AS 350 Ecureuil Scale fuselage ve Gartt 500 DFC Kit

Bu arada boya iyice kurumadan maskeleri cikar yoksa ciddi probem oluyor ve cercefe fitillerini sokmeden boyamissin insallah onlara boya bulasmaz

emin keles' Alıntı:
Bu arada boya iyice kurumadan maskeleri cikar yoksa ciddi probem oluyor ve cercefe fitillerini sokmeden boyamissin insallah onlara boya bulasmaz
Eyvallah Emin abi yarın ikinci kat boya atacağım , dolayısı ile şimdi maskeyi sökme durumum yok.fuselagede beni çok üzen çatlak vs vardı ayrıca Kaliforniya helikopter polisi logosu çok rahatsız edici oldu aynı zamanda bir siyasi partinin logosu gibi duruyordu bu arada benim partim yoktur hani siyasi anlaşılmasın bundan dolayı boyaya karar verdim ha gönlüme göre bir sonuç elde edemezsem bir şekilde senin oto boyacıya gider.çalışmalarını azmini çok seviyor örnek alıyorum zira cobra efsane bir scale oldu ama hiç kıskanmadım hani al desen almam biliyorsun.benim helikopterin bana sevgili olmalı yumuşak ve sevimli sempatik .en çok sevdiğim scale jetranger, as350, md500 agusta da sevimli ama ha scweizer 300 hirobo ideal hedefimdir.ha mi24 alırsan onu kıskanırım çünkü o hak ediyor.

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

emin keles' Alıntı:
Pencere fitilleri maskeli boya bulaşsada yeniden yapılabilir.

İshak , bu ne sürat , maideni sabah yapıcan herhalde :)
Astar iyice kurudu mu , katlar arasında en az 2 gün bekle demiştim.İyice kurumazsa , üstüne atacağın kat kururken kılcal çatlamalara sebep olabilir.Neyse , atmışsın artık, yine çok ince bir yoklama zımpara yapabilirsin, spreyin attığı iri damlacıkları giderme şansın var.Hepsi güzel kurursa son kat vernikle cillop gibi parlar.

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
İshak , bu ne sürat , maideni sabah yapıcan herhalde :)
Astar iyice kurudu mu , katlar arasında en az 2 gün bekle demiştim.İyice kurumazsa , üstüne atacağın kat kururken kılcal çatlamalara sebep olabilir.Neyse , atmışsın artık, yine çok ince bir yoklama zımpara yapabilirsin, spreyin attığı iri damlacıkları giderme şansın var.Hepsi güzel kurursa son kat vernikle cillop gibi parlar.
Hakan inanki dayanamatım ama şimdi bekleyecek.spreyini attığı iri damlacıklar nasıl gideririm zımpara ilemi

Aynen, zımpara ile , zımparayı düz bir çıtaya yapıştır , tırnak törpüsü gibi , çok bastırmadan , hafif dokunuşlarla,aynı kemençeye yayı basar gibi süreceksin.Abi siz Karadenizlisiniz , eğe,zımpara, kesme delme işlerini aslında öttürmeniz lazım ama ben de yazıyorum işte öylesine, kime tarif ediyorsam... :eek:f: :laugh:

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Aynen, zımpara ile , zımparayı düz bir çıtaya yapıştır , tırnak törpüsü gibi , çok bastırmadan , hafif dokunuşlarla,aynı kemençeye yayı basar gibi süreceksin.Abi siz Karadenizlisiniz , eğe,zımpara, kesme delme işlerini aslında öttürmeniz lazım ama ben de yazıyorum işte öylesine, kime tarif ediyorsam... :eek:f: :laugh:
Eyvallah beraber bu boyanın üstesinden geleceğiz.

Selamünaleyküm arkadaşlar, tapatalk zımpırtısından dolayı foruma giremedim.Mehmet hoca sağolsun sorunu aştık.as 350 de boya işlemi devam ediyor bir yerden sonra geri döndüm pencereleri çıkardım tam bir macunlama defalarca zımpara ve iki kat astar yine zımpara.bu arada içteki kit in bağlanacağı ahşap plartform da yenilendi navigasyonda yenilenecek .şimdi sıra boyaca tabi tam kuruyacak sanırım bir hafta bekleyecek.kaldıki motor hala cin de yani zaman var.resim yükleyemetim boyutlar büyükmüş falan

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Resimleri DOSYA EKLE ile yükleme 150 k sınır var. Resimleri yüklemek için hemen üstünde bulunan "Resim Yükle" ya da RCkolik Yükle" ile yükleyebilirsin @ishak parmak

Detaylı video anlatımı için şu konuya bakabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: ishak parmak
Teşekkür ederim Mehmet hocam

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kit in oduracağı yenilendi( arkadaşlar düşündüm bu mesajı yazarken dedim maunt demeyeyim aklıma platform geldi baktım ikisi de İngiliz dedim en iyisi oduraçak demek) doğrumu yaptım bilmiyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Rica ederim @ishak parmak

Hocam bir de art arta yeni mesaj yazmak yerine mevcut mesajın altında DUZENLE deyerek içine yeni şeyler yazabilirsin ;)

Ben son 2 mesajı senin adına birleştirdim %p
Hocam son resim yüklüyorum bir türlü olmadı hala ikinci sesimi yüklüyor gereksiz kirlilikten özür diliyorum.

merhaba arkadaşlar mutlu sona yavaş yavaş yaklaşıyorum.as 350 nin hiç sevmediğim boya sını söküp küçük çatlaklar vs tamir edilmişti.sevgili @Hakan Ülgenalp verdiği bilgi ve cesaretlede yönlerdirme ile ilk kat beyaz boyamız yapılmıştır 4.5 gün sonra boya kontrol edilip son kat atılaçak .bu arada minik ağustam için Celallettin abimin gönderdiği kompozit palleride boyadım birde küçük projektor çalışması yaptım.resimleri yükleyebilirsem ne ala beceremezsem @Mehmet Kucuksari gönderirim sağolsun tık diye hallediyor.

Resimler düzgün şekilde çıkmış, İshak Hocam sorun yok. İlk kat boya gayet güzel olmus, ellerine sağlık.

• Beğen
Tepkiler: ishak parmak