BLADE mCP X BL BNF Micro Heli Ürün Inceleme

Hayırlı olsun Rasim abi. :)

15 günde bir filoya yeni birşeyler katıyorsun abi , biz takip etmekte zorlanıyoruz vallahi :laugh:

Ynt: BLADE mCP X BL BNF Micro Heli Ürün Inceleme

Hayırlı olsun Rasim bey

akan tekin' Alıntı:
Hayırlı olsun Rasim bey

Teşekkür ederim Akın abi ;)

İbrahim HOPA' Alıntı:
Hayırlı olsun Rasim abi. :)
15 günde bir filoya yeni birşeyler katıyorsun abi , biz takip etmekte zorlanıyoruz vallahi :laugh:

Teşekkürler İbrahim, bu aralar biraz öyle oldu :laugh: Ama son şekli budur ve bu şekilde bir süre devam. Ufak tefek upgradeler veya kırım masrafları haricinde bir süre elimdekilerde ustalaşmayı planlıyorum. Böylesi maddi manevi daha iyi olacak :)

Rasim ben mCPX BL hic evde ucurdugumu hatırlamıyorum dogrusu :) Ayarları manual gibi yap ve modlardan sana en uygununu seç. Ayarla ne ise onları aynen kullan ve alışmaya çalış. İnan değiştirip kendin bir seyler yapayım desen sonunda gelecegin en iyi ayarlar yine bunlar. Bu durum bizzat test edilmiştir :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hayırlı olsun Rasim kardeşim....Blade'ciler çoğalıyor........... :D :saygilar:

Rasim Öztürk' Alıntı:
Kulübe ben de katılmış bulunmaktayım ;) Bundan sonra micro dedin mi mcpx bl %p
Hayırlı uğurlu olsun Rasim. :thumbup:

Ben çok keyif alacağını düşünüyorum, BL'den başka kuş tanımam. :lollol: :lol: :lol:

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Hayırlı olsun Rasim kardeşim... Blade'ciler çoğalıyor...

Türker Akgün' Alıntı:
Hayırlı uğurlu olsun Rasim.
Ben çok keyif alacağını düşünüyorum, BL'den başka kuş tanımam.

Teşekkür ederim :) Güzel bi mikro imiş, biraz maliyetli olsa da :laugh:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Rasim ben mCPX BL hic evde ucurdugumu hatırlamıyorum dogrusu :) Ayarları manual gibi yap ve modlardan sana en uygununu seç. Ayarla ne ise onları aynen kullan ve alışmaya çalış. İnan değiştirip kendin bir seyler yapayım desen sonunda gelecegin en iyi ayarlar yine bunlar. Bu durum bizzat test edilmiştir :)

Abi akşam ev içinde iki pil uçtum. Sonra hevesimi araziye saklayayım, hem yedek lipolar da gelmiş olur dedim. Manuale göre değerleri girdim kumandaya ama cyclic ortada çok hissiz geldi. Tamam mikro uçar kaçar diye expoyu bol tutmuşlar ama %40 da çok olmuş sanki. Bana öyle geldi. %25 e çektim ikinci pil öyle uçtum. Daha ufak hareketlere ihtiyaç duydu.

Ev içinde anca hover oluyor. 6 kanal olduğu için yağ gibi kaymalar mevcut ama dengesiz bi durum yok. Zaman zaman 4-5 saniye elimi sticklerden çekebiliyorum.

V977 ye zamanında 3-4 takım yeşil pal almıştım. Blade'de kullanırım diye elimde tuttum fakat paller kenarlardan en az birer cm daha kısa. Kullanılır mı, kullanılırsa performans ne kadar düşer bilmiyorum.

