Bavarian Demon 3SX - Helicommand HC3-SX : Ürün Inceleme

Aslen gümrük sınırı 75 euro , 95 dolara tekabül ediyor , bunun üzerindeki yazan rakamlar direkt gümrüğe girer. Cihazlar küçük olduğu için 30-40 civarı rakamlarla direkt eve gelir.

mehmet abi öncelik le ellerina sağlık çok güzel bir konu olmuş hemen hemen yabancı forum lardaki bir çok konu türkçe kaynak olarak bura da mevcut :RCKolik:

kısmetse üniteye ısınabilirsem bende kullanıcam ama bu ünite ilk ismail abi almıştı o günden beri çok sevemedim çünkü ünite kurtarma konusunda çoook yardırmış :halay: güzel düşünmüş ama acaba neden üniteye bağlanan servo özellikleri konusun da bu kadar çok kısmış anlamış değilim

içinden çıkamadığım şöyle bir konu var

ismail abiden almış olduğum Goblin 570 ile bende goblin team cı oldum :laugh: :laugh:

hatta elimiz de bolca ünite var ama en az üzerinde durduğumuz ünite bu bende bi kurcalayalım da 570 e kuralım dedik

senin de konunun yardımı ile 15 dk gibi kısa sürede kurulumu bitirdim bir sıkıntı yok kurtarma modunu kullanmıcam için hiç kurmadım o kısmı dolayısı ile mix falan hiç uğraşmadım

Asıl sıkıntımız şu ki

bu ünite ile mks X8 hbl 850 servo takıldı şuanda rjx hv0521 yanlış hatırlamıyorsam bu servoları taktım fakat

servolar devamlı titreşim içerisin de yani devamlı çalışma modu hem sesi hemde ortalama 0,5 mm yada 0,2 mm lik bir oynama yapıyor stic konumu farketmeksizin

manuelin de ise servoların hz değerleri ile oynayamıyoruz cyclik servolarını da 110 hz gibi standart bir değerde kullanmamızı istiyor ama 333 hz değerin de cyclik ve kurukta ya 580 yada 530 hz galiba bu değerlerde olması gereken servo 220hz gibi standart değer oluyor bunu değiştirme imkanı yokmu

ben bulamadım vede bu kadar pahalı bir ünitede neden böyle bir sıkıntı var anlayamadım

Model üzerinde telemetry sistemi var mı? Eğer varsa onun anteni servoları titretip duruyordu sürekli , başımıza gelmişti. Aklımdayken söylemek istedim :)

Doğukan Ocak' Alıntı:
Model üzerinde telemetry sistemi var mı? Eğer varsa onun anteni servoları titretip duruyordu sürekli , başımıza gelmişti. Aklımdayken söylemek istedim :)
Doğukan sendeki sorunun kaynağı bunu çıkmıştı yani ??

Valla Mustafa bir tek RC Tab'de şu 2 temel ayarı seçebiliyoruz o kadar :-\ Başka bir yerde bir seçenek yok ne yazık ki.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ünite ayarlarında deadzone gibi bir ayar var mı? O ayar çok düşükse, yada 0 ise yapabilir.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Doğukan sendeki sorunun kaynağı bunu çıkmıştı yani ??

Bende değil de eski servolarımı sattığım bir abim de olmuştu. Servolar bozuk zannettik ancak sonradan telemetry sisteminin anteninin yaptığını fark ettik. Problemde ortadan kalkmıştı.. :)

Doğukan Ocak' Alıntı:

doğukan model de daha hiç birşey bağlı değil alıcı ve ünite :)

Emre Kaman' Alıntı:
Ünite ayarlarında deadzone gibi bir ayar var mı? O ayar çok düşükse, yada 0 ise yapabilir.
Üsteki resimde var Emrem. Buradaki ismi "Deadband" ve default olarak sıfır geliyor. Ben şu ana kadar Spektrum kumanda + Bu unite + Torq HV ve Savox ile kullanırken sıfırda bıraktım sıkıntı yaşamadım.

Mustafa sendeki kumandanın markası neydi ?

Emre Kaman' Alıntı:

emre baktım onuda akşam farklı değerler deneyerek kaydettim ama değişen bir şey olmadı malesef açıklama da orta konumun da ki titreşim leri vs düzeltti gi yazıyordu ama nedense faydası olmadı

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Üsteki resimde var Emrem. Buradaki ismi "Deadband" ve default olarak sıfır geliyor. Ben şu ana kadar Spektrum kumanda + Bu unite + Torq HV ve Savox ile kullanırken sıfırda bıraktım sıkıntı yaşamadım.

Mustafa sendeki kumandanın markası neydi ?

abicim normal de sıkıntı yok hatta bu şekilde mks ler ile sizin orada maiden yapmıştık uçtu ama hem sesi olsun hemde bu olay olsun ister istemez rahatsız ediyor

kumanda hitec 9 abi dead bandın değerleri ile oynadım ama gitmedi malesef

Bec var mı? becten de yapabilir. Benim ayar için kullandığım dandik bi bec vardı, eskiden sağlamdı, bir süre sonra taktığımda servolar deli gibi titremeye başladı.

ünite de servonun hz değerine müdahale edilememesi tuaf şaşırdım valla abi mehmet abi senin bunlar la aran biraz iyi :laugh: :laugh:

bi mail atsan ilk ağızdan bi öğrensek olurmu :laugh: :laugh:

Emre Kaman' Alıntı:
Bec var mı? becten de yapabilir. Benim ayar için kullandığım dandik bi bec vardı, eskiden sağlamdı, bir süre sonra taktığımda servolar deli gibi titremeye başladı.

var abicim esc nin bec çıkışı olmadığı için castle 20 amperlik bec var onda bi sıkıntı yok çünkü elimizde üniteleri deneme yapıyorum ikon ve beastx de bu tarz da bir şey yaşatmadı

Kendi manuelinde yazıyor değerler

TECHNICAL SPECIFICATIONS:
Dimensions: 36 x 34 x 14mm
Supply voltage: 4…10V (2S-LiPo-compatible, min. 5.5V using Spektrum/JR satellites)
Max. roll & pitch rotational speed: 500°/s
Max. tail rotational speed: 650°/s (typical)
Tail servo output: optionally digital (220Hz) / analog (55Hz) / 760μs
Head servo output: optionally digital servo (110Hz) / analog servo (55Hz)
Maximum servo currents: Total 10A continuous load, 12A temporary load
Weight: Approx. 18g (without cable loom)
Length of connecting cables to receiver: 90mm (longer cables optionally available, see “accessories”)

Mustafa TEMURALAY' Alıntı:
ünite de servonun hz değerine müdahale edilememesi tuaf şaşırdım valla abi mehmet abi senin bunlar la aran biraz iyi :laugh: :laugh:

bi mail atsan ilk ağızdan bi öğrensek olurmu :laugh: :laugh:

Hz olması pek olası gelmiyor bana, zira ben de rjx kullanıyorum, Skookum'da da cyclic servolarının hz değerleri sabit. Eski versiyonlarda ayarlanabiliyordu, yeni versiyon firmware'lerde ayarlanmıyor, hatta görülmüyor bile kaç olduğu. Alvin'e sormuştum, 80hz demişti. Kuyruk için ayarlanıyor, cyclic için çözdüğünden daha çok soruna neden olduğu için kaldırıldı demişti.