Art-Tech ASK21 İnceleme

Art-Tech ASK21 İnceleme

Nesimi Sakmak' Alıntı:
Bugün Manisa'da hava çok güzeldi. Bahar geldiğiniz belli etti. Arkadaşımla bir fırsat bulup bir kaç saatliğine inşaatı devam eden piste gittik. Helikopterde satıldıktan sonra şu an elimde uçar vaziyette sadece bu model kaldı. Hafif rüzgarlı hava da modelin nasıl olduğunu görme fırsatı bulabildik.
Nesimi Bey öncelikle güzel paylaşım ve başarılı maiden için tebrikler :thumbup: Mesut üstadın söylediği revizyonlar sonrası eminim ki çok daha güzel olacak.

Bu arada video görebildiğim kadarı ile pist gerçekten çok güzel olacak %p İnşallah tez zamanda biter ve bizde forum olarak açılışını takip edebiliriz ;)

Mesut AKIN' Alıntı:
Sumer abi olur boyle , bugun yucel abi parmaklarini dogradi da alanda , 3 parmak dikisli , sukur ki kirik yok kalici jasar yok , kafam daginik , bide kiz basimda yazi yazarken biseyler-soruyor :) dalmisim
Geçmiş olsun üstad ya :-\ Sakın yine motor çalıştırması sırasında pervaneden oldu deme :'( Neyse ki kalıcı bir şey olmamış. Allah beterinden saklasın. Cümlemize tekrardan çok gemiş oldun :(

Art-Tech ASK21 İnceleme

Mesut Bey geçmiş olsun. Ucuz atlatılmış kaza.

Loopta sorun yok ama tonoda da sorun olmayacak. Biraz önce kumandayı karıştırırken bütün kanallara %50 D/R verdiğimi gördüm. Uçuş sırasında açmakta aklıma gelmedi. Uzun zamandır düzgün uçuş yapamadığım için bende de biraz paslanma olabilir. Çokta zorlamak istemedim işin açıkçası. Videolardan birinde olması lazım. Uçağı terse çevirdiğimde de kumandaları karıştırdım. Havalar düzeliyor. Devamlı uçuşlarla bu eksikleri gideririm diye düşünüyorum ama zaten bu uçakla amacım akrobasi uçuşu yapmak değil. Yapabilecek mi onu görmek istedim. Sakin uçuş yapmak hoşuma gidiyor.

Art-Tech ASK21 İnceleme

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Nesimi Bey öncelikle güzel paylaşım ve başarılı maiden için tebrikler :thumbup: Mesut üstadın söylediği revizyonlar sonrası eminim ki çok daha güzel olacak.

Bu arada video görebildiğim kadarı ile pist gerçekten çok güzel olacak %p İnşallah tez zamanda biter ve bizde forum olarak açılışını takip edebiliriz ;)

Teşekkürler Mehmet Bey. İnşallah sonraki uçuşlar daha iyi olacak.

Evet gördüğüm kadarıyla adamlar bitirmeye niyetli. Hangarlar için ayrılan kısmın betonu atılmış. Hangarlar dışarıda yaptırılmaya başlanmış. Monte edilip yerine konacakmış. Videolarda da görünen iş makinaları ana pistin temeli için çalışıyorlardı. Asfalt için zemin hazırlıyorlar şu an. Bu alan MANHAT la birlikte kullanılacak. Onlarda yamaç paraşütü eğitimlerini yapacak. Aynı güne geldiğinde biraz sorunlu olacak gibi. Paraşütçülerle dönüşümlü uçmak zorunda kaldık bugün.

Art-Tech ASK21 İnceleme

Nesimi Sakmak' Alıntı:
Bugün Manisa'da hava çok güzeldi. Bahar geldiğiniz belli etti. Arkadaşımla bir fırsat bulup bir kaç saatliğine inşaatı devam eden piste gittik. Helikopterde satıldıktan sonra şu an elimde uçar vaziyette sadece bu model kaldı. Hafif rüzgarlı hava da modelin nasıl olduğunu görme fırsatı bulabildik.
Hayırlı uğurlu olsun Nesimi Bey. :bravo: Bugüne hangi aşamalardan geçerek geldiğini bildiğimiz bu modelin maiden uçuşunu izlemek ayrı bir keyif oldu bizim için. :halay: :yuppi:
Paylaşım için teşekkürler. :thumbup:

Nesimi Sakmak' Alıntı:
...Kameraman arkadaşım Ali Meroğlu inşallah ilerleyen zamanda oda elinde bir kumanda ve bir model uçururken tarafımdan kayda alınacak.
Ali Bey'in de eline sağlık, sayesinde bu güzel videoları izleyebildik. %p İnşallah dediğiniz gibi tez zamanda onu da aramızda modeliyle uçarken görmek nasip olur. :)

Ynt: Art-Tech ASK21 İnceleme

Mesut geçmiş olsun Yücel Bey'e. Nasıl oldu?

Nesimi Bey, uçağınız kanat yapısı nedeniyle pek tono seven bir model değil. Aileron dual rate ayarlarını açsanız bile dikkatli olun. Muhtemelen tono için fazlaca irtifa ve tam gaz gerekecek. İlk çeyrekte ters rudder ikinci çeyrekte down elevatör ve üçüncü çeyrekte düz rudder desteği isteyebilir.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Art-Tech ASK21 İnceleme

Nesimi bey, videolar için teşekkürler. Keyifle izledim.

Modelin uçuşun bakılırsa sanki daha çok yamaç uçuşunu severmiş gibi görünüyor. Motor fazla çekmiyor demişsiniz. Model hızlı görünüyor ama fazla yükselmiyor. Tono konusunda ise Sümer Bey'e katılıyorum. Planör olduğundan dolayı tono için çok fazla zorlamak gerekecek, ortaya çıkan da bir uçak gibi olmayacak sanırım.

Ynt: Art-Tech ASK21 İnceleme

Sümer Yamaner' Alıntı:
Nesimi Bey, uçağınız kanat yapısı nedeniyle pek tono seven bir model değil. Aileron dual rate ayarlarını açsanız bile dikkatli olun. Muhtemelen tono için fazlaca irtifa ve tam gaz gerekecek. İlk çeyrekte ters rudder ikinci çeyrekte down elevatör ve üçüncü çeyrekte düz rudder desteği isteyebilir.

Sümer Bey bu konuda haklısınız. Kanatlar fazla uzun bu iş için. Zaten riske girmeye niyetim yok bu modelle.

Omer Erkan' Alıntı:
Nesimi bey, videolar için teşekkürler. Keyifle izledim.

Modelin uçuşun bakılırsa sanki daha çok yamaç uçuşunu severmiş gibi görünüyor. Motor fazla çekmiyor demişsiniz. Model hızlı görünüyor ama fazla yükselmiyor. Tono konusunda ise Sümer Bey'e katılıyorum. Planör olduğundan dolayı tono için çok fazla zorlamak gerekecek, ortaya çıkan da bir uçak gibi olmayacak sanırım.

Teşekkürler Ömer Bey. Yanlış anlaşıldım galiba. Motorun orjinal motordan çok daha güçlü olacağını sanıyordum ama öyle olmadı. Ben de öyle bir şey istemiyordum zaten. Şu hali bence çok iyi. Modeli özellikle fazla yükseltmedim. Kanat altlarına ayrım için bir şeyler koymam gerekli. Yamaç uçuşu yapmayı çok istiyorum ama bu model ağırlığı nedeniyle fazla rüzgara gelemeyecekmiş gibi görünüyor. Eğer yamaç uçuşunu da becerebilirsek bu model bir numaram olur.