Blade 180 CFX Tavsiye Edilen Upgrade ve Öneriler

oguzhannn' Alıntı:
Mehmet abi hayırlı olsun :) Benim amacımda hem değişiklik olması hemde tork tube sesinin azalacağını düşünmem. Boomla ilgili olarak carbon boom kullanmıştım. Metal booma göre çok güzel ve dayanıklı. Eğilme falan yapmıyor. Kırıldımı direk kırılıyor.:) Aslında 2-3 gündür ucuz yollu carbon boom aradım .Ancak maalesef bulamadım. Stok booma en yakım hobbykingde şu boomu buldum. Kesip kesip kullanacaktım. Ama bununda ölçüleri kurtarmadı.

https://hobbyking.com/en_us/8-x-6-x-750mm-carbon-fibre-tube-3k-plain-weave-matt-finish.html
Teşekkür ederim Oğuzhan, sağolasın :)

Nedense boom carbon olması bana biraz gereksiz geliyor. Gerçi hayatımda hiç gerçek karbon kuyruk kullanmadım henüz ama :laugh: Pro Belt sistemi ile ilk olacak, bakalım nasıl olacak :D

HK boru iyiymiş aslında ama işte çaplar tutmuyor ne yazık ki :embarras:

Mehmet Abi stok boom hafif eğilince tork tubun içinden geçmesi zorlaşıyor. Uppgrade tork tubda da 4 adet rulman olduğundan bayramda bu konuda çok sıkıntı yaşadım. Bundan dolayı carbon boom iyidir :)

oguzhannn' Alıntı:
Mehmet Abi stok boom hafif eğilince tork tubun içinden geçmesi zorlaşıyor. Uppgrade tork tubda da 4 adet rulman olduğundan bayramda bu konuda çok sıkıntı yaşadım. Bundan dolayı carbon boom iyidir :)
Hıım :rolleyes: Evet bu hiç başıma gelmedi, haklı olabilirsin %p

Lynxin 22 dolarlık kayış sistemini sipariş verdim. Bakalım ne olacak ? Ayrıca 6x7 karbon boruda buldum. :halay: Onunda siparişini verdim. Kayış sipariş verecek arkadaşlar siparişine 1 adette benim için kayış eklerse memnun olurum. :) Fastladda kayış stoklarda yok. Hatta fastladda 180cfx parçaları uzun zamandır stoklarda yok. Fastlada mesaj çektim. Uzun zamandır horizonhobbyden beklediklerini söylediler. ( Unfortunately we are still awaiting on Horizon Hobby but we are hoping to get these soon. ) İnşallah kayış sistemi güzel çalışır. :)

Karbon Fiber Boru 3K Dış/İç Çap:7mm/6mm

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Karbon boru arayanlar icin super bir cozum :thumbup:

Spektrum konusuna gelirsek. Firmada bu aralar tuhaf seyler oluyor ne yazik ki. Aylar gecti hala cift yonlu telemetri ozelligi olan alicilari bir turlu cikarmadilar. Onu gectim dedigin gibi 3 aydir Fastlad stoklarina satellite bile gonderemiyorlar. Boyle bir firma icin uzulunulecek bir durum ne yazik ki :(

Gerçekten üzücü bir durum. Spektrum ürünlerden çok memnunuz. Umarım bir sıkıntı yoktur.

Güncel bir listede ben yapayım:

1. Midland heli:
Microbrain 2

2. Lynx sitesi:
Products
1 x SP-OXY3-201 - OXY3 Tail Boom Sticker Yellow, 2Pcs $2.50
1 x LX5501 - Omicron Gyro Pad Vibe Killer $6.60
1 x LX1570 - 180CFX - Vibe Killer Clutch Torque Shaft - Std Length $18.25
1 x LX1097 - Sub Micro Servo Gear Saver Arm - Set 3pc $5.50

3. Hobbyking:

Turnigy Nano-Tech 450mAh 3S 65C Lipo (E-Flite Compatible Blade 180CFX EFLB4503SJ30) €6.49
FM800 Super Mini FASST Compatible 8ch Receiver With SBUS/CPPM 458000005-0 €17.51
D05010MG Replacement Servo Gear Set €2.39
Micro JST 1.50mm Pitch Adapter Set (3pcs) €2.11
Male JST Battery Pigtail 12cm Length (10pcs/Bag) €1.79

4. Rakonheli:
Rakonheli CNC Delrin Servo Case Support Set - Blade 180 CFX $3.99

• Beğen
Tepkiler: adnan_kaptan

Süper bir liste hazırlamışsın Ilker Hocam :thumbup:

Özellikle microBrain ile beraber "Omicron Gyro Pad Vibe Killer" alman çok yerinde olmuş :thumbup:

Lynx Pro belt ve Goblin canopy PIREBALL :laugh: ;D da yarın test için hazır :thumbup:

Benim de bugün 180 ile uğraşmaya biraz vaktim oldu. Lynx jel ve mikro brain yüksekliği, orijinal all-in-one üniye göre oldukça fazla. Buna bir çözüm ararken alt parçayı ters çevirebileceğimi fark ettim :)

Resimlerden de anlaşılacağı üzere lynx jel oldukça kalın. Bir de üzerine mikro brain (ikon) kalınlığı eklenince 180 gibi küçük bir heli için biraz sıkışık bir ortam oluşuyordu frame içerisinde;

Lynx jeli biraz şekillendirerek parçadaki boşluğa uydurdum ve 2-3mm kadar kazanmış oldum. Çok bişey değilmiş gibi görünebilir, ancak frame'in yanından içeri giren kablolar için, örneğin esc kablosu, bu boşluk oldukça önemli. Eski halinde ünite ile frame arasına sıkışan kablolar hem üniteye titreşim iletiyor, hem de karbon tarafından kesilme riskine maruz kalıyorlardı. Tavsiye ederim :)

• Beğen
Tepkiler: adnan_kaptan

Oldukça güzel bir fikir :thumbup:

Aslında bir ara V 3.0.10 yükledikten sonra normal pad ile de denemek lazım. Malum kritik vibrasyon eşiği 2 katına çıktı. ;)

Oyleymis... bugun son versiyona da guncelledim uniteyi hazir elim degmisken. Daha ince bi bantla yapmayi da dusundum, ama sonuc olumsuz olursa, sonradan yeniden ugrasmak istemedim acikcasi :)

Bant ile falan ugrasmaya enerjim yok da, senin listede olan alicidan siparis ettim bekliyorum abi. O aliciyi kablosuz sim duzenegimde kullanmistim, cok memnunum. Anten kablolari kisa ve full range bir alici, boyutu da cok kucuk. Benim kumanda ile de sorunsuz calistigi da kesin. Sardirdim bi tane, gelsin bakalim :)

Evet Futabanın güzel yanı 20 dolara 4 gram full range alıcı tek kablo ile takıp sıfır problem ile kullanıyorsun. Ben kuyruk servosunun yan tarafına yapıştırdım.