"ARM LOCK SOCKET AND KEY" Nedir

Mordo Ortaşı

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Selam ,
Castle esc nin verdiği ücretsiz bu ürün nedir,ne işe yarar?
bilen arkadaşlar anlatırsa sevinirim.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mordo Ortasi' Alıntı:
Selam ,
Castle esc nin verdiği ücretsiz bu ürün nedir,ne işe yarar?
bilen arkadaşlar anlatırsa sevinirim.
Hiç kullanmadım ama bildiğim kadarı ile açıklamaya çalışayım abi. Eminim kullanan var ise daha detaylı açıklama yapacaktır ;) Bu arada ben de Castle ESC ve BEC sipariş verdim ama bana bedava göndermemişler :laugh:

Bu switch extra bir güvenlik önlemi. Bu anahtar katılı iken ESC kendini devre dışı bırakıyor. Başka bir değişle gaz versek bile motora komut göndermiyor. Yani bir neyi kumanda da "Throtlle- Cut" fiziki versiyonu gibi düşünebiliriz.

Modeli havalandırmadan önceki son dakikaya kadar bu anahtar takılı oluyor. Modele enerji verip, gerekli kontrolleri yaptıktan sonra, kalkış öncesi bu anahtarı yerinden çıkarıp uçuşa başlıyoruz.

Bir iki defa büyük uçaklarda görmüştüm, heliler de kullanıldığını hiç görmedim ya da fark etmedim diyelim :D

Nette bakınca, heli için şöyle bir montaj detayı gördüm.

Ynt: "ARM LOCK SOCKET AND KEY" Nedir

Ben takmayı düşündüm ama sanırsam bi kablosunu alıcıya takmak lazım. Ben de SATALİTE anten kullanıyorum

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Ben takmayı düşündüm ama sanırsam bi kablosunu alıcıya takmak lazım. Ben de SATALİTE anten kullanıyorum
Evet Erhan ben bu detayı vurgulamayı unutmuşum %p Nette arattım ama satellite ya da FBL ile bağlantı örneğini ben de göremedim.

Manual'de gösterildiği ve senin de belirttiğin gibi, alıcı mutlaka şart gözüküyor. Bu durumda FBL+ Satellite kullanan Mordo abimiz de istese de bunu kullanamayacak ne yazık ki :-\

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Evet Erhan ben bu detayı vurgulamayı unutmuşum %p Nette arattım ama satellite ya da FBL ile bağlantı örneğini ben de göremedim.

Manual'de gösterildiği ve senin de belirttiğin gibi, alıcı mutlaka şart gözüküyor. Bu durumda FBL+ Satellite kullanan Mordo abimiz de istese de bunu kullanamayacak ne yazık ki :-\
Şimdi Türker kardeşimle konuya yeniden bakarken fark ettik. Anahtarın KIRMIZI ucuna sadece voltaj ile besleme vermek yeterli olacaktır. Alıcı kullanımı zorunlu değilmiş.

Unutmadan anahtarın beyaz kablosu ESC Beyaz AUX kablosuna bağlanıyor ve ESC Castle yazılımında Beyaz kablunun fonksiyonu ARM LOCK Key olarak değiştiriliyor.

Az once Mordo Abi ile telefonda konustuk. Yukarida soyledigimiz sekilde yapinca sistem alici olmadan da gayet guzel calismis :halay:

Sadece esc ye elektirik gitmemesini sağlıyor. Bec den gelen elektriği sağlıyor.

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Sadece esc ye elektirik gitmemesini sağlıyor. Bec den gelen elektriği sağlıyor.

Esc nin beyazına bağlandığına göre sinyali kesiyor yani esc nin komut vermesi elektrikle ilgili değil diye düşünüyorum.Esc nin elektrik göndermesi için sinyalden bir tetikleme alması lazım bu durumda esc ye sinyal gitmesini önlüyor diye düşünüyorum.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Mordo abi güle güle kullan. :thumbup: :saygilar:

Sağol, Levent

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Mordo Abi ellerine saglik, fiziki montaj da sahane olmus :thumbup:

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Esc nin beyazına bağlandığına göre sinyali kesiyor yani esc nin komut vermesi elektrikle ilgili değil diye düşünüyorum.Esc nin elektrik göndermesi için sinyalden bir tetikleme alması lazım bu durumda esc ye sinyal gitmesini önlüyor diye düşünüyorum.
Aynen oyle Abi. Aslinda kumandamizdaki HOLD dusunun fiziksel bir yedeklemesi oluyor. ESC fikizi olarak beyaz kablodan genel sinyale dikkate alarak cikisini bloke ediyor ya da etmiyor.