Benim rahmetliye kasım ayında indirimde board ve kuyruk motoru bulursam alayım diyorum :) iki mikro sahada fena olmaz

Rasim Öztürk' Alıntı:
....Abi akşam ev içinde iki pil uçtum. Sonra hevesimi araziye saklayayım, hem yedek lipolar da gelmiş olur dedim. Manuale göre değerleri girdim kumandaya ama cyclic ortada çok hissiz geldi. Tamam mikro uçar kaçar diye expoyu bol tutmuşlar ama %40 da çok olmuş sanki. Bana öyle geldi. %25 e çektim ikinci pil öyle uçtum. Daha ufak hareketlere ihtiyaç duydu.
Türker de ben de %40 expo kullanıyoruz. Evet başlarda merkezde biraz sağır gibi geliyor ama uçtukça insan alışıyor. Ihtiyaç halinde zaten otomatik olarak daha fazla hareket veriyorsun. Biz bir iki ayarı değiştirelim dedik ama sonunda döndüğümüz nokta, manualdeki değerler oldu :laugh:

Ama bu demek değildir ki, sende de böyle olacak. Bir bak, incele. Bakalım sana hangisi daha iyi gelecek. Sadece tavsiyem, manual değerleri değiştirmek için acele etme. En az 20-30 uçuş yap. Ondan sonra baktın hala rahat değilsin, o zaman ayarları kişiselleştirme yoluna git derim ;)

Rasim Öztürk' Alıntı:
V977 ye zamanında 3-4 takım yeşil pal almıştım. Blade'de kullanırım diye elimde tuttum fakat paller kenarlardan en az birer cm daha kısa. Kullanılır mı, kullanılırsa performans ne kadar düşer bilmiyorum.
1'er cm'den toplam 2 cm yapar ki, zaten pallerin boyları belli. Bana kalırsa orjinal palleri kullan ve bu sıra Blade kendi renkli pallerini sipariş et. Kesinlikle Lynx renkli ana pallerini alma. Çünkü aşırı esneme yapıyor :) Biz aldık ve sonra da çöpe attık ne yazık ki :-\

arkadaşlar bende sipariş verecegım bu ufaklıktan , yanında yedek parca olmazsa olmaz dıyecegınız seyler nedlerdir baya bır okudum , turker arkadaşımız lynx maın palleri begenmemıs anladıgım kadarı ıle orjınal pali begendı , kadir şu cooper 1 numara 2numara dıye paylaştığın kurukafalı bittim ona, lınkını verebilirmisin :evil:

birde 47 lik arka kuyruk pervane motoru zorluyormus dogrumudur ? yedek olarak 42 tavsıye ediliyor bu konudak, goruslerınız nelerdir

engin guzelsoy' Alıntı:
arkadaşlar bende sipariş verecegım bu ufaklıktan , yanında yedek parca olmazsa olmaz dıyecegınız seyler nedlerdir baya bır okudum , turker arkadaşımız lynx maın palleri begenmemıs anladıgım kadarı ıle orjınal pali begendı , kadir şu cooper 1 numara 2numara dıye paylaştığın kurukafalı bittim ona, lınkını verebilirmisin :evil:
Yedek parca konusunda su konu sana yardimci olacaktir Engin ;)

Merhaba

Blade mcpx v1 ile v2 arasındaki fark sadece motorum fırcasız olması mıdır ?. yada V1(kırmızı canopy) model gerekli parçaları aldıktan sonra v2(mavi canopy) dönüştürülebiliyor mu ?.Yapıla biliyorsa hangi parçalarak ?.Yardımcı olursanız çok sevinirim.Sizden gelicek bilgilere göre spariş vermek istiyorum

tufanacay' Alıntı:
Merhaba

Blade mcpx v1 ile v2 arasındaki fark sadece motorum fırcasız olması mıdır ?. yada V1(kırmızı canopy) model gerekli parçaları aldıktan sonra v2(mavi canopy) dönüştürülebiliyor mu ?.Yapıla biliyorsa hangi parçalarak ?.Yardımcı olursanız çok sevinirim.Sizden gelicek bilgilere göre spariş vermek istiyorum
Tufan konular biraz karışmış galiba.

Blade 100 sınıfı 2 modeli var. Biri fırçalı olan "mCPx" , diğeri de fırçasız olan "mCPX BL".

mCPX fırçalı versiyonu V922 benzer performansda ve 2 versiyonu var. V1 ve V2 şekilde. Buarada temel fark ana kart yapılan uçuş performans düzeltilmesi diye biliyorum. Dolayısıyla V1 alıp V2 yapmak için yeni ana kart almak lazım ki bu da hiç mantıklı değil.

ikisi de fırçalı...

Version 2 Changes:
- Digital 3-Axis AS3X Sensor
- Large Diameter Tail Rotor
- Swashplate Ball Link Dampers
- 1S 200mAh 30C Battery

detaylı bilgi için şuraları ziyaret edin;