helikopteri kaldırmaya çalıştığımda geriye doğru gidiyor eğer elevator ile ileri yaparsam bu sefer o sorunu az da olsa çözüyorum fakat bu seferde sağa ya da sola yatıyor. Video ve resimler var. Acaba bu helikopterlerin yapısı mı böyle yoksa helide mi bir sorun var öğrenmek istedim. Ya da ayar filan mı gerek diye. İsterseniz videoyu da atabilirim.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Saygılarımla ... :saygilar: :RCKolik:

Arkaya gitme sorunu

Ahmet , bu helikopter zannedersem 4 kanal bir coaxiell.
Pilotaj olarak pek fazla bir yardımı olmaz , eğer arkaya kaçıyorsa , elevatöre gelen servo linkini bir tık ya da en fazla 2 tık uzatman lazım.Ki tahminime göre bu modellerin bazılarında linkler hazır plastik.Yani uzatma kısaltma şansı yok.O zamanda kumandadan trimle halletmeye çalış.Geriye ne kadar gidiyorsa , elevatöre tersi yönde trim vermen gerekir.
Gerçi aletin iç yapısını da görmedim , servosu var mıdır , onu da bilemedim şimdi.
Diğer yandan , elinde bulunan bu helikopteri inşallah yeni almamışsındır , çünkü palleri , kanopisi gıcır gıcır duruyor da :laugh:
Ya mükemmel bir kullanıcısın , ya da forumu okumadan bir hevesle hamle yaptın bunu aldın.Neyse burası bizi zaten pek ilgilendirmez de , sana güzel bir oyuncak olur bu sadece , en azından yön kavramın gelişir deyip , cevabı bitirelim. ;) :saygilar:

Ynt: Arkaya gitme sorunu

Yok ya profesyonel değilim [emoji2] ama bu heliyi ben almadim para biriktiyorum. Yeni heli alacagim. Helikopterlerinde multikopterler gibi havada asili kalma sansi var mi?

ahmet eren bilgili' Alıntı:
Yok ya profesyonel değilim [emoji2] ama bu heliyi ben almadim para biriktiyorum. Yeni heli alacagim. Helikopterlerinde multikopterler gibi havada asili kalma sansi var mi?

Havada dümdüz ip gibi durdurmak kumanda bırakılsa bile orada kalsın gibi birşeyden bahsediyorsan yok öyle birşey. Mutlaka hafif hafif sticklere dokunarak sabitlemen gerekiyor.

Hakan YEŞİLLİ' Alıntı:
Havada dümdüz ip gibi durdurmak kumanda bırakılsa bile orada kalsın gibi birşeyden bahsediyorsan yok öyle birşey. Mutlaka hafif hafif sticklere dokunarak sabitlemen gerekiyor.

4 kanallı helikopterlerin trimleri düzgün verilmiş ise kumandayı bırakarak bile havada hover şeklinde tutabilirisn, ancak bu 6 kanallılarda o kadar da kolay değil, yani küçük sticklerle sabitleme işi 6 kanallılarda dır, 4 kanallılarda hover olayı daha kolay, çünkü 4 kanallı helikopterler üretimlerinde hoverde kalacak şekilde üretilmişlerdir.

Arkaya gitme sorunu

Buradan devam edelim

Yönetim