Blade 130x throttle brake sorunu.. failsafe sorunu olabilir mi?

oKn

Yeni Uye
Arkadaşlar Merhaba,

2 yıl kadar ayrı kaldıktan sonra emektar 130x imi uçurayım dedim bataryaların bir kısmı şişmişti attık onları bir tane stok bataryası nispeten iyi görünüyordu şarj ettim vs. ancak gaz çubuğu 50 ye geldiğinde yada gelmeden arttırmaya devam ettiğimde gazı bir anda kesiyor bağlantı kopuyor ve sonra kendi kendine tekrar geliyor yine aynı şeyi yapıyor. neden olabilir daha önce karşılaşan oldu mu?

Teşekkürler.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Herşeyin tek bir kartta birleştiği (Alıcı, ESC, Gyro..) micro modelde bu tür arızalar için bir şey söylemek ve test etmek pek mümkün olmuyor ne yazık ki :-\

Ana kartın enerjisi hiç kesilmediğine göre senin yorumun bence de gayet mantıklı yani iletişim bazlı Failsafe durumu... Peki çözüm dersen :rolleyes: Tek aklıma gelen anten bağlantısını kontrol etmen, ki eminim sen zaten çoktan baktın...

teşekkürler yanıtınız için.

bataryalarım 2 yıldır kullanılmıyordu, turnigy bataryalar patlama noktasına kadar şişmiş durumdaydı attım hemen, orjinal bataryasında şişme yoktu ancak tek elimde kalan batarya o olduğu için onunla test edebiliyorum sadece. hücre değerlerine de bakmadım hiç. batarya ölü ise de bu soruu yapar mı mikro heliler?

Okan OKAY' Alıntı:
teşekkürler yanıtınız için.

bataryalarım 2 yıldır kullanılmıyordu, turnigy bataryalar patlama noktasına kadar şişmiş durumdaydı attım hemen, orjinal bataryasında şişme yoktu ancak tek elimde kalan batarya o olduğu için onunla test edebiliyorum sadece. hücre değerlerine de bakmadım hiç. batarya ölü ise de bu soruu yapar mı mikro heliler?
Blade tüm micro helilerinde "Low Voltage Cut-Off" var. Yani piller ömürlerinden dolayı anlık çekişlerde çöküyor ise, düşük voltaj koruması devreye giriyor olabilir. Ama emin olamadım şey ise bu kadar hızlı devreye girip çıkabilmesi :rolleyes:

Zaten batarya ihtiyacın olacağına göre, yeni bir batarya ile test etmen mantıklı olacaktır bence. Uzun süredir kullanılmayan pillere fazla güvenmemek lazım.

Mustafa selam, seni burada görebilmek sevindirici.

İzmire gelip gidiyor musun?

Sağ olasın Okan kardeşim aynı şekilde seni görmekte güzel, artık İzmir de olamasamda :) Rckolik tüm modelcileri birleştirir :saygilar:

İzmir e tatilden tatile yazları gidip geliyorum.