ASSAULT 450 Sizce Nasil Bir Kittir ?

Özkan KAYA

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Uçak
Merhaba,

Aşağıdaki linkteki BNF assault 450 model hakkında fikri olanlar var mı hobbyking tarafından üretilen bir model olduğunu biliyorum, kalite olarak sağlam bir yapısı var gibi, düşünceniz nedir arkadaşlar.... birde üzerindeki alıcı olan OrangeRX R100 DSM2 2.4Ghz Satellite Receiver (pre-installed) Turnigy 9x kumanda ile eşleşir mi? bildiğim kadarı ile DSM2 lıcı olduğu için eşleşmesi gerekir...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

[Urun]: ASSAULT 450

Eşleşmez Özkan Bey , Spektrum kumanda ile eşleşir.Turnigy kullanacaksanız , rx modül takmanız gerekiyor.O zaman olabilir. :saygilar:

Şu modül.....

Diğer yandan , Assault hiç görmedim , kullanıcı yorumlarını da araştırmadım ama HK'nın zamanında bir seriden sonra 450 sınıfında kaliteyi allak bullak ettiğini herkes bilir.Madem 450 klon bir modele yöneldiniz , Alrzc modele veya Tarot markasına bir bakmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Keşke bu fiyata Assault düşüneceğinize, nerede ise aynı fiyata gelen JR FORZA alsaydınız Özkan Bey :-\

Assault hakkında benim de bir bilgim yok. Ama genelde Klone helileri üzerindeki elektronik ile alınmasını pek tavsiye etmiyoruz. Daha önceki paylaşım belki işinize yarayabilir.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Keşke bu fiyata Assault düşüneceğinize, nerede ise aynı fiyata gelen JR FORZA alsaydınız Özkan Bey

JR Forza gibi ülkemizde pek tanınmayan bir modeli tavsiye ettiğin için teşekkürler Mehmet abi %p Şaka bir yana güzel kampanyaydı, kullanıcı sayısı arttı. Darısı protosun başına :laugh:

Assault, Trex450pro klonu olmuş birebir. Onun servo yerleşimini sevemedim. Ayar olayı pek kolay değil. JR da servolar frame sökmeden, kasılmadan kolayca ayarlanıyordu, servo horn tasarımı da çok iyiydi, trimsiz 90 derece ayarlamak çok kolaydı. Günün birinde tekrar 450 alacak olursam bir numaralı tercihim olacak.

Rasim sen benim TZ V2 yi hiç görmedin değilmi :D :D

canopyi boyayan Mert kardeşim birkez daha teşekkür ederim :) canopyde kızımın adı yazdığı için satmadım ve hala evde canopy koruyucusunda duruyor :)

Çok güzel tasarım olmuş Mesut abi ;) Esinlenmeler var sanki biraz biraz :laugh:

Mehmet abi sevmez ama böyle kanopiler... Ona varsa yoksa fosforlu sarı/yeşil olacak :p

Rasim Öztürk' Alıntı:
Çok güzel tasarım olmuş Mesut abi ;) Esinlenmeler var sanki biraz biraz :laugh:

Mehmet abi sevmez ama böyle kanopiler... Ona varsa yoksa fosforlu sarı/yeşil olacak :p

aaa hiç esinlenme yok :D Beren ismi heleki özgün bi çalışmadır :D Mehmet abi renkl konusunda çok katı :p

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Keşke bu fiyata Assault düşüneceğinize, nerede ise aynı fiyata gelen JR FORZA alsaydınız Özkan Bey :-\

Assault hakkında benim de bir bilgim yok. Ama genelde Klone helileri üzerindeki elektronik ile alınmasını pek tavsiye etmiyoruz. Daha önceki paylaşım belki işinize yarayabilir.

Mehmet bey,

henüz almadım, sadece şöyle bir düşündüm. sizlerin değerli ve ortak fikirlerinize ihtiyacım olduğu içinde konu açtım.... turnigy 9x kumanda ne kadar ucuz olsa da bir çok kullanıcı bu kumandadan memnun. hatta en çok satan kumanda imiş. onun için turnigy 9x alacağım ban uzun bir süre gider. çünkü ilk çıktığı zamanki yazılımsal problemleride gidermiş diye biliyorum. ama 450 nin super combo konusunda kararsızım. bu arada thk dan simülaötör kumandası alıp simülasyonlarada başlayacağım...

Bu modeli alacağıma bir ay beklerim, christmas indirimlerinde alırım aynı paraya çok daha kaliteli bişeyler. Yine de tercihlere saygım var.

Aslında ben ilk büyük helikopterim olacak 450 sınıfını RTF almak istiyorumda, aşağıdaki linkte ASSAULT 450 nin RTF si var ama kumanda hakkında bilgim yok ve sizce turuncu olunca biraz şık durmuyor mu? ya da oyuncak gibi mi duruyor sanki?...

