BLADE mCP X BL için Önerilen Upgrade ve Yedek Parça Listesi

Yukarida bahsettigim sogutucu bu. Ama bunu monte etmek icin ozel bir sivi gerekiyor ki, paketten bu cikmiyor. Bu bizde olmayinca takmadan kaldi oyle :D

Takilirsa zarari olmayan ve bir ihtimal az da olsa yarari olabilecek bir modifikasyon yani denenebilir ;)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

harikasın dostum gene süper cevaplar ne diyecegimi bilemiyorum bir sorum daha olcak, resmen goblin giydirilmiş elbise gibi bir model gordum ve şu an aşk neymiş anladım ;D , şaka bir yana bu şekile nasıl donusturecegım ve donusturursem performans kaybı yasarmıyım aleti aldıgımda , fazla soru soruyorum farkındayım araştırdım goblın gıydırılme yapan olmamış sanırım ...

Bunlar mcpx için kartondan kesilmiş kanopi planları. Bende çeşitli planlar var da hiç çıktı alıp kesmedim. Güzel bir çalışma olsa da emanet duruyor kendi kanopisi gibi güzel görünmüyor gözüme.

Bu planlar için helifreak te bir başlık var, orayı inceleyebilirsin.

rasim peki şu linkteki için ne düşünüyorsun ? performansımı etkilermi ? bunların gramıde ağır mı yoksa plastik mi orjinalindeki gibi

Kompozit malzeme diyor, ince katmanlı frp malzeme olabilir, plastik kanopiden daha ağırdır çok büyük ihtimalle. Mikro modelle ufak tefek çok kazalar oluyor (doğasında var, daha hareketli, bir de yeni hareketler için kobay olarak kullanıldığından). Frp fuselage daha kırılgan olur.

Bence görselliği arttırmak adına fosforlu kuyruk pali, kuyruğu renkli filmle kaplama, fosforlu ana paller mantıklı. Bunun dışındakiler lüks, çoğu zaman performansı olumsuz yönde etkileyici, zevk işi uygulamalar. Bu fuselage da vitrinde çok güzel durur, havada bilemem :)

buda olabilir, alumınyum dıyor bu malzeme nasıl ? bunu alacagım eger ıstedıgım yesıl rengı bulamazsam. gonlumde asıl yatan model su ,

buda lion ama sitesinde bulamadım eskı versıyonmu acba helifreakte bir arkadaş bu şekil yapmış tam ıstedıgm renkler kudurdum remen ama bulamıyorum en kotu kırmızıyı alacagım sanırım , ucusumu olumsuz yonde etkılermı onu bılmıyorum yotube vıdeolara bakıyorum catır catır oynatıyorlar bu sekıllerde ...

Engin,

Sen bu modeli antreman olarak kullanacaksın değil mi ?? Bu yüzden bence önce hiç böyle şeyler olma. Güzelce uçmayı öğrenmeye çalış. Belli bir seviyeye gelince bu mikroda hala sağlam kalmış olursa :laugh: ondan sonra bu şekilde güzel canopyler alarak upgrade yaparsın ;)

Yani ben olsam en azından bu şekilde yapardım :)

haklısın dostum , teşekkürler %p

Eveeet bin yıllık başlığı diriltelim :D

Bu heli için kuyruk titreşiminden kimse bahsetmemiş. Birtek bende mi oluyor acaba? Kuyruk borusu çok çabuk dönüyor sağa sola. Yapıştırmakta olmaz. Kağıt sıkıştırıp uçmaya devam mı edicez. Ya da başka bir sorun mu var bilemedim.

Frame yalan oluyor kırım durumunda ama japon da bir tercih :)

Murat YILDIZ' Alıntı:
Bu heli için kuyruk titreşiminden kimse bahsetmemiş. Birtek bende mi oluyor acaba? Kuyruk borusu çok çabuk dönüyor sağa sola. Yapıştırmakta olmaz. Kağıt sıkıştırıp uçmaya devam mı edicez. Ya da başka bir sorun mu var bilemedim.
Kuyruk titreme derken ? Biraz daha acabilir misin ?

Ozellikle kuyruk ustu dususler sonrasi Frame kuyrugun girdigi yer hasar gorebiliyor. 1 tur seffaf izalo band ile bu sorun kolaylikla cozuluyor ki bence yapistirmaktan cok daha mantikli ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Kuyruk titreme derken ? Biraz daha acabilir misin ?

Ozellikle kuyruk ustu dususler sonrasi Frame kuyrugun girdigi yer hasar gorebiliyor. 1 tur seffaf izalo band ile bu sorun kolaylikla cozuluyor ki bence yapistirmaktan cok daha mantikli ;)

Yapıştırmaktan ya da kağıt sıkıştırmaktansa bu daha kalıcı duruyor. Hemmen deneyip teşekkürümü vericem :D Sorun çözülmezse kuyruk titremesini video ile göstermem daha iyi sanırım.

Kuyruk borusu artık kullanılmayacak hale geldi. Yenisini alacağım ama sadece boş boru alsam içinden kabloyu geçirmek kolaymı yoksa ucunu çıkarıp lehim falan mı yapmam gerekiyor?

Bana sadece bu yeterli,

Murat YILDIZ' Alıntı:
Kuyruk borusu artık kullanılmayacak hale geldi. Yenisini alacağım ama sadece boş boru alsam içinden kabloyu geçirmek kolaymı yoksa ucunu çıkarıp lehim falan mı yapmam gerekiyor?

Bana sadece bu yeterli,

Bu borunun içi dolu, bu yüzden SOLID diye geçiyor. Kablosu dışardan geçirip boruya makaron ile sabitliyorsun. Eski boruyu kesip, içinden hasarsız çıkacak kabloyu bu boru ile kullanabilirsin ;)

Murat bu baktığın strecth kuyruk yani standartından daha uzun. Ayrıca solid içi tamamen dolu demek. Yani kabloyu üzerine sararak kuyruğa götürmen gerekiyor borunun içerisinden gitmiyor.

Mevcut kablonun boyu yeter mi bilemiyorum ama ben olsam lehim işi falan çıkmayacak şekilde çözüm arardım o küçücük kablolarla soketlerle lehim olayı biraz maharet ister. :rolleyes: