Balsadan Uçak Yapmak

Ömer Öztürk

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Merhaba abilerim balsadan yeni bir uçak yapmak istiyorum.
1- Nelere dikkat etmeliyim
2- Malzeme tedariki yapıştırıcı vb nasıl yapılmalı-seçilmeli
3- İnternette plan bulamadım yardımcı olursanız sevinirim
Yapmak istediğim model şekli akrobasi uçağı yardımlarınızı bekliyorum:)

Merhaba abilerim balsadan yeni bir uçak yapmak istiyorum.
1- Nelere dikkat etmeliyim
2- Malzeme tedariki yapıştırıcı vb nasıl yapılmalı-seçilmeli
3- İnternette plan bulamadım yardımcı olursanız sevinirim
Yapmak istediğim model şekli akrobasi uçağı yardımlarınızı bekliyorum:)
Merhaba Ömer kardeşim.Pilotaj durumunuzu bilmiyorum ancak benim önerim uçmayı iyice öğrenmeden akrobasi modeline bulaşmamandır.Tek tip yapıştırıcıyla model inşa edilmez.Epoxy,CA,Tutkal,...vb yapıştırıcı kullanılır hepsinin kullanım yeri farklıdır.Forumda ve Youtube'dan kaynaklara bakarsan sorularının hemen hemen hepsine yanıt bulacaksın.

Öncelikle teşekkür ederim abi. Dediğin gibi pilotajlık önemli öğrenci olmamdan dolayı malzemleri zaten bir anda alamayacağım tahminen 2 3 ay sürecek o vakitte ise elimde bulunan 1 adet trainer üstten kanatlı 1 adette alttan kanatlı spitfire uçağım var onlarla antranman yapacağım yeterli pilotajlık seviyesinde olduğum zaman sıra yapmak istediğim uçağa gelecek extra 300 tarzı uçaklar hoşuma gidiyor şu sıralar yeterli ekipmanım var yapmak için sadece proje konusunda sıkıntı yaşamaktayım bulduğum bazı projeler ise ya çok eski yada lazer kesim için uygun dosyası yok yardım istemem bundan dolayı yapım aşaması için dediğin gibi youtube yardımcı olabilir.

Öncelikle teşekkür ederim abi. Dediğin gibi pilotajlık önemli öğrenci olmamdan dolayı malzemleri zaten bir anda alamayacağım tahminen 2 3 ay sürecek o vakitte ise elimde bulunan 1 adet trainer üstten kanatlı 1 adette alttan kanatlı spitfire uçağım var onlarla antranman yapacağım yeterli pilotajlık seviyesinde olduğum zaman sıra yapmak istediğim uçağa gelecek extra 300 tarzı uçaklar hoşuma gidiyor şu sıralar yeterli ekipmanım var yapmak için sadece proje konusunda sıkıntı yaşamaktayım bulduğum bazı projeler ise ya çok eski yada lazer kesim için uygun dosyası yok yardım istemem bundan dolayı yapım aşaması için dediğin gibi youtube yardımcı olabilir.
Model planlarını bulabileceğim websiteler konusunda benim de çok fazla bilgim yok ancak 2 tanesini aşağıya ekliyorum bana da bir modelci ağabeyim göndermişti.Diğer bir seçenek ise kit satın alarak inşa edebilirsin.