Başlangıç

Başlangıç

Heli Modunda
Type Selec. Moduda bu
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Başlangıç

Zafer bey Sayenizde sorunu çözdüm . Plane moduna alıp ayalamaları yapınca herşey düzeldi. Video koyacaktım fakat pil yetmedi :lollol:
1300 mah 2s pil ancak 1 dk uçtu. Büyük pili alır almaz video eklentisini koyarım. Yardımda bulunan herkese teşşekürlerimi sunuyorum.

Başlangıç

Dün gece ilk uçuşumu yapmış bulunmaktayım. Sanırım ince ayar yapılması gerekiyor. Bu kadarını yaptıktan sonra gerisi gelir diye düşünüyorum. Video biraz kısa Pilin küçük olmasından dolayı. ;D

Başlangıç

Evet yorumlarınızı esirgemezseniz sevinirim. Artılar eksiler neler . Sizlerin görüleri benim için önemli.

Başlangıç

serdar bey,çok güzel bir iş ortaya çıkarmışsınız kopterin inşaası profesyonel olmuş %p, gelgelelim eksilere ,ben genede diyorum x525 şase kullanırdım ,daha hafif ve sağlamdır ,buda daha uzun uçuş süresi demek ve bu kadar emekden sonra sizin dışarda bir kaç sorti uçuş videonuzu görmek isteriz :coolxf:

Başlangıç

Ümit Piriştina' Alıntı:
serdar bey,çok güzel bir iş ortaya çıkarmışsınız kopterin inşaası profesyonel olmuş %p, gelgelelim eksilere ,ben genede diyorum x525 şase kullanırdım ,daha hafif ve sağlamdır ,buda daha uzun uçuş süresi demek ve bu kadar emekden sonra sizin dışarda bir kaç sorti uçuş videonuzu görmek isteriz :coolxf:
Buna çıraklık dönemi diyelim. Toplama olrak yaptığım ilk kopterim. Devamı gelirse bundan sonraki gövdem o olacak.
Şu anda tek kalan pil . Elimde saadece 1300mah 2s pil var oda en fazla 4dk lık bi uçuş sağlıyor. Yani doğru düzgün hover bile yapamıyorum. Zaten ayalamalarla tükeniyo pil. Ümit bey bi kaç şey sormak istiyorum . Cevaplarsanız sevinirim. KK kartta bir çok özellik var ve ben saadece internette gördüklerimi yapabildim. Pi değeri ile ilgili bir çok video var ama ingilizce olduğu için bi türlü seçemedim . forumlardada saadece basit olarak anlatılmış .
1 - Pi değerini neye göre yükseltip düşürüyoruz. Çünki ben videolardaki veya forumlardaki değerleri girince quad çıldırıyor. Reset atıp ayarları girince normal ama stabil değil.
2 - Stabil uçuş için karta hangi ayarlamalar yapılmalı.
3 - Kumandada kalkış yaparken thorttle %60-70 ler civarına gelinceye kadar quad havalanmıyor. Bunun nedeni nedir.
4 - Kk kartta bir çok özellik var . Bununla ilgili detaylı bilgiyi nasıl bulurum.
Sorularım çok olduğunu biliyorum . Şimdiden affınıza sığınıyorum. Yanıt verirseniz çok müteşekkir olurum. Saygılar.

Başlangıç

serdar bey kk2.0 ile biraz deneyimim var pi ayarını şimdi tarif edemiyeceğim ki bu işinize pek yaramaz sebebi ise,kk kartlarda kopterin havada asılı kalmasını sağlayamazsınız ,çeşitli kendi ayarlarınızın, ortalama en iyisini kullanmalısınız buda çoğunlukla birbirini tutmuyor .kk board'a harcıyacağınız efor'un tamamını bir naza m lite alıp fpv için harcarsanız . naza m lite 69 bucks ile çokda pahalı değil kk boarda göre vereceğiniz paranın çok fazlasını sunuyor benim kendi görüşüm.

tavsiye olarak pil alacaksanız sıfır alın

kk board için iyi bir kaynak lazy zero diye ie. de arama yap

Başlangıç

Peki bu kalkma %60 larda basliyor. Pildenmi acaba. Pil olarak ne almalıyım

Başlangıç

esc leri tek tek alıcıdan kalibre ettinmi ,karta bağlayıp kalibre ettinmi ,trottle end point kaçda.- 2s pille zaher bu kadar olur-gene çok iyi dört dakika.

Başlangıç

Ümit Piriştina' Alıntı:
esc leri tek tek alıcıdan kalibre ettinmi ,karta bağlayıp kalibre ettinmi ,trottle end point kaçda.- 2s pille zaher bu kadar olur-gene çok iyi dört dakika.
Esc keri karta bagladiktan sonra calibre ettim. dordundende sinyal alabiliyorum. Trottle yuzde 120 de su anda . Hala yuzde elliyi gecmeden kalkis yapamiyorum. Acaba baska bi ayar yapmam gerekiyormu

Başlangıç

Bu gün ilk dış mekan uçuşumu gerçekleştirdim. Elimde saadece 1300mah.2s pil vardı o yüzden fazla uzun kullanamadım. Self level kullanarak uçabildim. Hala pi değerlerini çözmeye çalışıyorum. Manuel modda kullanırken çok savruluyor.
İşte self level uçuşum.

Başlangıç

serdar kardeşim,yanlış anlama fakat videodan izlediğim kadarı ile quad.bu şekilde mükemmel olmuş ,kk bordu bu kadar iyi çözen çok nadir.tebrik ediyorum %p

Başlangıç

Çok teşekkür ederim Ümit hocam. Sizlerin yardımı olmasa Mümkün değildi. Fakat bu uçuş self levelde oldu. Manuel modda quad çok fazla sağa sola kaçıyor. Daha orasını çözemedim. Biraz açık alan ve büyük bi pille uçuşu deniycem. Bakalım pi ayarlarını tutturabilirmiyim. Şu andaki pid ayarlarım
Roll Pitch Yaw
Pgain 30 30 50
Plimit 100 100 20
Igain 0 0 0
Ilimit 20 20 10

Bu ayalara göre yükseltme yada düşürme yapmayı düşünüyorum. Sizce nasıl.