Başlangıç

Başlangıç

Zaten öle yükleme yapıyordum.Sanırım şu https olayından dolayı yükleme yapamadım.Şimdi oldu. Evet yarı montaj hali bu. İnşallah yakın zamanda devamı gelecek.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Başlangıç

serdar kardeşim, kolları yanlış monte etmişsin :D

Başlangıç

böylede olur fakat beyazlar ön kırmızılar arka :D genede istedin gibi takabilirsin ,renkler oryantasyon için :D :D

Başlangıç

Ümit Piriştina' Alıntı:
böylede olur fakat beyazlar ön kırmızılar arka :D genede istedin gibi takabilirsin ,renkler oryantasyon için :D :D
Anladım. Yani resimdeki sağdaki beyaz yerine kırmızı olacak diyosun.

Başlangıç

Evet arkadaşlar yapım aşamasına geçmiş bulunmaktayım. Dün akşam Elektronik bilgisi yüksek bir arkadaşımın dükkanında oturup beraberce mantajını yaptık.

Vakit yetmediğinden hızlı bir şekilde kurulumu yaptık. Geri kalan bölümün resimlerini çekemeyi unuttum. :lollol:
Frame üstüne kontrol kartını montajlıyamadık . Frame deki vida yerleri ile boardın vida yerleri uyuşmadı. Bizde kendimizce altına plastik malzeme yerleştirdik.onunda resimlerini daha sonra yükliycem.
Montajlama işlemi tamam sayılır . Fakat dün ne kadar uğraşşakta kumanda ile kontrol kartının stick ayarlarını sıfırlayamadım. İnternette baya bi gezindim fakat stick kalibrasyonu gösteriyor ama nasıl sıfırlanacağı ile ilgili bi konu bulamadım . bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Zaten pervaneleri takıp uçuş yaparken gaz verdiğimde quad direk ileri doğru yöneliyor. Oda sanırım stick ayarlarından .
Kk 2.1.9x olan kartım Flysky fs-th9x kumandama adaptasyonu için ayarlar nelerdir. Daha önce yapmış arkadaşlarımın yardımlarını bekliyorum. Saygılar.

Başlangıç

Serdar bey merhabalar,

Quadınız hayırlı olsun. Ama daha önce bu konuda belirttiğim üzere Q450 gövde, dayanıksız bir gövdedir. İlk uçuşunuzda, kolların motor monte yeri dibinden kırılacağına nerede ise tamamen eminim. Çim futbol sahasında, sadece sert iniş yaptım diye kol kıran başka bir marka şimdiye kadar görmedim, göreceğimi de zannetmiyorum. Umarım malzeme kalitesini geliştirmişlerdir ve ben yanılıyorumdur ama resimlerden gördüğüm kadarı ile kollardaki motor monte bölgelerinin tasarımı hala yanlış.

Kontrol kartının stick ayarlarını sıfırlamaktan kastettiğiniz hususu ise bir video ile gösterbilirseniz daha fazla yardımcı olabilirim. Ama yanlış hatırlamıyorsam, "Receiver test" ekranında, değerleri yaklaşık "0" görene kadar kumandanızın subtrimleri ile ayar yapmanız gerekiyor. Bir de "Accelerometer Trim" olayı var ama o uçuş sonrası bir işlem yani büyük ihtimalle ondan bahsetmiyorsunuzdur.

Başlangıç

Zafer SAHIN' Alıntı:
Serdar bey merhabalar,

Quadınız hayırlı olsun. Ama daha önce bu konuda belirttiğim üzere Q450 gövde, dayanıksız bir gövdedir. İlk uçuşunuzda, kolların motor monte yeri dibinden kırılacağına nerede ise tamamen eminim. Çim futbol sahasında, sadece sert iniş yaptım diye kol kıran başka bir marka şimdiye kadar görmedim, göreceğimi de zannetmiyorum. Umarım malzeme kalitesini geliştirmişlerdir ve ben yanılıyorumdur ama resimlerden gördüğüm kadarı ile kollardaki motor monte bölgelerinin tasarımı hala yanlış.

Kontrol kartının stick ayarlarını sıfırlamaktan kastettiğiniz hususu ise bir video ile gösterbilirseniz daha fazla yardımcı olabilirim. Ama yanlış hatırlamıyorsam, "Receiver test" ekranında, değerleri yaklaşık "0" görene kadar kumandanızın subtrimleri ile ayar yapmanız gerekiyor. Bir de "Accelerometer Trim" olayı var ama o uçuş sonrası bir işlem yani büyük ihtimalle ondan bahsetmiyorsunuzdur.
İnşallah dediğiniz gibi olmaz.
Tamda sizin dediğiniz gibi receiver testten bahsediyorum. Bi türlü 0 ları göremiyorum. subtrim olayına bi daha bakıyım olmaz ise video olarak göstericem. İlginize teşekkür ederim.

Başlangıç

serdar bey ,güzel bir çalışma ortaya çıkmış

Başlangıç

Ümit Piriştina' Alıntı:
serdar bey ,güzel bir çalışma ortaya çıkmış
Teşekkür ederim. Şimdi kontrol kartinida monte ettim. Ucurmaya calistigimda quad asagiya doğru yöneliyor. Havalanmiyor. Anlam veremedim. Arastirmalara devam ediyorum.

Başlangıç

motor sıralaması ve pervane dönüş yönleri doğrumu

Başlangıç

Ümit Piriştina' Alıntı:
motor sıralaması ve pervane dönüş yönleri doğrumu
Hepsini test ettim . fakat throttle yarıya geldiğinde takla atıyo havlanmıyor. Receiver testte Aileron harici diğerlerini 0 yapıyorum ama aileron bir türlü sıfır olmuyor . Subtrim ayarını sonuna dayadığım halde -30 dan aşağı düşmüyor.

Başlangıç

Kanal sıralamanız doğru değil. Alıcıda olması gereken kanal sıralamasını kontrol edin.

Başlangıç

Sıralamayı Tekrar kontrol ettim. Değişen bi şey olmadı. Resimlerini Atıyorum.

Kumandadaki Subtrim ayarı

Başlangıç

Kumandanız hangi modda ayarlı, PLANE mi heli mi ?