avometre yardım resim eklendi

baral76

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Hepsi
esc min arızalı olduğunu düşünüyorum.avometre ile ölçmek istiyorum.bunun nasıl yapılacağını bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum.

320A Brushed Brush Speed Controller ESC/w Reverse for RC Car Truck Boat 1/8 1/10

[attachimg=1]

Ekli dosyalar

• esc.jpg
    esc.jpg
    37 KB · Görülme: 104
avometre yardım

Sorun nedir ? elektronik bilgin yok ise bozuk parçayı bulman çok zor ve bulsanda yenisi bulup takman oldukça zor

avometre yardım

son yaptığım tamiya bronco kitte esc bin etme aşamasında turnigy 9x in alıcısı bozuldu daha sonra himoto kumandanın alıcını denedim o alıcıda iptal .
sorunun esc de olduğunu düşünüyorum

avometre yardım

barış altun' Alıntı:
son yaptığım tamiya bronco kitte esc bin etme aşamasında turnigy 9x in alıcısı bozuldu daha sonra himoto kumandanın alıcını denedim o alıcıda iptal .
sorunun esc de olduğunu düşünüyorum

ozaman esc nin alıcıya taktığınız kırmızı siyah ve beyazın olduğu kablodan ucunu ölçün bakalım alıcıya kaç volt gidiyor görelim

avometre yardım

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

avometre yardım

peki avometrede seçeceğim bi seçenek varmı?
düşük volt yüksek volt felan
verceği değer 4-6v arasımı olacak
avometre bugün elime ulaşacak.

avometre yardım

Genelde piyasada kullanılan avometrelerde 0.2 V, 2 V, 20 V seçenekleri var. 20 V konumunda ölçüm yapın.

avometre yardım

Sümer Yamaner' Alıntı:
Genelde piyasada kullanılan avometrelerde 0.2 V, 2 V, 20 V seçenekleri var. 20 V konumunda ölçüm yapın.

ek olarak doğru gerilim DC modda olmalı

avometre yardım

[attachimg=1]anladım.
cihaz elime ulaştı akşam ölçüm yapar sizlerle paylaşırım.
tşkler (şimdilik) :bravo:

burdan tarif etmeniz mümkün mü

Ekli dosyalar

• DIJITAL-AVOMETRE-MY-64-MULTIMETRE-OLCU-ALETI__108559153_0.jpg
    DIJITAL-AVOMETRE-MY-64-MULTIMETRE-OLCU-ALETI__108559153_0.jpg
    64.3 KB · Görülme: 68
avometre yardım

bu resimde 600 de duruyor onu aynı yerde 20 ye getireceksin

avometre yardım

Mesut AKIN' Alıntı:
bu resimde 600 de duruyor onu aynı yerde 20 ye getireceksin
Google getirmiş onu 600e:laugh:

peki sarı 20 mi beyaz 20 mi farkedermi?

avometre yardım

Yaptığın ölçümde 5 veya 6 volt gerilim görmelisin eğer fazla ise esc bec çıkışi arizalidir.

Escnin bec çıkış voltajı seçilebilir tip ise bunun beci entegrelidir bu entegreyi zor bulursun.
Fakat esc özelliklerinde 5 volt yazıyor ise bunun bec çıkışında LM7805 voltaj regulatoru vardır.
Elin havya tutuyor ise bunu degistirebilirsin piyasada kolay hulunur 1/ 2 tl civarında bir parcadir.

Yok yapamam dersen escnin alıcıya takılan kablosundan kırmızı kabloyu söküp aliciyi harici bec ile besleyebilirsin tabiki escnin motor beslemesi sağlam ise.

Samsung Galaxy'den Gönderildi

avometre yardım

iskender Yenimol' Alıntı:
Yaptığın ölçümde 5 veya 6 volt gerilim görmelisin eğer fazla ise esc bec çıkışi arizalidir.

Escnin bec çıkış voltajı seçilebilir tip ise bunun beci entegrelidir bu entegreyi zor bulursun.
Fakat esc özelliklerinde 5 volt yazıyor ise bunun bec çıkışında LM7805 voltaj regulatoru vardır.
Elin havya tutuyor ise bunu degistirebilirsin piyasada kolay hulunur 1/ 2 tl civarında bir parcadir.

Yok yapamam dersen escnin alıcıya takılan kablosundan kırmızı kabloyu söküp aliciyi harici bec ile besleyebilirsin tabiki escnin motor beslemesi sağlam ise.

Samsung Galaxy'den Gönderildi

anladım.lehim olayını severim))

avometre yardım

bendeki avometreyi şu şekil ayarladım doğrumudur?
[attachimg=1]

Ekli dosyalar

• avometre.jpg
    avometre.jpg
    94.9 KB · Görülme: 42
avometre yardım resim eklendi

6.13 çıktı değer