Özkan bey , yılsonu indirimlerini bekleyin , biraz daha pahalı olsun ama kaliteli bir kit alın.Paranıza da , zamanınıza da yazık etmeyin.

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Özkan bey , yılsonu indirimlerini bekleyin , biraz daha pahalı olsun ama kaliteli bir kit alın.Paranıza da , zamanınıza da yazık etmeyin.

Hakan bey,

sizinde kullandığınız ve turnigy 9x kumanda almayı planlar iken 450 sınıfı bi rheli düşünüyorum, ancak kaliteli olanlarda(align v.b.) biraz beni aşıyor gibi. zaten yıl başından sonra almayı planlıyorum.... formumuz sayesinde indirimlerden haberdar olacağız herhalde...

Ynt: [Urun]: ASSAULT 450

Bu RTF halde gelen kumandayi ben kullaniyorum. orange dsm2 protokolle calisan 6 kanallı gayet kompakt bir kumanda.simdilik hicbir sıkıntısını görmedim , 1 sene Turnigy 9X de kullandim onun sıkıntısını çektim ama :)
4 kez kumanda yüzünden kırım yaşadım :D
Bugüne kadar Copterx Se v2,HK 450 Pro FB, Tarot 450 FBL ve son olarak ta ALZRC 450 Pro kullanıyorum..
Klon kitte bu isin üstadı Alzrc'dir. Bu apacik bir gerçek.Kesinlikle tavsiye ederim.
Üzerine koyacaginiz elektronik tamamen maddi imkanlarla paralel.
Alzrc 450 bir kite koyacaginiz elektronikler le JR Forza kalitesini yakalamak hic zor değil diye düşünüyorum.Kaldı ki JR kit anlamında gayet üst seviyedir fakat motor esc servoları hakkında üst klasman olduğunu düşünmüyorum.

Size tavsiyem Alzrc alın kiti. baslangic için basit elektronikler de kullanabilirsiniz.. 70 dolara çok rahat motor esc 4 servo alabilirsiniz HK'dan .

Not : Biraz da yanlı bir yorum olabilir ama Alzrc Align'dan daha kaliteli bir kit,en azindan benim için :)

ÖZKAN KAYA' Alıntı:
Hakan bey,

sizinde kullandığınız ve turnigy 9x kumanda almayı planlar iken 450 sınıfı bi rheli düşünüyorum, ancak kaliteli olanlarda(align v.b.) biraz beni aşıyor gibi. zaten yıl başından sonra almayı planlıyorum.... formumuz sayesinde indirimlerden haberdar olacağız herhalde...
Özkan bey , kaliteli alın demişken elbette en son model , goblin jr vesaire üst sınıfları kastetmedim.Sonuçta bu iş maddi imkan meselesi.Ancak 300 bilmem kaç dolar bu heliye vereceğinize biraz sabredin , 400-450 dolar verin biraz daha kaliteli bir model alın.Turnigy 9x'e bir lafım yok , 700 bile uçuranlar var , ancak ekipmanlarda demirbaş olanları iyisinden temin etmeye çalışmak , başlangıçta zaten yaşanabilecek birtakım sıkıntıları aza indirgiyor.Model asla demirbaş olmaz , sonuçta uçmaya ve yüzde elli ihtimal kırılmaya mahkum.Model kırılmaya mahkum olsun da , pilotaj hatasından kırılsın , kalitesiz bir kitin sıyrılan bir dişlisi , kitlenen bir servosu gibi sudan sebeplerden de kırılmasın ama.
Mehmet Bey'in dediği gibi keşke Forza kampanyasını kaçırmasaydınız güzel olurdu , biraz sabredin , kampanya avcısı Rasim beyin konularını takip edin , yılbaşı gelmedi henüz.Kampanya olmazsa , maddiyat da kısıtlı ise , hiç görmedim , tavsiye etmem de yanlış olur ama , okuduğum olumlu yorumlara dayanarak ALRCZ kit tavsiye edebilirim.Ya da bilinmiş bir modelci kardeşimizin satış konusu olursa , uygun 2.el de olabilir.(Mesela geçen gün Rasim bey konu bile açmadan Forza'sını satmıştı)Bekleyin , belki bir Gaui X3 denk gelir belli mi olur .
Bu geçen durgun zamanı bolca simülasyonla destekleyin , hem kendinize güveniniz gelir , hem bu arada daha çok bilgi sahibi olursunuz.

ASSAULT 450 Sizce Nasil Bir Kittir ?

Merhaba,
Hk450 kit alıp tgy306 servolar ve turnigy 3dH unite, turnigy sk3 4300 kv motor ve yep50 A esc ile kombine edin,
Sonra uçuşuna doyamazsınız :halay: :bravo:

Hk dan tek siparişle hepsini alırsınız, 450 size bir helide düzgün ayar yaparsanız çok kalite bir kite gerek kesinlikle yok.
Ben Align 450 dfc head set ile yukarıdaki gibi kombinasyonla canavar gibi uçuyorum,
İnanmayanlara video atabilirim :laugh: