BLADE mCP X BL BNF Micro Heli Ürün Inceleme

Merhaba

:) evet karıştırmısım. ben mcpx v2 aldım.ama keşke mcpx bl mi alsaydım :(.hatamı yaptım

tufanacay' Alıntı:
Merhaba

:) evet karıştırmısım. ben mcpx v2 aldım.ama keşke mcpx bl mi alsaydım :(.hatamı yaptım
Ilk 6 kanal heliniz ise pekte hata Sayilmaz. Sadece daha ekonomik olmasi acisindan ayni ozellikte ve performans da V922 ya da daha iyi performansta V977 olabilirdi. Yedek parcalarinin Biraz daha pahali olmasi harici baslangic modeli olarak guzel bir helidir. Hayirli olsun :)

Yaklaşık 1 -2 hafta önce Emre Biçen'den aldığım ve sorunsuzca uçtuğum Mcpx bugün havada kuyruk bırakınca holdu çektin ve toprak zemine düstü, sert düstü ıdle acık takladaydım. İlk defa düsmediği için sorun yoktur diye gittiğim modelin yanına gördüklerim beni şok etti ,elevator servosu kilitlenmis,hemen pili çıkarıp tekrar modeli topladım pili taktım ,anakarttan duman yükseldi :( Şimdi acaba servo alsam denesem mi diye düşünüyorum ,anakartı yaktım muhtemelen diye :(

Mehmet ÖZER' Alıntı:
Yaklaşık 1 -2 hafta önce Emre Biçen'den aldığım ve sorunsuzca uçtuğum Mcpx bugün havada kuyruk bırakınca holdu çektin ve toprak zemine düstü, sert düstü ıdle acık takladaydım. İlk defa düsmediği için sorun yoktur diye gittiğim modelin yanına gördüklerim beni şok etti ,elevator servosu kilitlenmis,hemen pili çıkarıp tekrar modeli topladım pili taktım ,anakarttan duman yükseldi :( Şimdi acaba servo alsam denesem mi diye düşünüyorum ,anakartı yaktım muhtemelen diye :(
Ana kartan duman çıktı ise ne yazık ki yanmış olma ihtimali yüksek... Ben kaç defa düştüğümü unuttum bile.... Büyük şanssızlık olmuş Mehmet :-\

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ana kartan duman çıktı ise ne yazık ki yanmış olma ihtimali yüksek... Ben kaç defa düştüğümü unuttum bile.... Büyük şanssızlık olmuş Mehmet :-\

Maalesef şanssızlık yaşadım Mehmet abi, dediğiniz gibi düşüp duruyodu zate..Servo kilitlenmişti bende biraz komut verdim ve duman çıktı.Motoru anakarta bağlayan noktadan..
Şu ürünü alsam da içinde FBL ünite olmadığı için kullanamam değil mi ?

Öyleyse 3 servo 1 anakart almadıktan sonra bana rahat yok 120 dolara.. Eh 80 dolara da sıfır HCP100S almak varken anakart almak mantıksız olacak, ben bi bakayım HCP100s anakartını kullanabilir miyim acaba diye :)

Bugünkü tekrardan kırım durumuna baktım :

Anakart , 3 servoyu ve ana motoru döndürüyor şu an modelde kuyruk motoru haricinde hiçbir sıkıntı yok,servoları biraz temizledim düzeldi.
Bu durumda anakarttan çıkan duman kuyruk motorunu çalıştıran mosfetten olabilir mi ? Sıfır kuyruk motoru alıp deneyeceğim ama sorun mosfet ile çözülebilir mi ki ? Kuyruk motorunu sıfır alıp çalışmazsa diye düsündüm.. Hiç te anlamam mosfet işlerinden :)

Olabilir Mehmet , komple anakart almaktansa , uygun mosfeti oldukça ustaca bir şekilde değiştirmeye çalışmak mantıklı , eğer yanan o parçaysa tabi...Değiştirmeyi başaran arkadaşlar var , onlardan gören olursa sana bir fikir mutlaka vereceklerdir...

Son kırımdan sonra, main shaft biraz aşağı doğru kaymış. Farketmeden uçmaya çalıştım ama heli havalanmayınca farkettim. Elimle yukarı doğru zorda olsa ittim ve sona kadar dayandı. Acaba onu tutan bir vida falan mı vardı altta da kırımda düştü diye şüphelenmeye başladım.
Uçuş anlamında bir sorun yok gayet iyi ama emin olmak istiyorum.

Herhangi bir video yok Murat. Amac zaten kirimda zorlanma olursa yerinden ciksin ki disliye bir sey olmasin :) yani sabitlemeye calisma hic ;)

Anakartım yandı benimde :( Bu konuya çözüm bulan oldu mu? 80$ kaçtı yoksa. Gerçi tamir edemem çünkü attım kartı. Belki muadil ucuz yollu bişey vardır.

Ana kartı aldım ama servoları hangi plug a takacağımı bilemedim. Manuele de koymamış insafsızlar.

Elinde mcpx bl olan biri varsa yardımcı olabilirmi? Ana motor ve kuyruk motorunun yeri belli bitek. Servolara emin değilim.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Murat YILDIZ' Alıntı:
Ana kartı aldım ama servoları hangi plug a takacağımı bilemedim. Manuele de koymamış insafsızlar.

Elinde mcpx bl olan biri varsa yardımcı olabilirmi? Ana motor ve kuyruk motorunun yeri belli bitek. Servolara emin değilim.

Murat bu ufaklıktan bende de birtane var. :) Şimdi sana şu servoyu şu kanala tak deme şansım yok, modeli bulup elime almam gerekir. :rolleyes:

Fakat birkaç denemeyle kolayca bulabilirsin. HOLD'u çekip kollektif verdiğinde (gaz kanalı ) 3 servo da aşağı yukarı aynı yönde hareket edecek şekilde takman yeterli olacaktır. ;)