Blade 400 3D genel yardım

caan45

Yeni Uye
Öncelikle tekrar merhaba. yaklaşık 7 yıl önce aldığım kenarda kutusunda duran blade 400 3d heli'm var. Kumandasız geldi bana hep kumanda alıcam dedim alamadım bu zaman kadar. quadcopter topladım onun kumandasıyla blade'i artık harekete geçirmem lazım. :halay:

İnternetten baya bi araştırma yaptım ancak kumanda ayarları ile ilgili pek bi bilgi bulamadım. Throttle curve pitch curve swash mix ayarlarının nasıl yapılması lazım. her heli için aynımıdır farklılık var mı ? pervane ayarlarını webte gördüklerim kadarı ile yapmaya kalktım ama bu ayarlar değişince sankı onlarda değişicek gibi kaman çorman bi hal aldı. :eek:

Şimdiden teşekkürler.

Kumanda fly sky Fs-i6x modeli.

Can elindeki model FB yanı Çubuklu model. Bu nedenle tüm ayarları Kuman'da üzerinden yapman gerekiyor.

Aşağıdaki konular sana birebir yardımcı olacak konulardır. Kuman'da farklı ama mantık ayni. Oturup tek tek tüm konuları incelersen aradığın cevapları bulabilirsin.

Hızlı anlatımlı konu:
https://www.rckolik.com/yeni-baslayanlar-rc-heli-hizli-ayarlari-setup-nasil-yapilir-hk-450-futaba-t1703.0.html

Detaylı ayar konusu:
https://www.rckolik.com/rc-model-helikopter-6-kanal-ccpm-kumanda-ve-elektronik-ayar-setup-konu-indeksi-t1502.0.html

Sent from my iPhone using Tapatalk

can yılmaz' Alıntı:
Öncelikle tekrar merhaba. yaklaşık 7 yıl önce aldığım kenarda kutusunda duran blade 400 3d heli'm var. Kumandasız geldi bana hep kumanda alıcam dedim alamadım bu zaman kadar. quadcopter topladım onun kumandasıyla blade'i artık harekete geçirmem lazım. :halay:

İnternetten baya bi araştırma yaptım ancak kumanda ayarları ile ilgili pek bi bilgi bulamadım. Throttle curve pitch curve swash mix ayarlarının nasıl yapılması lazım. her heli için aynımıdır farklılık var mı ? pervane ayarlarını webte gördüklerim kadarı ile yapmaya kalktım ama bu ayarlar değişince sankı onlarda değişicek gibi kaman çorman bi hal aldı. :eek:

Şimdiden teşekkürler.

Kumanda fly sky Fs-i6x modeli.

** Forumu araştırmanı da tavsiye ederim, zira yukarıda bahsettiğin her şey forumda alası ile mevcut. :eek:f:
** Helikopterlerin pervanelerine " PAL" yada " BIÇAK " diyoruz. ;)

** Genel ayarlar yaklaşık aynı olmakla birlikte her model için farklı ayarlar gerekecektir. :)

** Bahsettiğin model " FLYBAR" lı olduğu için, yaygın kullanılan FBL ÜNİTE si kullanmıyor, buda demek ki kuyruk için ayrıca KUYRUK GYRO su var.

** Gyro ayarları nasıl yapılır, genel bilgisini edin öncelikle, sonra kullanacağın Gyro nun kullanma klavuzundan menülerini çözersin. :eek:kuyun:

** Swash Plate ayarı ve Pal Açı ayarları nasıl yapılır genel bilgisi de gerekecek. ( Ayrıca Pitch Gauge de )

** Motor KV si ve ana dişli + pinyon üçlüsünün kullanılacak pilin voltajı ile doğru orantılı kafa devrini hesaplamak ve gaz eğrisini ayarlamak ve gerekiyorsa pinyon değiştirmek konuları da var.

Yani sevgili kardeşim, öncelikle terminolojiyi ve hesaplamaları öğrenmeye başlayın, arkasından da yazdıklarımı araştırırsanız ( ki bunların hepsi RcKolik de mevcut ve Mehmet bey linkleri vermiş) sizin modeli ayaklandırırız.
mutlaka takılacağınız şeyler olacaktır, sorarsınız. :saygilar:

*** BLADE 400 3D MANUAL ***