Bu Kumandalar Hakkinda Bilgisi Olan Var mı?

ygtslh

Yeni Uye
Elimde 2 tane kumanda var birisi 6 kanal digeri 4 kanal bunlar helikopter kumandasi rc ucak icin uyarlamak istiyorum bu mumkunmudur?
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kumanda hakkinda bilgisi olanlar yardim pls..

Merhaba,

Fotoğrafı göremiyorum ama teorik olarak alıcıları varsa mümkün.

Saygılarımla

Başlık seçimine ve konu açtığımız yere dikkat edelim, özen gösterelim lütfen.

Tinypic'de bir sorun olduğunu düşünüyorum, dün ben de sorun yaşadım.

Evde internetim olnadigi icin telden resim boyutu yuksek diyor bende profile koydum resmi... modeli esky hoby transmitter 2.4 ghz 6 kanal ve e sky tranmitter 0404 35 mhz 4 kanall iki kumanda var

Mptor ve 2 adet servoyu aliciya giriyorum. Servolar tek kanalda birlik hareket ediyorlar butun kanallarda ayni ve mesala 3. Kanala girince elavator olmasi gereken yer servo duzgun calisiyor diger yonlerdende az capli darbeler veriyor. Anladigim kadariyla kumandanin arkasinda soket yeri var smilator icin o kabloyu bulup servolara calibrasyon yapilmasi gerekiyor peki herhangi bir program gerekiyormu ?

Kanalları bağımsız kullanabilmek için "CCPM mixing" seçiminin kaldırılması gerekli. Bunun için önce kumandayı tam tanımlamak gerekli. Aşağıdaki bağlantılardan kontrol edin, eğer aynı kumandadan bahsediyorsak internette çok bilgi var. Okuduğum kadarıyla "t6config.exe" diye bir program kullanılıyor.

Kumanda cok benziyor ama benimkinde ET61 yaziyor modeli galiba resim yukleyemiyorum telden boyutu yuksek diyor profile yeni resim cektim onu yukleyim bakabilirsen .. tesekkurler bu arada

Find the two DIP switches inside the transmitter (under battery 3 of 6ch) battery slot
- Switch DIP1 to ON and Switch DIP2 to OFF
- Put in the batteries again, it should now be ready for FMS or Acro mode.
- Please remember to change the DIP switches back to normal position before you turn on your real helicopter

yani

Pil yatağı içinde 3 ile 6. pil arasında bir dip switch var(resimdeki 4 pil ile çalışan tx).

1 nolu switch on
2 nolu switch off olursa uçak kullanabileceğin söyleniyor tekrar heliye geçmek istersen önceki pozisyona getirmeyi unutma diyor arkadaş

yıllar önce bende bu şekilde denemiştim olmuştu.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

uyarı denemeleri yaparken sakın motorda pervane takılı olmasın bazı modellerde mode seçimi için 2.bir dip switch takımı var aman dikkat.

Cok tesekkur ederim gercekten cok basit bir sekilde halledebildim. Saolun var olun buyuk ustad..

salih yigit' Alıntı:
Cok tesekkur ederim gercekten cok basit bir sekilde halledebildim. Saolun var olun buyuk ustad..
Hocam bu kumandanin menziliyle alakali bilginiz varmi? Havada kontrolden cikmasin bide

salih yigit' Alıntı:
Hocam bu kumandanin menziliyle alakali bilginiz varmi? Havada kontrolden cikmasin bide [emoji3]
Çıkmaz çıkmaz merak etme :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tesekkur ederim

salih yigit' Alıntı:
Hocam bu kumandanin menziliyle alakali bilginiz varmi? Havada kontrolden cikmasin bide
Bu kumandalar daha çok Heli için yapıldığından fazla bir menzili olacağını sanmıyorum dikkatli olmakta fayda var siz kullanmadan yerde bir menzil testi yapın derim.Yine de 300 mt den aşağı değildir.

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tesekkur ederim...